The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Odpovědět
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od zivak »

Koukal jsem že tahle lahvinka tu ještě není tak deme na to.

Glenlivet 15y French Oak Reserve

Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127
Aroma:sladká v pozadí mandle
Chuť:ze začátku skoro až nepříjemně ostrá ale postupně přechází ve sladké tóny které známe z její vůně
Dozvuk:překvapivě dlouhý a na konci dřevnitě nahořklý (kdo jako dítě žvýkal kůru stromu ví o čem mluvím)
Shrnutí:ze začátku jsem by trochu skeptický ale nakonec si mě dostala svojí celou škálou chutí od ostré přes sladkou po nahořklou. Prostě me začala velice bavit.
Body:85
PS: pořád porovnával s Glenfiddich 14y Rich Oak který jsem chutnal včera, vůně velice podobná, ale chutí a vyvážením u mě jasně vyhrává Glenlivet
Naposledy upravil(a) zivak dne 26 dub 2012, 10:23, celkem upraveno 3 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od Nethar »

Tak jako dal bych si, nemůžu říct, že ne :mrgreen: Díky za recenzi!
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od Hunter »

Tak jestli porazila i Glenfiddich, tak to je dobrá vizitka. Díky za rozšíření sbírky ze stáje Glenlivet! Jestli se nepletu, tak i první tvá recenzička, skvěle, budeme rádi za případné další zivaku...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od zivak »

Díky, taky doufám že budou přibývat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127
Web:http://www.theglenlivet.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenlivet
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Těžší vůně, sladká, med a turecký med. Tak nějak se mi vybavily větve obsypané květy. Nechávám ji chvíli uležet, vracím se k jinému vzorku, potom zpátky - ach, úžasný med. Škoda že mi do toho občas leze příliš agresivní "dřevitost".
Chuť:Nehořkne a to se počítá. Sladká, ale i to nahořklé dřevíčko. Jestli někde nudí, tak v chuti v ústech, ale to jsem asi přílišný rýpal.
Dozvuk:Špetička pepře, jinak zprvu takový průměrný nahořkle dřevitý dozvuk, postupně se dostávající do velmi povedené směsi čokolády a portského či něčeho podobného. Velmi dlouhý.
Shrnutí:Tady už koukám člověk zbrusu novou recenzi nenapíše, skoro všechno na fóru máme. A to je dobře! Tenhle Glenlivet mě chutí nějak extra neoslovil či respektive nemám důvod si ho kvůli ní pamatovat. Což je ovšem škoda, protože jak ve vůni tak v dozvuku je velice dobrý. Hlavně dozvuk, odmyslíme-li si prvních pár vteřin, je skvělý.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od Kiwi »

The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Barva:
Velikost:Celá láhev
Aroma:Bez vody: Nasládlé, alkoholové, listí, trocha květin, Speyside, malinko okeny – tj. nemoc; po chvíli ale se sladkost zvyšuje a je to trochu lepší
S vodou: Méně alkoholově štiplavé, příjemnější, jemnější, otevřenější, více čistého ovoce (jablka, hrušky, meruňky), ale celkově změna není příliš velká
Chuť:Bez vody: Nasládlá, speysideovská, trošku do dřevita, teplá, občas ale i štiplavě nakyslá
S vodou: Chutě jsou trochu jakoby víc rozptýleny, pořád nasládlá ovocnost, nic zajímavého, později trocha angreštového keře
Dozvuk:Bez vody: Dlouhý, příjemný, nasládle dřevitý a hřejivý
S vodou: Rozhodně kratší, sladce jablečný, ale nijak výrazný
Shrnutí:Bez vody: Pro mě celkově nepříliš výrazná whisky; při přičuchnutí k lahvi mi voněla víc. Lehká, letní, typická Speyside.
S vodou: Přidání vody se u této whisky jeví jako zbytečné
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/o ... aru-brnak/
Aroma:Karamel a lékořice a svěží travnaté aroma výrazná sladovitost a náznaky hřebíčku.
Chuť:Poprvé když jsem se napil tak mě napadla divná fráze mírně hřbitov jako bych olizoval rakev. Ale nechme divné subjektivní nálady náladami a hledejme v reálné chutě. Čokoláda s vanilka zase lehká travnatost a dřevo, ale takové nějaké které mi moc nesedí.
Dozvuk:Sušší čistý, s náznaky méně zralých broskví. Je docela krátký.
Shrnutí:Není to špatná whisky, ale není na ní nic, proč bych si chtěl pořídit láhev.
Body:80
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od salam15 »

Jako bych olizoval rakev, to musí být zajímavý pocit - určitě je to whisky, ke které se budeš často vracet :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od Hunter »

Fernetu se někdy říká lak na rakve, tak možná jen chutí připomínala fernet.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve

Příspěvek od J.K.Ch »

Dnes večer si dávám srovnání The Glenlivet 18yo & 15yo. Přiblížil jsem se u obou dvou ke dnu a je tedy vhodný čas obě láhve zhodnotit.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/150057
Alkohol:40 %
Aroma:Medově svěží plná ovoce, převažují čerstvá jablka a hrušky. Jsou zde patrné výrazné tóny vanilky a koření.
Chuť:kořeněná,ovocná, svěží a řekl bych místy až moc. Jsou zde stopy pepře, skořice a muškátového oříšku .
Dozvuk:Pepřově kořenitý s jemnou hořkostí a docela při jemnými tóny málo zralého Ovoce.
Shrnutí:Řekl bych že je to velmi příjemná whisky pro takové to večerní popíjení při řeči. Není to žádný zázrak nad kterým by se dalo dlouhé chvíle žasnout, ale fajn pití to jo.
Odpovědět