Nepovedená várka?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Nepovedená várka?

Příspěvek od JohnnieWalker »

Zdravím. Setkali jste se někdy s tím, že by láhev (láhve z jedné várky) jinak bezproblémové značky destilátu byla "pokažená"? Jde o toto - mám rád vodku Amundsen a nemívám z ní kocoviny, bolehlav. Kupuju si je v různých obchodech, podle toho, kde je sleva. Přinesl jsem si dvě z Albertu, za dlouhé noci jednu vypil a bylo mi z ní překvapivě zle. Tak jsem si řekl "možná je blbá várka, tu druhou nějaký čas pít nebudu". Pil jsem jiné a v pohodě. Po určité době jsem se rozhodl, že načnu tu druhou a opět bolehlav. Myslíte, že se jednalo o náhodu?
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepovedená várka?

Příspěvek od Nethar »

Já hlavně myslím, že bys neměl tolik pít :lol:
Várka špatná být podle mě může, nebo stárneš ;-)
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Nepovedená várka?

Příspěvek od Rog »

Alebo si kúpil fake Amundsena. Skor by som typoval, že sa to stane vo vietnamskej večierke, alebo vo výčape, ale možno sa pančované fľaše dostali aj do reťazca...
Okrem bolehlavu si iné rozdiely nezaznamenal?
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Nepovedená várka?

Příspěvek od Radek »

Já bych po láhvi vodky asi umřel..... ale všim jsem si že jsi si tady zvolil nick JohnnieWolker, to ses nám jako chtěl zalichotit? Neměl jsi si zvolit spíš nick Amundsen? ....ale možná bys to ještě moh vysvětlit tím že máš v oblibě tvorbu jednoho prvorepublikového básníka :idea:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Nepovedená várka?

Příspěvek od JohnnieWalker »

Fake Amundsen v Albertu? To je myslím vyloučeno, velký řetězec by snad neriskoval takový skandál. Nic víc jsem nezaznamenal, jen kocovinu, tedy bolehlav a celkově zle. Když jsem si volil nick, vodku jsem ještě neměl v oblibě.
Naposledy upravil(a) JohnnieWalker dne 27 říj 2016, 23:40, celkem upraveno 1 x.
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
stop_r
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 01 lis 2014, 13:33
Bydliště: Prievidza, Slovensko

Re: Nepovedená várka?

Příspěvek od stop_r »

Ja ako starý mládenec, výtvarník, dušou rocker, mierne ufrflaný cynik s decentným sklonom ku alkoholizmu ti môžem po rokoch intenzívneho výskumu povedať, že ak ti bolo zle po chlaste, po ktorom ti normálne nebýva, neznamená to zhola nič. Som prekvapený, ako sa môžeš takto čudovať nad tým že ti bolo zle.

Môj bežný limit keď som spokojný zo stavom mojej opitosti je zhruba pol litra, momentálne rumu. Niekedy, málokedy, ale stane že mi je po pol litri už zle. Stane sa to jeden z 10 prípadov. Mňa hlava na druhý deň nebolieva, to nikdy, ale býva mi zle od žalúdka. Cítim že sedmičku za žiadných okolností nedopijem, lebo by som šiel vracať. Ale niekedy vypijeme celú sedmičku, odchádza sa z miesta počinu niekam inam, vypijem ďalšie tri panáky, idem šťastne domov, spím päť hodín a som ok. A neexistuje dôvod prečo mi je zle.. tvoje telo skrátka reaguje niekedy na dve rovnaké veci inak. Možno si mal práve oslabenejšiu imunitu, možno si bol ani si to neuvedomuješ v strese. Možno ti to len spustilo bolesť hlavy ktorá by aj tak prišla.

Záverom by som teda zhrnul, že by som z toho určite nevinil chlast, ale skôr tvoje telo. Niekedy môžeš mať opicu po amudsenovi, a niekedy opicu nebudeš mať ani po tesco vodke za 2 europeniaze..

ps: chcem sa ospravedlniť za tento nekultúrny alkoholicky príspevok o nekultúrnom chlastaní, na inak veľmi kultúrnom portáli o kultúrnom popíjaní. Ako pokus o skultúrnenie tohoto výňatku prijmite výňatok jednej básne od Jána Smreka, s ktorým textom sa úplne zhodujem a je presne o popíjaní o aké nám/vám tu ide :)


Kto hľadá v alkohole iba mok na
uhašenie smädu,
ten nevie čo je to viesť s dušou krok,
ten nevie o úžasnosti rozletov,
ten pozná len ľudskú prízemnosť a ľudskú biedu.

Čím väčšia múdrosť do človeka vstúpi,
tým väčšmi skláňa sa pred mágiami liehu,
ktoré ho s istotou čarokrásnou prevážajú
tu od sna k snu a tam od breha k brehu.
Človek je hodný slova Umelec, keď ho začnú kopírovať.
Odpovědět