Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od J.K.Ch »

gc.png
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... 995-20-yo/
Alkohol:49.2 %
Aroma:Zatraceně ostrý alkohol, který kouše do nosu, takže na podruhé opatrněji. Při opatrnějším přičuchnutí jdou cítit povidla a sušené švestky. Trpkost kyselého jablka.
Chuť:49.2 % při kterých je tento nápoj lahvován je docela cítit až perlivostí, v chuti je hodně ovoce jemný náznak sladu a vliv dřeva je velmi opatrný bez jediného náznaku hořkosti jen lehoučká trpkost která se proplazí až do dozvuku.
Dozvuk:Jemně ovocný dozvuk po ovoci ovšem takový který by tomuto nápoji mohla závidět prakticky jakákoliv ovocná pálenka. Dozvuk je dlouhý a perlivost z chuti si jakoby zachovává.
Shrnutí:Když vynechám HamerHead 23 Yo tak tohle je whisky, který může české republice na rozdíl od mladších bratříčků dělat dobré jméno. Ale propíjel jsem se k ní dobré čtvrt láhve. Ze začátku jsem koupě spíš litoval. Teď už si ji s chutí naleji. Horší je to u whisky, kde je tomu naopak.
Body:80
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od lochness »

Dnes som ju za akceptovateľných 33€ zohnal a beriem ju ako prezent domácemu do Dufftownu. Po prečítaní popisu na tube sa mi vybavila hláška " rukopis neprešiel jazykovou korekciou". To u jelinka nemaju nikoho, kto by si tých pár riadkov prečítal než to dajú do výroby? :D
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od Fileta »

:arrow: lochness: Ohledně chyb v překladu najdeš diskusi tady:
http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... =70#p24542
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od josé »

Info:2004 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74691
Alkohol:49.2 %
Velikost:vzorek
Aroma:klasická dubová goldcock dřevitost. nasládlé, špetka vanilky a kokosu. přijde mi sladší než CS. celkově jednodušší. (b.1/3)
Chuť:dubová, laková. sušší. maličko nakyslá. brní po stranách jazyka. zelené švestky. karamel, čokoláda. přijde mi překvapivě více pikantní než CS. (b.2/4)
Dozvuk:výrazně čokoládový - ledové kaštany. sladké dřevo. příjemný. syrový prut. že by kouř? (b.1/2)
Shrnutí:v přímém porovnání je tato pikantnější než CS. zvláštní. každopádně příjemně pitelná. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od joy »

Gold Cock 20 yo 1995

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74691
Alkohol:49,2 %
Velikost:vzorek
Aroma:švestky, silné koření štípající do nosu, dřevo, propolis, vanilka
Chuť:nasládlá, ostřejší, koření, vanilka, dřevitá
Dozvuk:delší, kořeněný, dřevitý, švestky, propolis
Shrnutí:Když pominu ten alkohol, který docela škrábe v nose, tak je to docela zajímavý počin. Každopádně se Jelínek zlepšuje a poslední kousek Virgin Oak je fakt povedný, až na tu typickou goldcockovskou dřevitost. Pravděpodobně bych se sžil i s touto
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74691
Barva:
Alkohol:49,2 %
Aroma:Nastrouhaná jablka do štrůdlu, skořice, švestky, pikantní dřevo, čokoláda, slivovicová větrovost. (84 b)
Chuť:Skořice, štrůdl, pikantní alkoholová linka, odleželá nastrouhaná jablka, nasládlost. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Mám lahev 134/2004. Takový GC standard.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:Degustace 27.12.2017, vzorek 1
Alkohol:49,2 %
Aroma:Hořká čokoláda, syrové dřevo, jehličí, hlína, medová sladkost.
Chuť:Ostřejší, hořké dřevo, suchost, hořká čokoláda a ovocná sladkost.
Dozvuk:Hořké dřevo s čokoládou, jehličí, větrovost, celkové ostřejší.
Shrnutí:Intenzivní a trochu nevyvážená whisky, ostudu nedělá, rozhodně si GC ještě někdy zase dám.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět