Gold Cock 20 yo 1995 61,5%

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Gold Cock 20 yo 1995 61,5%

Příspěvek od Hunter »

GC 20 1995 615_zpsb8uceyoh.jpg
Limitované plnění pouhých 96 lahví. Mám číslo 20/96. Stejná whisky v síle 49,2% byla vydána v počtu 2004 lahví.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74692
Barva:
Alkohol:61,5 %
Aroma:Intenzivní, ostrá vůně plná laku až řididla, s pořádnou porcí peckovin. Dále nasládlost, med, opálené dřevo a rozinky. (85 b)
Chuť:Peckoviny, dřevíčko, ostrost smíchaná s nasládlostí. Pikantní dřevo, šmrnc ovocné pálenky (něco mezi třešňovicí a slivovicí), opálený sud, zuhelnatělé dřevo. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Gold Cock styl mám rád, krom červené tříletky mi chutnaly zatím všechny jejich ochutnané whisky, ale jak tak přechutnávám další a další plnění, trochu mě mrzí jejich přílišná podobnost a jen minimální rozdíly mezi jednotlivými šaržemi. Další pihou na kráse je postupné zvyšování jejich cen. Další nákupy už budu z tohoto důvodu asi víc zvažovat. Ale whisky je to zase dobrá.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Gold Cock 20 yo 1995 61,5%

Příspěvek od josé »

Info:96 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74692
Alkohol:61.5 %
Velikost:vzorky
Aroma:výrazné. dřevo. více nakyslé než "obyč" verze, šťavnaté, zelené. oloupaný prut. peckové, švestkové. trocha kouře (připomnělo nakouřený new make). ve vzorku od Huntera cítím houskový knedlík se svíčkovou (b.2/3)
Chuť:jemně pikantní. pitelné i v sudové síle. dřevo, byť trochu nahořklé. karamel. oproti "obyč" méně suché, však více dřevité, ale akorát. nasládlá ovocnost (švestky, jablka). koření. výrazně lékořice (b.2/4)
Dozvuk:odeznívání chuti. čokoláda, dřevo, pecky (b.1/2)
Shrnutí:uhlazená i v sudové síle. pokud bych si musel vybrat mezi sudovkou a obyč 49.2, bral bych sudovku. kombinace poznámek z Vizovic a vzorku od Huntera (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět