Nikka From The Barrel

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od Kobalt »

20150520_131705.jpg
20150520_131705.jpg (19.81 KiB) Zobrazeno 8376 x

Nikka Whisky From The Barrel

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/46370
Web:http://www.nikka.com/eng/
Alkohol:51.4 %
Aroma:Sušené ovoce, jemná čokoláda, tmavá čokoláda, jemné aromatické dřevo obalené jílem, zvláštní příjemná žužu sladkost, med,ořechy, lehounce v pozadí příjemně obilí a ovoce. Silná, sladká, velice příjemná. Alkoholově vysušující.
Chuť:Sladké koření, sladké dřevo, sladká hořká čokoláda, ořechy, ovoce. Olejová, hustá, intenzivní a plná.
Dozvuk:Hořká čokoláda se sladkým ovocem, aromatické dřevo, ořechy. Dlouhý a intenzivní, do sucha a kakaa se zvláštní sladkostí.
Shrnutí:Výborná. Vlastně absolutně výtečná. Moje whisky roku 2015. Plná chutí a velice intenzivní a přitom vyvážená a vlastně i jemná. Rozhodně doporučuji ochutnat.
Moje první koupená láhev japonské whisky a zároveň první moje koupená láhev v takto vyšší síle alkoholu. V obou těchto směrech se snažím pokračovat :D
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od frydas »

Tak tady mi hodně chutnalo, ale je to tedy docela síla a musím přiznat, že vypít litr, tak to opije i mě :D Ale ta cena při litru .. :D
alkohol: 51,4%
Aroma:Podzimní padaná jablíčka, karamel, pečený slad, ale jen velmi jemně
Chuť:Zpočátku jemná a sladká, vzápětí nastupuje síla alkoholu, tedy ostrost, karamel a skořice. Chutná mi hodně a rozhodně více než all malt .
Dozvuk:Ustupuje velmi pozvolna, na patře zůstává lehce olejová (ne nepříjemně, naopak)
Body:86
Od Nikka jsme již zkusil all malt, více mi chutnala tato tedy o hodně více, rád si naleju skleničku hlavně v zimním období, myslím, že se k tomu přímo nabízí. Dále jsem od Nikka ochutnal i jejich nejlevnější blend (maneo kolem 350kč), musím přiznat, že i ten mi velmi chutnal a jako levnou lahev bych to hodil vysoko nad všechny JD, TD apod. levné hospodksé pití, ač je to ve stejné ceně. Ted se nejspíše vrhnu na zkoušku do Indie a potom je v plánu Švédsko :)
e: abych doplnil, každou jsem zkusil ve velikosti celé lahve :)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od J.K.Ch »

Mě osobně Indie velice chutná. Představa že zapíjím Phal Amrut Intermediate Sherry sice hrozí likvidací všech buněk mého těla. Ale v dostatečném časovém odstupu má obě tyhle věci opravdu moc rád.

Horší je to s Amrut Peated Indian, Amrut Raj Igala. Trochu slušný začíná být Fusion. Excelentní je Portonova.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od lalos »

Nikka From The Barrel

Info:Po tragickém omylu, kdy jsem místo ní koupil Nikku Blended, jsem neváhal a svou chybu napravil. První myšlenka byla, že ta lahev je fakt maličká i na těch 500ml. Tak teď to chce zjistit, jestli se i s malým kašpárkem dá zahrát velké divadlo.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20342
Web:http://www.nikka.com
Alkohol:51,4 %
Barva:Chestnut – údaje o filtraci nebo dobarvování se z různých zdrojů liší
Velikost:Celá lahev
Aroma:Zemitá vůně, odlakovač, vanilka, sušené fíky, čokoláda. Překvapivě na blend a 51% není cítit štiplavý alkohol.
Chuť:Sladká, olejnatá. Poměrně výrazný med, dřevo, skořice, marmeláda. Místy mi dost připomíná americkou režnou
Dozvuk:Dlouhý a hřejivý, sladkost a dřevo. Lehká toniková hořkost.
Shrnutí:Velmi pitelný blend i při vyšším alkoholu. Směle může konkurovat mnohým single maltkám. Osobně mi trošku vadila taková zemitá hliněnost ve vůni i chuti, což jsem spravil pár kapkami Nikka Blended, se kterou jsem ji srovnával. Výsledek byl pořád pěkně silný a lehounce zjemněný.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od Walter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/76843
Web:https://www.nikka.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=nikka-ja
Alkohol:51,4 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 500 ml
BarCode:4904230100683
BottleCode:6/14G401010
Aroma:Příjemná, plnější a spíše výrazná vůně. Zralá zelená jablka a sušené ovoce, v rámci nějž převládají meruňky, za nimi se o slovo hlásí i hrozinky. Připomínka obilí, zázvoru, skořice a vanilky. Každopádně silnější alkohol, při hlubším nádechu přeci jen už nepatrně štiplavý, působí lehce svíravě.
Chuť:Dá se říci, že v ústech lze zaznamenat většinu toho, čeho si všiml nosík. Opět zde máme intenzivnější zážitek. Z toho navíc se tu projevuje určitá (sympatická) dřevitost.
Dozvuk:Dlouhé vysušující doznívání.
Shrnutí:Velmi povedený blend. Po cca ¼ úbytku z obsahu lahve, během přibližně jednoho měsíce, se stává znatelně přístupnější či možno říci zábavnější.
Uživatelský avatar
AdamLiška
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 29 zář 2017, 12:00

