Singleton of Dufftown 18 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Singleton of Dufftown 18 yo

Příspěvek od josé »

singleton18.jpg
singleton18.jpg (6.35 KiB) Zobrazeno 5940 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22851
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:připomíná obyčejné blendy. nakyslost jablek, zatuchlé sherry a hodně suchá dřevitost E.O., ořechy, tranvaté (b.1/3)
Chuť:jemná, hladká, smetanová, krémová - wow, to jsem dlouho neměl. sladká. hodně mléčné karamely, toffo, kapučíno. trocha nějaké divné umělosti. připálený rýžový nákyp. ovocná šťáva a dřevo (b.2/4)
Dozvuk:výrazný. čokoládová pralinka, opálené dřevo, popel, švestková křížala (b.2/2)
Shrnutí:dovezený vzorek z WLP 2016. na masterclass Singletonu jsem nebyl, tak jsem si na stánku navzorkoval to nejlepší, co měli. a vlastně je to dobré. že moc nemusím karamely neznamená, že je to špatná whisky. je originální a hodně příjemně mě v chuti svou krémovostí překvapila. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Singleton of Dufftown 18 yo

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Sladká blendovitost (tady koukám, že jsme se Josém shodli), mně to intenzivně připomíná lahev JW Black Label z 90's, kterou mám doma už nějaký čas otevřenou a ne a ne ji dopít. Vanilka a časem kořenité aroma.
Chuť:Opět JW Black Label, ale výraznější než ten blend samotný, sladkost, karamel, dřevo a mentol.
Dozvuk:Dřevitý, ale bez hořkosti, mandle. Střední až dlouhý
Shrnutí:Nethar mi z WLP dovezl vzorky Singletonů, konkrétně Tailfire, 12 yo, 15 yo a 18 yo. Ochutnal jsem je naslepo proti sobě.

18 yo skončila na druhém místě, porazila ji 15 yo, která byla zajímavější. Tailfire a 12 yo porazila tím, že byla výraznější, i když mi to připomínalo černého Jeníka, který (jak jste asi již pochopili) mi zase kdo ví jak nejede.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Singleton of Dufftown 18 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22851
Web:https://www.malts.com
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Life! Prague 2016
Aroma:Rozpačité srovnávání Singletonů 12, Tailfire, 15 a teď toto - no konečně něco víc cítím, sladké, vanilkové.
Chuť:V chuti naopak dřevitější.
Dozvuk:Ve srovnání s ostatními sušší, umělejší (to mám podtrženo), nesladká.
Shrnutí:Vítěz srovnání Singletonů, ale stejně to není žádná velká sláva, flašku bych nechtěl od žádného, i když je pravda, že je to takový jednoduchý základ, tak nezavrhuju nikoho, kdo to za příhodnou cenu koupí (tím myslím třeba dvanáctku), například jako seznámení se single malt.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Singleton of Dufftown 18 yo

Příspěvek od lalos »

Singleton of Dufftown 18 yo

Info:V rámci workshopu Jana Kuchaře na WLP2017 o přípravě vlastního blendu jsem dostal vcelku velkorysý vzorek Singletonu 18 yo, kterého bylo dle mě škoda všechen nalít do blendu. Část jsem si ho tedy usyslil, abych ho vychutnal, jak se sluší a patří.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22851
Web:https://www.malts.com/en-gb/our-whisky-collection/the-singleton-of-dufftown/
Alkohol:40 %
Barva:Yellow Gold – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Vzorek na WPL2017
Aroma:Sušší, pikantně kořenitá. Slad, dřevo, vanilka, sušené fíky
Chuť:Sladce suchá, taková drsnější chuť. Trošku připomíná blendy. Tabákové listy a nová kůže.
Dozvuk:Poměrně dlouhý a kořenitý. Obilí, dub, dřevěné uhlí, mletý černý pepř.
Shrnutí:Rozhodně zajímavější a rozhodně lepší pití než dvanáctiletý sourozenec. Osobně mi ale takové drsně sladko-suché whisky moc nesedí. Rád jsem ji vyzkoušel, pít se rozhodně dá, ale Singleton of Dufftown se mou oblíbenou značkou nestal a asi ani nestane.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Singleton of Dufftown 18 yo

Příspěvek od tornado »

Singleton of Dufftown 18 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 2x 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehké, příjemné, ze začátku není moc výrazné. Syrové těsto až do tónů tvarůžkového sherry, med, oříšky, svěží travnatá kyselost, opálené dřevo. Po chvilce se přidá jablko. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Jemná, uhlazená, nepatrně olejnatá. Sotva znatelný závan kouře, který rychle zmizí, máslové sušenky. Po chvilce se objeví trochu travnaté kyselosti, která trochu kazí jinak příjemný dojem. Se slinami se dostaví náznak marcipánu.
Dozvuk:Zahřeje úst, k chuti se přidá špetka dřevitost. Zanechává dojem po máslových sušenkách.
Shrnutí:Lehká, příjemná whisky, která ničím neohromí, ale zároveň ani neurazí. Na nenáročné letní popíjení by mohla být OK.
Odpovědět