Bushmills 10 yo

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
digdag
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2015, 10:13
Bydliště: Šlapanice

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od digdag »

Já na Bushmills 10 yo začínal svou whisky (whiskey) kariéru. Pro nerozmlsané chuťové pohárky to byla lahoda. 16tka můj pohled na desítku změnila, ale Irsku jsem pořád fandil - nadšení z irských produktů podpořila i Connemara (12 yo zvlášť). Ale kvůli nedostatku dostupných nakouřených lahví jsem se přesunul do Skotska a Irsko je (až na malé návštěvy) v podstatě zapomenuté.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od xenopus »

duotone28 píše:Chlapci, to nie je môj prípad, ja som otvorený všetkým možnostiam a chutiam:)!
Radši bych to s těmi VŠEMI možnostmi a chutěmi nepřeháněl ;), ale zkoušej bez předsudků a časem sám poznáš, co ti vyhovuje víc a co míň. A že je to zkoušení a poznávání zábava, na tom se jistě shodnou minimálně čtyři z pěti whiskařů.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Duthoron »

Navrhnout přechod z Irska do Skotska přes Connemaru mě taky napadlo, ale nech tomu volný průběh :-)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... lls-10-yo/
Alkohol:40 %
Aroma:Ovoce mírně exotické až jakoby žlutý meloun, vanilka a med.
Chuť:Jablka v porovnání s 16 Yo je ostřejší ale měně kyselá, s náznaky jablek a vanilkou. Trochu kůra z citrusů a grepy a jim podobná hořkost. Nepatrná dřevitost.
Dozvuk:Silně kůra citrusů s stejná hořkost. Sušší ale jinak docela nezajímavá.
Shrnutí:Dle mého se vyplatí investovat do 16 Yo. Ta mi chutná mnohem více. Bodů nedám moc myslím, že za tu cenu jsou lepší kousky.
Body:72
tethys

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od tethys »

S whisky som začal pred piatimi rokmi, prešiel som z koňaku a som čoraz viac maniak. Poskúšal som už rôzne fľaše, rôzne regióny a vždy pri výbere bolo toto fórum pre mňa smerodajné :-) ... a tak som sa konečne rozhodol, že už nastal čas, poháriky sa nakalibravovali a môžem napísať svoje prvé hodnotenie.
Dnes som bol v Metre a tak som išiel kuknút, či náhodou nemajú niečo nové a v akcii, tak som vzal niečo zo škótska (Glenlivet), obligatórne moju najoblubenejsiu laphroaig, ale pri pokladni na mňa pozerala táto Bushmillka a už som si dlho vravel, že musí skúsiť konečne aj nejakú single malt z tejto krajiny,nakoľko blended mám vyskúšané takmer všetky, tak šup do košíka. A tu je moje hodnotenie: Aroma: grep, mandarinky, rozkvitnuté stromy, broskyňa Chuť: ovocie, pomarančová kôra (horkosť), vyšľahaná smotana, biela čokoláda Dozvuk: prekvapivo veľmi vyhriaty, relatívne dlhotrvajúci horkosladký, alkoholový pomaly sa strácajúci a prechádzaúci do krásneho ovocnoého citrusového Shrnutí: zaujímavé pitie, najprv malé sklamanie z horkosti a alkoholosti, ale po niekoľkých dúškoch sa napokon z toho vykľula taká drsná írska whisky s charakterom scotch highland whisky :-). Taká malá schizofrénia tohto kúsku, najprv riadny nárez horkosti, alkoholu, drsnosti a zrazu to prejde do ľahkej ovocnosti, hrejivosti. Najprv mi to vadilo, po treťom dúšku som sa do tej zmeny zamiloval, len keby tam pri tom prechode neostala tá horkosť, tak určite jedno z najlepších pití, takto bohužiaľ u mňa 80 bodov [recenze]
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53190
Web:https://www.bushmills.com/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek Barlife Whiskyfest 2018
Aroma:trochu dřeva, lakované dřevo, jehličí a větrovost. kytičky. lehčí, nevýrazné. (b.1/3)
Chuť:lihovější, pikantní. nahořklé lakované dřevo. trochu mýdlové. se slinami se naštěstí zjevuje čokoláda a dřevo přechází k AO. nechat déle v puse - zlepší se. (b.1+/4)
Dozvuk:lihovější, slabý. ozvěna opáleného dřeva, ořechů a čokolády. trocha zemitosti. (b.0+/2)
Shrnutí:jsem přísný. klesající tendence: 21 super, 16 fajn, 10 už nic moc. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53190
Alkohol:40 %
Poznámka:Barlife WhiskyFest18, vzorek na doma, porovnání 3 Bushmills.
Aroma:Docela hutná, obilí, tmavý karamel, koření.
Chuť:Nahořklé, mýdlové, karamelové.
Dozvuk:Karamelový a mýdlový.
Shrnutí:Špatná. Buď špatný vzorek nebo mi to opravdu nesedlo. Koukám že i josé píše o mýdle, i když jen trochu.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od tornado »

Bushmills 10 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Lehce medově nasládlé. Slad, vanilka. Po odstání se přidají máslové sušenky, jahody a kapka růžového grepu. Působí až trochu bourbonově.
Chuť:Lehčí, ovocně nasládlá, opět mi to trochu připomíná bourbon. Dále slad a med.
Dozvuk:Trochu sládne a pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Takový jednodušší ovocný bonbónek. Lahev doma nepotřebuju.
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Tos »

Aroma:Jablíčka, kytičky, kvetoucí louka… Home sweet home! První pravá skotská single malt vyrobená v Irsku! :lol:
Chuť:Neměl jsem si dělat srandu z vůně. Klenutá ovocnost a lákavá nasládlost tam jsou, neseny fajnovým, elegantním spiritusem. (Kontrola etikety: Fakt je to Bushmills!)
Dozvuk:Hřejivá jablíčka se skořicí. Jako když se jí ještě teplej štrúdl (je k nevíře, k čemu všemu je psaní recenzí na chlast dobrý; doteď jsem si myslel, že štrúdl se píše – jako dávno počeštěné slovo – s „ů“, ale nepíše). Špetka mýdlovosti na úplném konci se občas ozve, ale není to často a nevadí to.
Shrnutí:Moc příjemné překvapení. Bushmills se stává mou oblíbenou značkou. Chutná mi základní Original, chutná mi Black Bush, 10 yo je parádní… Další! Chci další! (Další bude 10 yo Sherry Cask, viz můj nejnovější příspěvek v sekci Nákupy/Slevové akce.)
Odpovědět