Diplomático Reserva Exclusiva

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
stafhaf

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od stafhaf »

Tady budu druhý, kdo jde proti proudu.
Mám rád sladší rumy, což tento splňuje. Nicméně na mě tam je velké ale v tom, že mi tam chybí, jak to vyjádřit, nějaké tělo, nějaký nosný sloup chutí.
Když to porovnám se Zacapou 23, kterou jsem pil souběžně, tak Zacapa má takovou hutnější strukturu.
Diplomatico má barvu, má krásnou vůni a skvělou chuť, ale je na takové "vodové".
Celkem mě to i mrzí, neboť jsem plánoval lahev osmiletého Diplomatica přikoupit, ale jelikož mě jeho starší brácha neoslovil, tak má osmička smůlu.
Ike Blaster

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Ike Blaster »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Web:http://www.rondiplomatico.com/
Aroma:Sladké přezrálé ovoce, karamel, med, stopy citrusů.
Chuť:Sladká, vyzrálá, karamel, citrusy, med, v pozadí náznak čokolády nebo kávy, stopa dřeva, celkově jemná.
Dozvuk:Delší, lehce ostřejší, ale velmi příjemný.
Body:90
K ba chybí už jen velmi málo. Výborné aroma. Oproti rumům, co jsem doteď měl, to je znatelně vyšší level.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Aroma:Tradiční kůže, lesní med, dřevo a při hlubším pátrání ve sklence až plástve, lehce i propolis. (86 b)
Chuť:Mísí se zde krásná uhlazenost a jemnost v tom nejlepším slova smyslu s jemnou štiplavostí, vyzrálostí dřeva a medovou sladkostí.
Když budu hodně přísný, tak trochu dřevitá dochuť celkový dojem maličko ruší, ale nic významného. (88 b)
Body:87
Shrnutí:Hlavně v chuti si mě získal, hodně sympatický reprezentant Venezuely.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
leon_id

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od leon_id »

Rumova klasika, podobne jako Zacapa k dostani v kazdem lepsim baru.
Mozna si ho nekdy poridim domu, az zahlednu zajimavou akci, ale jsou i zajimavejsi kousky.
[8/10]
edit 9.10.2o14:dneska uz me teda master blender Diplomatica presvedcil, takze lahev je doma:))

Obrázek
Naposledy upravil(a) leon_id dne 09 říj 2014, 21:44, celkem upraveno 1 x.
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od zivak »

Moje první seznámení s karibským rumem takže na seriózní hodnocení si netroufnu. Každopádně krásná nasládlá vůně, v chuti nejdříve cukr jako z pralinek následovaný vanilkou a po chvilce přijde dubová dřevitost jak ji znám z whisky. Dozvuk celkem dlouhý s podtóny citrusů (spíš pomeranč a mandarinka). Za mě velmi příjemné pití a určitě budu v objevování rumů pokračovat.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Nethar »

Po Diplomatico Añejo, který mě zase tak úplně nedostal, jsem ochutnal o víkendu na plese i tuhle lepší verzi a zamlsal jsem si.
Web:http://www.rondiplomatico.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Shrnutí:Sladký rozinkovo-medový rum, velmi jemný, velmi dobrý, v malém množství doporučený.
Mexter

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Mexter »

Pro mě společně se Zacapou 23 zatím nejlepší rum co jsem pil. Vítězové jsou oba, ani jeden není lepší než druhý a to mi vnuklo nápad - smíchat oba rumy. Jaké bylo moje překvapení když jsem zjistil, že tato kombinace chutná naprosto famózně! :o Smetanově-medová sladkost Diplomática je perfektně doladěna lehkou dravostí Zacapy. Moc jsem si pochutnal a můžu jen doporučit ;)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:velký panák
Aroma:Sladce rumová, krémová čokoláda, citrusové tóny (pomeranče) a ovocné tóny (připomínající brandy).
Chuť:Sladká, ale přesně akorát, jemná. Opět tóny pomeranče a brandy, lehce dřevo.
Dozvuk:Čokoládový a sladce dřevitý.
Shrnutí:Další ňamka. Výborný sladký rum, který ale nesklouzává do likéru. Oproti Zacapě je trošku méně hutný, ale výborné jsou oba.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Ghandimaster

Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Ghandimaster »

Jeden z nejslavnějších rumů v současné Evropě. Je výborný, ale nic se namá přehánět.
Diplomático Reserva Exclusiva.jpg
FOL_65

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od FOL_65 »

Mexter píše:Pro mě společně se Zacapou 23 zatím nejlepší rum co jsem pil. Vítězové jsou oba, ani jeden není lepší než druhý a to mi vnuklo nápad - smíchat oba rumy. Jaké bylo moje překvapení když jsem zjistil, že tato kombinace chutná naprosto famózně! :o Smetanově-medová sladkost Diplomática je perfektně doladěna lehkou dravostí Zacapy. Moc jsem si pochutnal a můžu jen doporučit ;)
Súhlas s Mexterom. Zistil som, že Diplomatico viac bije do hlavy, pri ňom som mal problém s artikuláciou skôr, ako u Zacapy. Má proste priamočiarejší ťah na bránku :D
Odpovědět