Sailor Jerry Spiced Rum

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

http://sailorjerry.com/

Sailor Jerry (vlastním jménem Norman Keith Collins) byl americký umělecký tatér - http://en.wikipedia.org/wiki/Sailor_Jerry a jak tak čtu, tak asi celkově velice zajímavá osobnost ;-) Jeho práci zdědili dva chráněnci - Hardy a Malone, kteří v roce 1999 založili Sailor Jerry Ltd. Ta kromě jiného prodává i rum.

Já jsem ochutnal kořeněný rum - Sailor Jerry Spiced Rum.
sailorJerry.jpg
sailorJerry.jpg (9.71 KiB) Zobrazeno 8247 x
Je to vůbec správný rum? Zaslouží si to být v této sekci? Co je to za kořeněný výmysl? Ále... mávám rukou a pochutnávám si...
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:Johohohohohóóó! - To není pokřik námořníka Jerryho, ale překvapený Nethar. Tohle pití bude chutnat vaší ženě ;-) Ihned jsem to vyzkoušel a byla nadšená. Úplně jinak voňavý rum, než jsem byl doposud zvyklý, upřímně řečeno, těžko bych jen tak bez ničeho věřil, že je to vůbec rum. Koření, žena říká hřebíček, badyán a třešně, já doplňuji kofolu, máme z toho třešňovou kofolu. Velká porce lučního medu a skořice. Při další ochutnávce se shodou okolností stavila maminka, ta takovéhle věci nepije, ale jenom pro úplnost, říkala, že je to jako medovina a o pár hodin později se mě jen tak mimochodem zeptala, kolik to stojí a kde se to dá koupit :-D Je to navoněné kdovíčím, ale výsledek je dobrý. Může se do správného rumu přidávat koření? Ale čert to vem, tohle chci popíjet celé Vánoce!
Chuť:stále to samé, ono je to totiž extrémně aromatické, tak co čekat za změnu. Je v pořádku, když bych si z toho dělal grog?
Dozvuk:je to dobrý, chlapi, je to dobrý. Ale je to babský pití, to by vám nechutnalo. Ne fakt, neochutnávejte to. Nechtě to mně... já se obětuju ;-)
Shrnutí:Nakořeněný rum, silné a konstantní aroma ho provází od prvního přivonění až po dozvuk, myslím že ideální pití na dlouhé zimní večery, to bych mohl popíjet třeba u vánočního stromečku (kdyby to nevadilo Ježíškovi samozřejmě). Cosi mi říká, že si to nezaslouží extra dobré hodnocení, že to za chuť vděčí vlastně jenom tomu koření, je to vlastně příliš jednoduché, ale což! Odborníci nad ním jistě nejásají, možná si to ani nezaslouží být mezi klasickými rumy, ale já od rumů čekám prostě něco zcela jiného než od whisky, takže jsem velmi spokojen
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Hunter »

To by měl být čtyřicetiletý rum, podle názvu,ne? :mrgreen: Já si počkám na Sailor Shargard nebo Sailor Króča.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

To mi vlastně nedošlo! :lol: :lol: :lol: Tak Jerry nám to tu okořenil ;-)
No ve skutečnosti tipuju to spíš tak na dvouletý :lol: ale ta vůůůně :-D
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od sandrider »

Pěkný popis :) Taky ho mám v plánu otestovat. Dost ses s rumy rozjel, člověk je týden pryč a nestačí koukat :o Někde v HK ochutnáváš nebo kupuješ celé lahve?
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

Ty posledni prispevky jsou jenom vzorky, co jsem si objednal. V rumech se vubec nevyznam, tak zatim zkousim, co se v nich vse skryva, pak teprve zkusim zase nejakou celou lahev dle vysledku ;-)
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od sandrider »

Odkud objednáváš vzorky, jestli se můžu zeptat? V Brně máme Air Cafe, kde mají rumů dost, člověk může ochutnat a pak objednávat.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

Tyhle byly z masterofmalt.com společně se vzorky whisky, aby se to poštovné vyplatilo.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Marvin »

Na mě bylo tohle už moc navoněné "babské pití" a většina láhve skončila v koktejlech. Z kořeněných rumů mám stále nejraději klasického Captaina Morgana (hlavně jeho vůni), případně Negritu, je pravda, že kořeněné rumy nemám moc prozkoumané (asi tak 6 pokusů), ale zkouším to dál - poslední přírůstek je Foursquare Spiced, který má dobrou pověst, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

Určitě je to "babské pití", jak říkáš, není to nic světoborného, co by obstálo na special-extra-rum-world-awards, ale ačkoliv sladká lepidla nemusím, tohle mi moc zachutnalo a jakmile na něho někde narazím či budu objednávat více věcí, přihodím ho do košíku, na Vánoce ideální.
Namornik

Re: Sailor Jerry Spiced Rum

Příspěvek od Namornik »

Včera jsem ho po pár pivech ochutnal. Moje dojmy : veskrze zimní pití, vanilka, oříšky, hřebíček, med, plná chuť, není nijak extra sladkej jak jsem čekal. Do coly je ho škoda a samotnej je tak na 2 panáky a dost. Ještě dnes ráno ho cejtím (vypil jsem ho hodně). Matuzalém je pořád lepší. Příští tejden přivezou zacapu a na tu se těším.
Odpovědět