Longrow 11 yo Red Fresh Port

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Hunter »

longrow 11 red port_zpskcpll8dw.jpg
Třetí lahev z edice Red od Longrow, tentokrát whisky zrála celou dobu v sudu po portském.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57595
Barva:
Alkohol:51,8 %
Aroma:Efektní mix svěží ovocné vůně (červený rybíz, jahody, ovocná dřeň, cukrová vata), vínové nakyslosti, kouře a rašeliny. Víc než portské mi tyhle ovocné vůně evokují nějaké růžové víno. To platí i o barvě Longrow Red. (92 b)
Chuť:Výrazná ovocná nakyslost s jemnou nasládlostí, k tomu silný vliv červeného vína. V dochuti krásně vysychá, v samém závěru se objeví rašelina. Pikantní. (90 b)
Body:91
Shrnutí:Výborná záležitost, stejně jako verze cabernet sauvignon a shiraz. Někdo z kluků ji měl u stolu na whiskyfestivalu, přičichl jsem a musel jsem si hned jít pro vzorek. Byla to skvělá volba.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57595
Web:http://www.springbankwhisky.com/longrow/
Alkohol:51.8 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:umírněná rašelina. hlavně červené ovoce, třešně, rybíz. cukrová sladkost, čokoláda. líbí se mi (b.2/3)
Chuť:plynulý přechod chutí v pořadí: hořká, dřevitá, nakyslá ovocnost. je jehličkově pikantní a nakonec sladká
po naředění už není tak silná, přesto lze výšeuvedené vychutnat. snese hodně vody (b.2/4)
Dozvuk:dlouhý, lehce kouřový (b.1/2)
Shrnutí:dobrá. až na tu cenu. měl jsem verzi Cabernet a ta mi taky chutnala. ve Springbanku tohle umí - trocha rašeliny, trocha vína a dohromady to hezky funguje. plné a silné whisky. (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Nethar »

Byla opravdu velmi velmi bohatá, ovocně sladká, ve směsi s kouřem.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Duthoron »

Hmm, škoda, že jsem tak daleko při průzkumu Campbeltown na WF nedošel. Budu to muset zařadit do plánu na WF2016 :-) Kolik že to ještě zbývá času ...
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Nethar »

Obávám se, že ještě nejsme ani v polovině čekací lhůty :(
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Duthoron »

:o
:confusion-waiting:
:cry:
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od Duthoron »

Na letošním WF konečnĕ přišla na řadu jako devátá sobotní sklenička a jeden vzorek jsem si vzal na doma.
Alkohol:51,8 %
Aroma:Díky sudové síle cítím nĕco jako vazelímu nebo alkohol, kterým prostupuje nĕjaké lesní ovoce.
Chuť:Jakoby perlivá, hodnĕ silná a hřejivá, je v ní trochu sladkosti, lehká nakyslost a takový příjemný tón, který neumím popsat. Po delší chvíli mĕ sílící koření donutí polknout.
Dozvuk:Hřejivý rašelinný kouř, střednĕ dlouhý.
Shrnutí:Whisky moc dobrá, chtĕlo by to celou lahev a pohrát si s přidáváním vody, aby se rozkryla ta chuť.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od joy »

Longrow 11 yo Red Fresh Port

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57595
Alkohol:51,8 %
Velikost:vzorek
Aroma:krásná, hladká, sladká vůně, třešně, rybíz, vanilka, citrusy, růžové víno a pod tím vším náznak rašeliny
Chuť:silná, kořeněná s umírněnou rašelinou, nasládlá, ovocná, nakyslá s vlivem červeného vína
Dozvuk:sladký, kořeněný, lehce rašelinný, dlouhý, pikantní, vysušující a nakyslý
Shrnutí:Výborná whisky, moc jsem si pochutnal. Jediná její vada na kráse je její cena
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od nidan »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/105649
Alkohol:55,9 %
Velikost:vzorek WF 2018
Aroma:příjemná vůně, jemně kouř, alkohol, červené maliny, sladké víno, vanilka, dřevo
Chuť:ostrá dřevitá, plná, sušší, popel, koření, opálený toust, ovocná (hrušky máslovky), chť vrstevnatá
Dozvuk:dlouhý, sušší ovocný s dokončením popel a koření
Shrnutí:parádní kombinace lehkého kouře a ovocné svěžesti, láhev bych bral i za tu cenu, vodu nedávat, jen to kazí
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Longrow 11 yo Red Fresh Port

Příspěvek od LukeD »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57595
Alkohol:51,8 %
Velikost:Celá láhev
Aroma:Zatuchlý sklep, hlína, kůže, (s vodou) cukrkandl, přepuštěné máslo, Coca-Cola, červené a žluté ovoce.
Chuť:Mandarinka, kouř, hořká čokoláda, (s vodou) zázvorový čaj, máta, bílý pepř, nektarinka.
Dozvuk:Višně v čokoládě, křída, (s vodou) hořkost hroznového jadérka, grapefruitový džus.
Shrnutí:Nezaujala mne tolik, jako Longrow RED Cabernet Sauvignon. Možná proto, že na rozdíl od zmiňované se nejedná o finiš či dvojité zrání. Jo, a chce fakt hodně času v láhvi a hodně odpití, aby se pořádně otevřela.
Body:87
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět