Nethar - novinky

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od lochness »

mne sa podarilo ulovit na ebay Braeval Signatory cask strength 1974-2007 za 134eur len vdaka tomu, ze predavajuci napisal nicnehovoriaci popis a aukcia koncila v utorok napoludnie. Keby aukcia koncila v nedelu medzi 19-21 tak zaplatim 2x tolko.

Teraz ako dobry otec myslim na synov a zbieram rocniky 2006 a 2012.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Nethar - novinky

Příspěvek od Nethar »

FOL_65 píše:To ja keby som chcel skúsiť whisky zodpovedajúcu môjmu veku, musel by som načrieť hlbšie do kapsy:

https://www.masterofmalt.com/whiskies/c ... ng-whisky/
Ona neodpovídá mému věku, je to 17 yo. Ale byla destilovaná přesně v den mého narození.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od lochness »

je niekde ucelena databaza datumov sigle cask plneni ?
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od Nethar »

Nejlepší co je je na WhiskyBase. Ale jak se to tam najde, to nikdo neví. Já už ani nevím, jak jsem to dokázal kdysi já. Dneska jsem to znovu zkousel pres WB i google a nic. Whiskybase je jazykem nás programátorů asi write-only :-)
WB umožňuje hledat podle vintage roku. Ne celého data.
Na Google mi najednou klasické "site:whiskybase.com "09.12.1981" nezabírá, jestli to píšu blbě nebo WB nejak blokuje vyhledávače, aby tam už nikdy nikdo nic nenašel, nevím.
Možná něco s regExp, ale 09\.12\.1981 mi taky nic nenajde.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od Nethar »

Přátelé, na whisky fóru už se kolikrát probíralo, že se někdo vzorečkem pokusil někoho druhého zabít. Ale zomba, zomba dovedl tyto pokusy k dokonalosti. Usedl do své laboratoře a namíchal děsivý koktejl, kterým se oficiálně pokusil stvořit nakouřené whisky, ale ve skutečnosti je to zcela nepopiratelný pokus o zabití administrátora whisky fóra neznámými chemickými substancemi! :-)
Koho zajímá víc, čtěte blog: http://whisky.nethar.cz/?p=221
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od Duthoron »

To aby člověk neztrácel ostražitost ani když je pozván na frťana .... :D

Švagr je taky chemik a whiskař a občas přichází s nápady typu: Jak by chutnal roztok alkoholu a vody, když do něj kápnu portské a na rok v něm nechám louhovat dubové třísky pod UV lampou... :roll:
FOL_65

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od FOL_65 »

1460610443873.jpeg
Títo bootlegeri sú od protinožcov a tiež robia pokusy s whisky :)
FOL_65

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od FOL_65 »

c6d43e351b31bd8b0493a1cb52e91598.jpg
Firma Condiment Junkie, ktorá sa zaoberá designom experimentálneho zvuku, sa spojila s profesorom Charlesom Spencom z Oxford University, aby uskutočnila experiment vplyvu prostredia na chuť whisky.
Tri zby rôznych "svetov" boli pripravené v The Singleton Sensorium na 79 Beak Street v londýnskom Soho, aby sa popasovali so zmyslami zákazníkov, ktorí mali vo whisky The Singleton rozoznať stopy trávy, sladkosti a dreva.
Experiment sa uskutočnil v dňoch 20. - 21. marca na 300 dobrovoľníkoch.
Tasting Notes: stanovenie efektu multisenzorickej atmosféry na ľudské vnímanie whisky :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od Nethar »

Kdo chce sledovat novinky z našeho putováníčka Skotskem se salam15, může zde: https://www.facebook.com/scotlandwhiskytrip/
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nethar - novinky

Příspěvek od nidan »

sleduji a doufám že bude hooodne fotek a informaci:)
at vam to pekne vyjde ;)
Odpovědět