Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Příspěvek od Nethar »

Sekce "Jiné destiláty" se nám nijak závratnou rychlostí neplní, takže si dovolím vložit tento velmi netradiční kousek.
sotolLahev.jpg
sotolLahev.jpg (13.55 KiB) Zobrazeno 5731 x
Sotol je nápoj destilovaný z rostliny Dasylirion wheeleri - Pouštní lžíce, která roste hlavně v Mexiku a na jihu Spojených Států. Láhev, ze které jsem ochutnával, pochází z Mexika a destilovaný nápoj byl třikrát destilovaný, posléze zrál dva roky (lahvován při 38%). Co je na něm zvláštního jsou drobné plovoucí zlaté šupinky. Měla by to být připomínka vítězství tohoto sotolu v soutěži San Francisco World Spirits v roce 2006. Fotku ze své sklenky přikládám.
sotolSupiny.jpg
Bodovat s dovolením nebudu, protože se to vymyká všem mým doposud vytvořeným žebříčkům ;-)
Vůně je alkoholově olejovitá. Dále cítím kyselé okurky, možná rovnou znojemskou omáčku. Dle oficiálního popisu nám do nosu zavane typická vůně sotolu - to nám ale situaci příliš neusnadňuje ;-) Je to taková zvláštní vůně, není to smrad, ale stýskat se mi nebude.
V ústech, to vám musím říct - jakožto velký odborník - typická příchuť sotolu ;-) Opět takové nějaké olejové, více nasládlé. (Do toho mezi zuby křupe zlato, normálka :mrgreen: ) Postupně začíná dřevitě kořenitět.
Dozvuk mi zatím extra příjemný není. Ono je takový, jak bych to jenom řekl, no prostě sotol. Dle taháku by to měl být tonikový dozvuk - no řekněme že ta příjemná hořkost tam je, ale je to zároveň takové chlastovité, s gin-tonikem se to nedá srovnávat.
Těžko soudit, když to nemám (a ani nebudu mít) napito, působí to na mě spíše jako krásné balení, netradičně pojaté, než jako nějaké super kvalitní pití, ale když to vyhrálo tu soutěž, tak to asi bude pochoutka. Na mě je to moc olejovité a alkoholovité, navíc to aroma mi zcela nesedí - což je ale velice subjektivní.
sotolRostlina.jpg
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Příspěvek od Radek »

Koukám že ty taky vypiješ co vidíš....... :shock:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Příspěvek od Nethar »

:lol: :lol: :lol:
No ale kdyz v tom neplave zlato nebo platina, tak se trochu ostycham ;-)
Shargard

Re: Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Příspěvek od Shargard »

Lidi taky udělaj chlast snad ze všeho. To se docela divim, že se nepálí i kamení :P
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hacienda de Chihuahua Oro Puro Añejo Sotol

Příspěvek od Hunter »

Muselo by mít v sobe víc cukru, jinak by nebyl problém, lidé by oceňovali jeho úžasnou mineralitu, vůni mokrého štěrku atd....to mi připomělo čolka, docela tu chybí se svýma industriálama.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět