Austrian Empire Navy Rum Solera 25 yo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Austrian Empire Navy Rum Solera 25 yo

Příspěvek od josé »

austrianempire25.jpg
austrianempire25.jpg (10.9 KiB) Zobrazeno 2573 x
Info:25 let solera, blend ze 4 druhů. zrání v Dominkánské republice
Web:http://www.albertmichlerdistillery.com/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek Rumfest 2016
Aroma:nasládlé. do toho probleskují takové ty fernetové kapky proti kašli. pelyněk, výrazně vanilka, kokos, marcipán. povedené (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, hned od začátku pikantní, pendrekově kořenitý, hašlerkový, nasládlý. karamel. tlející dřevo, zemitost. (b.2/4)
Dozvuk:odeznívá pendrek. hřejivý. sladký s onou zatuchlou dřevěnou ozvěnou. dominuje vanilka. (b.1/2)
Shrnutí:je jemný, příjemný, hladký, uhlazený. příjemné překvapení (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Austrian Empire Navy Rum Solera 25 yo

Příspěvek od Hunter »

Mám doma osmnáctiletou verzi, tak jsem rád, že značka zaujala. V době, kdy jsem ji jako novinku kupoval, ještě nešlo nikde najít žádné reference.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Austrian Empire Navy Rum Solera 25 yo

Příspěvek od Kobalt »

2aenr-reserve-solera-3 - kopie.jpg
Tato značka sestává ze základní Reserva 1863 a třech limitovaných soler, od každé verze 890 lahví ve věku 18, 21 a 25 let.

U tohoto rumu (u 18, 21 a 25 solery) se píše, že zrál v Dominikánské republice, jestli se tam i destiloval to už psané není. Dále se nikde nezmiňuje typ sudů. A přitom u mladšího Reserva 1863 je ale jasně udán původ na Barbadosu i kombinace sudů. Když se píše o obecně celé značce, mluví se jak o Barbadosu tak Dominikánské republice a také o jednotlivém vybírání sudů po bourbonu, sherry, portském a single malt whisky.

Austrian Empire Navy Rum Solera 25 yo

Alkohol:40 %
Poznámka:Rumfest 2016, bonusový vzorek, naslepo
Aroma:Sladká, měkká. Hodně ovoce, stopy vína, krémová čokoláda a sladké kakao.
Chuť:Jemná, hutná. Čokoláda, dřevo, ovoce v pozadí, ovocná sladkost.
Dozvuk:Jemná krémová čokoláda, sladké ovoce.
Shrnutí:Pohodový a pěkně vybalancovaný. Jemnější a uhlazenější než 18 yo. Na 25 let bych čekal trošičku víc.
Bonusový vzorek po Rumfestu, úplně jsem zapomněl co v té lahvičce mám a podíval se pak až po vypití.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět