The Balvenie 12 yo Double Wood

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Nethar »


čolek

Re: The Balvenie Double Wood 12 yo

Příspěvek od čolek »

Dovolím si přidat moje poznámky:
Aroma:Červený grep, máslovost, sušenky (Club sušenky)
Chuť:Na speyside mi přišla taková temnější, snad i s náznakem rašeliny, hodně po dubu a tmavém pečivu
Dozvuk:Těsto na buchtu, seno, kůra stromu, středně dlouhé
Shrnutí:Nevím proč, ale přijde mi, že má "exkluzivní charakter", ne že by byla tak bezchybná, ale spíše chutná "královsky". Moc pěkná barva
Body:81
čolek

Re: The Balvenie Double Wood 12 yo

Příspěvek od čolek »

Jinak abych doplnil, díval jsem se, že tvá verze je 40 % alkoholu. Já měl litrovou lahev s 43 %.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Radek »

Když jsem si kdysi přečet knížku Richarda Grindala "Duch whisky" a jeho dá se říci doporučení whisky Balvenie, začal jsem se o ní zajímat,ale vzhledem k tomu, že Grindal se o ní vyjadřoval ve smyslu "že se špatně shání", nedělal jsem si příliš velké naděje. Pak jsem vlez do nějakýho krámu (už ani nevim kde to bylo) a z police se na mě smála Balvenie..... byl jsem z toho tehdy dost hotovej, nicméně jsem nezaváhal a hned jí zakoupil.
Rozhodně patří k těm, co se stefili do mého vkusu, ale tak trochu mi jich splývá několik dohromady, takže bez nějakého toho podrobnějšího hodnocení bych jí dal 88/100.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Hunter »

Je to trochu pech, ale s žádnou Balvenie sem se ještě nepotkal, už už jsem ji kdysi chtěl koupit, a nějaký nový objev to tenkrát zhatil, od té doby zero...mám vážné mezery ve vzdělání... :)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Jerry1 »

Z Excaliburu podle mě stojí za doporučení (už výše čolkem zmiňovaná) litrová verze se 43 % alc. - viz http://eshop.excaliburcity.com/cz/prode ... 1l-43--480.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Radek »

Jo, tohle je dobrá cena, já jí tehdy kupoval podstatně dráž.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Hunter »

Tak už jsem si doplnil základní vzdělání a konečně jsem taky ochutnal Balvenie Double Wood 12y.
Aroma:Příjemný závan vanilky a dřeva, nijak zvlášť výrazná nebo zajímavá.
Chuť:Tak nějak koresponduje s vůní, ale je o kousek dál, lehounká nasládlost
Dozvuk:dlouhá dochuť, ale taková dřevitá, trošku pomerančově nasládlá
Shrnutí:Tohle je whisky, která mě ničím nezklamala, na druhou stranu ani nijak výrazně nezaujala, prostě takový standart.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od zombice »

Balvenie me zaujal jakozto soused a vicemene mensi bracha (sestra) Glenfiddichu. Pro lidi co casto cestujou doporucuji shlednout at uz letistni shopy (letos se prodavala tato Balveni 12y DW v Praze za 800,- resp. 900 Kc coz uz je prijemna cena) nebo supermarkety v zahranici (ve Francii kuprikladu tahle lahev jde sehnat v Carrefouru nebo Auchanu kolem 33euro). Jeste prijemnejsi cena byla v mem whisky raji a to v Andorre kde se dala sehnat za 25 euro, no nekup to ;) Takze lahev je doma a ceka na to az si udelame cas a nejak ji zhodnotime. Ale jelikoz uz jsme predtim ochutnali Balvenie 14y Cuban Selection (obdoba 14y Golden Cask s mene alkoholu dodavana pouze na francouzsky trh za bezva cenu lehce nad 30euro) tak nejak Balvenie duveruju, ze nezklame ani ted :)
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Žiži »

Tak jsem po letech opět ochutnal DW.
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:pomeranče a další citrusy, trocha kandovaného ovoce, medové tóny, špetka koření, sladká
Chuť:pomeranče a další ovoce, medové tóny, špetka koření, trocha sladu a dubu, mírně sladká
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný - pomeranče a další ovoce, medové tóny, slad a velice lehce dub, opět mírně sladký
Shrnutí:tohle je paráda - pomeranče a med se špetkou koření, moc povedená whisky, 2 kapky vody do cca 20 ml zvýrazní med a zároveň i koření a dub, při větším ředění získává koření a dub převahu, pro mě je ideál 1-2 kapky vody do 20 ml a zahřátí skleničky v dlani - whisky je pak mnohem výraznější, mohutnější, prostě mňam...
Body:86
Odpovědět