Auchentoshan Heartwood

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od Radek »

Auchentoshan Heartwood.jpg
Auchentoshan Heartwood.jpg (15.36 KiB) Zobrazeno 7136 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31072
Alkohol:43 %
Aroma:jemné, lehké, fialky... jo, je to lowland
Chuť:káva a ...sherry?
Shrnutí:silná a nekompromisní... to že je whisky z nížiny?
Body:81
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od Žiži »

Web:http://www.auchentoshan.com/products/travel-retail/heartwood.aspx
Alkohol:43 %
Aroma:připomíná koňak, sladké tóny zralého ovoce, kandované ovoce (po zahřátí skleničky v dlani), lehce medové tóny, sherry, rozinky, trocha koření, dub v pozadí
Chuť:chuť je celkově mnohem slabší a jednodušší než vůně, ovoce, výraznější koření a dub, hořkosladký
Dozvuk:středně dlouhý, dominuje dub s trochou koření a ovoce, hořkosladký
Shrnutí:docela dobrá whisky z nížiny, vůně je bohatá a velmi příjemná, ale v chuti zklame, po naředění (2 kapky vody do cca 20 ml) je chuť sladší, vůně přechází do ovocného kompotu s trochou koření, lepší je neředit
Body:80
Cyra

Re: Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od Cyra »

Aroma:Jasný Auchentoshan. Travní až zeleninové a ovocné. Také kávové tóny. Vlašské ořechy v medu. Hrozinky a sherry. V pozadí vanilka. Příjemné.
Chuť:Sladší. Ovocně šťavnaté až nedozrálé ovoce. Trochu kakaové nahořklosti při polknutí. Nic nepříjemného.
Dozvuk:Spíše suchý. Tmavá čokoláda a káva avšak podkresleno ovocnou násladlostí a tóny sherry. V ústech zůstává pocit příjemné svěží sladkosti.
Shrnutí:Dlouho jsem nad Heartwoodem uvažoval, ale měl jsem trochu obavy, že to bude propadák (díky ne moc kladným recenzím). O to více mě potěšil. Zatím nejlepší Auchentoshan.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31072
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Lakově kořenitá vůně, těžce ovocná s opáleným dřevem. Lak chvílemi přechází až do citrusových tónů. Dojem je celkem bourbonový, ale drží se v pro mě příjemných tónech připomínajících US produkci. (84 b)
Chuť:Opět ten bourbon...v chuti je snad znát ještě víc, opět ale v pohodovém vyznění, které mi vůbec nevadí. Snad jen dozvuk je takový obyčejný. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Vliv sudu po bourbonu mi přijde velmi výrazný, sherry sudy pak výsledný dojem asi jen uhlazují, ty jsem tam nijak zvlášť nepocítil. Celkově ale i v zhledem k ceně a k litrovému objemu musím říct, že zajímavé plnění. Za velký vzorek mockrát děkuji Cyrovi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od Duthoron »

Porovnání s levnějším Auchentoshan Springwood:
Alkohol:43 %
Aroma:Podobné zatuchlé seno jako Springwood, ale kyselejší, při porovnání je sud po sherry cítit, přidává se nějaké slabé tropické ovoce (pomeranč až banán) a možná trochu lesních plodů.
Chuť:Začíná ovocně, snad jahody nebo spíš ne zcela dozrálý černý rybíz, pak se přidá trochu hořkosti, ale oproti Springwoodu je chuť mnohem bohatší a jemnější.
Dozvuk:Střední, zaštípou jehličky alkoholu a hořkost přejde do celkem příjemné pražené kávy, (Springwood hořkne spíš do toniku a má kratší dozvuk).
Shrnutí:Docela dobrá whisky. Oproti Springwoodu je to vykročení správným směrem, ale na lepší známku než trojku s malým mínusem to nestačí.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auchentoshan Heartwood

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC[url:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/a ... -yo-dalsi/[/url]
Aroma:Ve vůni si drží tu zajímavou zatuchlost, která je vlastní i Springwoodu, ale sem se tak nějak hodí. Je zde vanilka. Sladší ovoce, banánové mléko. A koření a kytičky.
Chuť:Vanilkové tóny a ovocné mírně sladké tóny. Náznak sherry a stopy žlutých rozinek. Celé to dokreslují v dáli se skrývající zázněje latte.
Dozvuk:Možná až moc dřevitý a zbytečně krátký, ale na druhou stranu má ho. Což se mi líbí.
Shrnutí:Tohle je dle mého nejzajímavější Auchentoshan. Není nejlepší, ale poměr cena výkon se mi líbí. Za necelých 1000 Kč dostanete jeden litr kvalitního destilátu. Hodí se do drinků a i na pití. Není to žádná hvězdam ale neurazí.
Body:77
Odpovědět