Watson's Trawler Rum

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Watson's Trawler Rum

Příspěvek od Nethar »

Dnes si dovolím obodovat velmi tmavý a hustý rum Watson's Trawler Rum společnosti Ian Macleod. Jedná se o směs rumů z Guyany a Barbadosu, které před mícháním (ke kterému dochází ve Skotsku) zrály v dubových sudech ve své zemi původu. Kromě rumu Trawler vyrábí společnost ještě verzi Demerara, která pochází pouze z Guyany. Obsah alkoholu je tradičních 40%.
watsonsTrawler.jpg
watsonsTrawler.jpg (6.7 KiB) Zobrazeno 6068 x
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:tmavý na pohled, "temný" i na vůni - hustá vůně třtinového cukru. Základní rumová vůně, nijak přehnaně aromatická, ale ani nijak přehnaně zajímavá. Dal by se "popíjet" (zatím jsme u vůně) i delší dobu, narozdíl od jiných, kde mívám pocit, že jedním panákem jsem se zasladil na měsíc dopředu
Chuť:silný, nepříliš sladký, spíše hořký, ale ve smyslu kořenitosti a příjemnosti. Můžu ho na jazyku povalovat téměř neomezeně, což je neobvyklé, jako by to ani nebyl alkohol. V podstatě sirob, ale ne sladký. Pro mě v ústech celkově velmi pozitivní dojem.
Dozvuk:nijak překvapující, stejný jako na jazyku, hustý, mírně nahořklý, pomalý. Není to voda samozřejmě, je to rumový dozvuk, ale nijak přehnaný. Abych řekl pravdu, tak mi to ani nevadí, patří to k charakteru tohohle rumu
Shrnutí:extrémně tmavý, velmi hustý, nepříliš sladký, s vymykající se příjemností v ústech
Shargard

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od Shargard »

No troufnu si tvrdit , že s tímhle tempem hravě zvládnem do Vánoc jubilejní 200. recenzi. Vážně hodně tmavý. Přírodní nebo tam panáčci cpou barvivo?
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od sandrider »

Vypadá zajímavě. Velmi tmavá barva, hledal jsem jestli dobarvují, ale žádné info.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od Nethar »

Koukám, že jsem tady Shargardův dotaz úspěšně ignoroval, za což se omlouvám. Ale také nevím, měl jsem jenom vzorek, takže lahev prozkoumat nemůžu a na internetu jsem po krátkém hledání nic taky nenašel. Snažím se rumy propátrávat tímhle vzorkovým způsobem, abych si udělal základní přehled, pak až půjdu zase do celých lahví.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od sandrider »

Vzhledem k tomu, že máš aktuálně 909 příspěvků a aktivně se účastníš kdejaké debaty, není divu, že někde občas nezareaguješ ;)
Teď trochu OT: projížděl jsem si zápisky k Benriach kde byl svého času dost aktivní čolek, nevíš co s ním je?
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od Nethar »

Bohužel, čolek se od jisté chvíle neukázal, netuším co s ním je a doufám, že je v pořádku a na fóru se zase brzy začnou objevovat jeho příspěvky.
Zatím se slušnou nadílkou BenRiachů (a Glendronachů) od Petra (za kterou děkujeme) budeme zásobit recenzemi fórum já, Hunter a Króča. Zatím zpracovávám jiné urgentnější vzorky, zkusil jsem jenom základní BenRiach 12y, ale brzy se na to vrhnu a bude to takové tri-srovnání, jsem na to sám zvědav, jak komu bude co šmakovat.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od sandrider »

Právě s Petrem dolaďujeme detaily doručení vzorků, je mezi nimi i BenRiach 12 Sherry Wood, taky jsem zvědavý :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Watson's Trawler Rum

Příspěvek od Hunter »

Sherry wood 12y je na tom skvěle, i co se týká poměru výkon/cena. Čolkovi jsem psal soukromou zprávu, aby se mu to zobrazilo v mailu, a už několik týdnů nic :( Zjistil jsem jen, že si udělal své stránky o whisky http://balvenicek.wordpress.com/ ale i tam poslední zápis z července, tady byl naposledy počátkem srpna...škoda, má na psaní talent a docela tu chybí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět