Buffalo Trace

Americké pití
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Buffalo Trace

Příspěvek od Nethar »

O palírně Buffalo Trace jsme si podrobně povídali již tady u Sazeracu
Dnes nás čeká jejich klasický bourbon.
buffaloTrace.jpg
buffaloTrace.jpg (21.66 KiB) Zobrazeno 9558 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15308
Web:http://www.buffalotrace.com/
Aroma:bourbon, no. Naštěstí "Tohle není Jim Beam". Nevím, jestli jsem si na to zvykl už u Sazeracu, ale vcelku mi to voní, i když na každodenní pití si to stále představit nemůžu. Borůvky, marcipán. Moc moc vanilky, ale co byste asi taky čekali jiného u bourbonu. Aromaticky to není taková umělá pecka do nosu, takže chválím, ale tak nějak alkoholově to naopak pecka je, jakoby ostrá vůně (silou, ne charakterem). OK, budu v hodnocení mírný, jsou to bourbony, nesrovnávejme tak úplně se skotskou. Navíc tenhle je bohatý
Chuť:vanilka, karamely, sladkost, trocha koření, tož jako jde to, když to "neválíte" moc dlouho
Dozvuk:sladce bourbonovitý dozvuk. A teď už jenom hádejte, jak to myslím.
Shrnutí:Když srovnám se svojí asi nejlepší zkušeností s Amerikou, tak Sazerac byl lepší. Ale to byla žitná. Ať chci nebo ne, zase musím skončit u toho, že je to nejspíš dobré pití, kterému nemůžu s čistým svědomím nadávat, ale prostě to není můj styl. Zkuste to někdo jiný a dejte vědět. (Mrkněte na WhiskyBase, kterej objektivní recenzent dal nejmíň bodů. Sorry Shargarde, že ses asi moc nedozvěděl, já za to nemůžu, je to mimo mou kontrolu. Stále čekám na ten velký impuls který mi řekne, že za oceánem dělají kromě rumů něco pořádnýho)
Shargard

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Shargard »

No co se dá dělat. Děkuju za tak rychlou recenzi. Musim říct, že to takovou rychlost jsem nečekal. Jak jsem už avizoval, na bourbony se zevrubněni podívám příští rok.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Nethar »

To víš, mám už pár vzorků rozpitých, jenom čekají na druhé ujišťovací kolo, tohle byl jeden z nich ;-) A však už jsem říkal - co bych pro tebe neudělal :mrgreen: (prostě už byl stejně na řadě, Shargard neShargard)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Hunter »

No na WB má ten průměr hodně slušný... a zaujalo mě, že u Buffalo Trace je v odkazech na e-shopy i Excalibur free shop.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Nethar »

Hunter píše:No na WB má ten průměr hodně slušný...
Jj, o 10 lepší než Jim Beam Black :-)
Króča

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Króča »

Opravdu se asi těžko hodnotí, pokud tahle kategorie nepatří k tvým oblíbeným.. ale souhlasím s tebou, že srovnávat bourbony se skotskou (a vůbec s čímkoli jiným) není úplně na místě, protože tohle je opravdu něco jiného.. každopádně to můžeš brát jako "přípravku" na listopadovou degustaci Bratrstva ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Nethar »

Na tu se náhodou těším, hodně si od toho slibuju, třeba dojde k tomu očekávanému zvratu, uvidíme.

Je to těžký, snažil jsem se to hodnotit tak nějak objektivně a uznávám, že to není nějaká přiblblá hořká vůně nebo něco takového, je to určitě zajímavý bourbon a pokud je máte rádi, tak vyzkoušejte. Ale jak můžu objektivně hodnotit, když mi to nechutná? Věřím, že olivy jsou skvělá věc, stejně jako suši, ale prostě mi to nechutná. Moje hodnocení jsou subjektivní tak, abych zá pár měsíců a let věděl, jak MNĚ co chutnalo a jestli se má cenu k něčemu podobnému vracet apod. Nehodnotím kvalitu a hlubokost vůně a kdesi cosi, ale prostě jak mi to šmakuje. Pokud vás to zajímá, můžete aspoň porovnávat body, které jsem dal jednotlivým bourbonům, aby vzniklo srovnání. Takže tak ;-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Hunter »

Panebože, tak nejen cask strength, ale ani olivy a sushi ti nechutná? :shock: Jerry měl nedávno pravdu, musíš ještě dozrát ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Shargard »

Jak to tak čtu tak zavděčit se panu domácímu není žádná sranda. Lepší šatit něž živit :lol:
Naposledy upravil(a) Shargard dne 06 říj 2011, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Buffalo Trace

Příspěvek od Nethar »

Ještě mi nechutná Shargard a Hunter :-) (a byly to pouze obecné příklady, suši jsem v životě nejedl :-))
Odpovědět