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od AdamLiška »

Barva:
Aroma:Intenzivní vůně, broskev (při čuchání lepší přilít vodu), louka, náznak medu, trochu i karamelu. Sherry bonboniéra
Chuť:Sladká chuť, i přes to, že se jedná o silnější whisky. Velice příjemná a překvapující. Vanilkový cukr. Z počátku trochu kyselá. Skvěle vyvážená a jemná whisky, přesně taková, jaká se dá očekávat od japonského typu.
Dozvuk:: Kořeněná, spálená, kouřová, nezatahující se. Skořicová hořkost. Nutí si dát ještě kapku.
Shrnutí:Svou silou vyčuhuje z davu japonských whisky. Svoji říznou chutí mi připomíná skotské whisky, avšak bez jakékoli zakouřenosti. Taková ta oblast Speyside, či Highlands. Výborný kousek, ke kterému se budu rád vracet. Vřele doporučuji. Jediné mínus je její prodávaná velikost 500 ml, takže se musí s whisky šetřit. Kdo má však hlouběji do kapsi, může si pořídit 3 l láhev, ke které dostanete i skleněnou pipetu k nalévání této skvělé whisky.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od josé »

Info:bottle code 6/021301546 na WB není, odkaz na default
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20342
Alkohol:51.4 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:nasládlé, exbourbonové dřevo, vanilka, banánová slupka. obilnost, prach. ořechové slupky, angrešt, lehce tabák. (b.2/3)
Chuť:těch pár % navíc není na škodu - pikantní, pálivá. hodně sladká, vanilka. nastupuje dřevo. jistá ořechová nahořklost a bylinková větrovost. (b.2+/4)
Dozvuk:tmavá čokoláda, sušenky máslovky, vanilka, žloutkové věnečky, pendrek. (b.1/2)
Shrnutí:dobrá japonská s ještě obstojným poměrem cena/výkon. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od nobynoblhoch »

V časopise Warehouse 30 zajímavý článek o japonské whisky pardon ,,možná ,,japonské.Po dlouhých letech se pravidla trošku změní a japonská whisky bude opravdu japonská. Co mě dost vzalo , že Nikka from the barrel není japonská whisky....gratuluji sběratelům Ben Nevis apod
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka From The Barrel

Příspěvek od Kobalt »

To není úplně novinka, řeší se to už skoro rok ;)
O Nikka FtB se to asi tušilo, každopádně to nepřekvapuje. Co mě tedy překvapilo je, že i Taketsuru (všechny starší blendy) obsahovaly skotskou whisky :/ ... nová Taketsuru už ne (a je lepší než ta stará).

konkrétní citace k FtB:
From The Barrel nesplňuje všechny požadavky „japonské whisky“, tak jak je definují standardy pro označování, protože její receptura obsahuje některé dovážené whisky, ačkoli základní součást pochází z vlastních palíren Nikka v Japonsku. FTB je komplexní směs více než stovky různých sladových a obilných whisky. Mezi mnoha složkami je několik druhů dovážené whisky, které Nikka v současnosti používá, aby FTB měla konzistentní chuťový profil.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět