Gordon´s Sloe Gin

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1750
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Gordon´s Sloe Gin

Příspěvek od tornado »

Sloe Gin, někdy také Sloeberry Gin, je spíš likér než gin v pravém slova smyslu. Sloeberry, tedy trnky, se macerují v ginu. Receptů jak na to najdete na internetu nespočet. Většinou se doporučuje trnky macerovat alespoň 3 měsíce. Čím déle tím lépe. Tento postup je ale trochu v rozporu se stárnutím ginu. Osobně si tedy myslím, že není nutno používat gin, ale stejnou službu spolehlivě splní i většina obyčejného alkoholu, jako je třeba vodka. Sběr trnek se doporučuje až přejdou mrazem a jejich trpká a svíravá chuť se změní na krásně sladkou. Bohužel z keřů se pak velmi špatně sbírají. Pokud trnky dáte na pár týdnů do mrazáku, výsledek se dostaví také. Osobně jsem vyzkoušel a stojí to za pokus.
Gordon´s Sloe Gin.jpg
Gordon´s Sloe Gin.jpg (11.4 KiB) Zobrazeno 2213 x
Alkohol:26 %
Barva:
Web:https://www.gordons-gin.co.uk/
Velikost:Celá láhev
Chuť:Velmi příjemně sladkohořký likér. Trnky jsou příbuzné švestkám a sladká chuť švestek zde také hraje prim. Nikde na etiketě jsem nedohledal, že by byl přidáván cukr. Dále je chuť doplněna trochou dřevité hořkosti. Osobně bych ale nepoznal, že byl použitý gin. Z chuti klasického Gordona zde nenacházím nic.
Dozvuk:Hořká čokoláda se švestkami.
Shrnutí:U nás zatím trnkový gin není moc známý a moc často na něj nenarazíte. Když zapátráte, sehnat se dá. Pokud máte rádi sladkohořké likéry, mohu vřele doporučit. Je to tak trochu z kategorie "tlamolepy", ale pozor, může jít o hodně návykové pití. Z mého pohledu také velmi vhodný dárek pro dámy.
Odpovědět