Chivas Regal Extra

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Chivas Regal Extra

Příspěvek od Kobalt »

chivas-regal-extra-0-7l-40-0.jpg.big.jpg
chivas-regal-extra-0-7l-40-0.jpg.big.jpg (53.66 KiB) Zobrazeno 6614 x
Novinka od Chivas, vyrobená z "nejbohatších ušlechtilých směsí" a "z pečlivě vybraných nejvzácnějších sladových whisky" určená pro "nejnáročnější klientelu". Dozvíme se ale, že by měli být ve větším množství použité sudy po sherry a taky že je to NAS.
[wb][/wb] [alkohol][/alkohol]

Chivas Regal Extra

Web:http://www.chivas.com/
Poznámka:Jameson Rock Club Plzeň
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká, jemná, docela hutná. Obilí, sladké dřevo, lehce čokoláda a ořechy.
Chuť:Slad, obilí, seno, hořká čokoláda. Pichlavá, objeví se hořkost.
Dozvuk:Zapařené seno, zkvašené obilí, sladké dřevo.
Shrnutí:Chivas u mně vzbuzuje rozporuplné pocity. Extra je rozhodně bohatší a intenzivnější než mi přišla dvanáctiletá verze. Ale zase se v chuti objevuje hořkost a dozvuk je takový zvláštní. Ale zase můžu říct, za tuhle cenu jděte do single malt, Chivas Regal vám moc přidané hodnoty nedá. Ochutnat klidně ano, kupovat láhev ne.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Chivas Regal Extra

Příspěvek od tornado »

Momentálně mám otevřenou jak Chivas Regal Extra, tak Chivas Regal 12. V přímém porovnání na mě Extra působí jako uhlazenější a jemnější pití, ale zároveň mi přijde oproti 12 méně výrazná a chuťově i nudnější. Celkově je příjemná, ale žádný zázrak ani překvapení nelze čekat.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chivas Regal Extra

Příspěvek od Kobalt »

Bohužel jsem mohl porovnávat pouze pomocí poznámek a matných vzpomínek, ale mně to vychází víceméně naopak. Každopádně si nemyslím, že by ani jeden z Regálů stál za ty peníze a další srovnávání neplánuju.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Chivas Regal Extra

Příspěvek od salam15 »

Jakože by Chivas měl mít na etiketě napsáno spíš Nic Extra, než jen Extra, jo?
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Chivas Regal Extra

Příspěvek od tornado »

Porovnávací test mezi Chivas Regal 12 yo a Chivas Regal Extra

Chivas Regal Extra

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://www.chivas.com/cs-CZ/our-collection/chivas-regal-extra
Velikost:láhev
Aroma:Med, oříšky, trochu perníku a v pozadí velmi nepatrně kouř. Trochu více medově hutnější než Chivas Regal 12 yo.
Chuť:Dominuje med, trochu nahořklého kouře, lehce olejnatá, nepatrně jablka.
Dozvuk:Medová nasládlost, trochu dřeva, zlehka máslové sušenky. Nepatrný náznak suchého kouře a citrusů.
Shrnutí:Výsledek srovnání s Chivas Regal 12 yo: ve vůni u mě vítězí Extra. Chuť má také výraznější, ale zároveň je zbytečně uhlazená. Pokud bych se měl rozhodnout mezi 12 yo a Extra, raději bych vzal 12 yo. Rozdíl je ovšem minimální. Na jednodušší popíjení není špatná, celkově mě ovšem nudí.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Chivas Regal Extra

Příspěvek od lalos »

Chivas Regal Extra

Info:Srovnání s Chivas Regal 12 yo v olomouckém Black Stuffu. Dvanáctku trošku napitou mám z dřívějška a dával jsem si je vedle sebe, takže ten rozdíl je znát. Jak si teda vede tento „Extra“ NAS blend uvedený v roce 2014 a zrající v sudech po Oloroso Sherry?
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/59127
Web:https://www.chivas.com
Alkohol:40 %
Barva:Amber – barveno - filtrováno
Velikost:Vzorek v olomouckém Black Stuffu
Aroma:Ve srovnání s dvanáctkou velmi jemná, lehká, trošku nudná. Sladká, ovocná. K jablkům možná nějaká ta rozinka a trocha čokolády. Vliv sherry asi jo, ale fakt jen lehce.
Chuť:Opět dost nevýrazná a lehká, taková trošku pro holky. Sladká, ovocná, čokoládová s lehce štiplavým alkoholem. Chybí jakýkoliv náznak drsnosti, žádný kouř, žádné koření, žádná dřevitost.
Dozvuk:Stejný jako chuť. Sladký a krátký, nevýrazný a nudný.
Shrnutí:Asi bylo řečeno vše. Klasická dvanáctka mi chutná více, je rozmanitější jak ve vůni, tak v chuti. Jak psal salám výše, pro mě to je spíše „nic moc extra“. Sladké, jemné, nevýrazné pití. Prodává se za lehce vyšší cenu než 12yo – nekoupil bych si ji.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět