Grant's 12 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9639
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Grant's 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Dnešní porovnávání bylo blendové. Postavil jsem proti sobě naslepo třikrát Grant's. Jedno byl vzorek Sherry Cask, který jsem dříve pil snad jenom jednou kdesi v rumovém baru zároveň s Ale Cask. Druhý je 12 yo a třetí specialitka v podobě 25 yo. Tak se jim podívejme na zoubek.
Pokud se někde odkazuji na jedničku, dvojku a trojku, tak vězte, že náhodné pořadí vyšlo přímo v pořadí... ehm... Kvality? Stáří? Ceny? Tak nějak.
1 - Sherry Cask
2 - 12 yo
3 - 25 yo
grants12.jpg
grants12.jpg (30.87 KiB) Zobrazeno 2903 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53615
Web:https://www.grantswhisky.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=grants
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, Grant's Sherry Cask vs 12 yo vs 25 yo
Aroma:Snad ještě o trochu sladší než jednička. Přijde mi výraznější a svéráznější, přičemž zároveň jednodušší (méně různých vůní). Pomeranče. Pomeranče tam zůstávají a narozdíl od jedničky nechlastovatí.
Chuť:Hodně jemná, hladká, vodičková (asi čtyřicítka), tohle těžko urazí i křehčí publikum, ale pokud hledáte nějakého cloumáka, tak ani omylem.
Dozvuk:Jemný, hladivý, příjemný, pije se velmi jednoduše. Krásně uhlazená. Přijme mi hodně sladká. Chybí mi zde chlastovitost jedničky, což je super.
Shrnutí:Krok vpřed oproti jedničce Sherry Cask je znát. Tady není nic negativního, i když je možná trochu nudná. Nejzajímavější je ve vůni. Na druhou stranu takhle nějak by asi správný blend měl vypadat. Ještě by mohla být o ždibec levnější a je to.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1714
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Grant's 12 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53615
Web:https://www.grantswhisky.com/en-gb/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:ihned po odkrytí víčka se nakrátko objeví težší sherry ovocnost a dřevitá nasmrádlost starých sudů. to rychle mizí. zůstává čokoláda a po odvětrání dominuje vanilka a pilinová suchost american oak. včelí plástve a nějaké zelené bylinky - koriand, máta? (b.1/3)
Chuť:ajajaj, ten vzorek jsem tu už nějaký pátek měl a neudělalo mu to dobře - poněkud zmýdlovatěl. když to odmyslím, je chuť poměrně sladká. vanilka a dřevo s uhlazenou pikantností
Dozvuk:krátký, hřejivý, čokoládový
Shrnutí:porovnáno přímo s Grant's sherry cask finish, která mi přišla lepší. dvanáctka je jemnější, ale svým způsobem i nudnější. třeba ochutnám ještě někdy čerstvě nalitou. dnes proto spravedlivě bez bodů.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět