The Balvenie 12 yo Double Wood

alibababa

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od alibababa »

Tak jsem s tou whisky o vikendu neskutecne zamaval a musim rict, ze to byla moc dobra volba pro me jako zacatecnika. Na recenzi, jak je tu zvykem, si netroufam, tak to pisu pouze v textu. :D Chutove krasne jemna, moc dobre se pije. Je celkem do sladka (coz sem chtel zkusit) a prijemne z ni bylo citit drevo... Za me zacatecnikum urcite doporucuju
ulikos

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od ulikos »

Manželka mi ji koupila k vánocům,tak jsem zvědavý.Ale co tady čtu,tak si ji tady všichni chválí.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Nethar »

Nečti a načínej ;-)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od J.K.Ch »

Tu jsem dostal k vánocům také. Příjemná pohodová whisky. Otevřena cca hned po rozblaní :D
ulikos

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od ulikos »

Nemohl jsem jí otevřít hned,měl jsem v sobě několik piv a Ballantinku brasil,Chtěl jsem jí načnout střízlivý a v pohodě.A je opravdu výborná,recenzi napíšu potom.První dojmy jsou příjemná dobře voní a dozvuk je obrovský.
Lisker

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Lisker »

Balvenie 12 yo Doublewood

Barva: spíš tmavší, lehce odstín tuzemáku, určitě dobarvená karamelem.

Vůně: zralé sušené ovoce, vanilkové rohlíčky, višně v čokoládě, slad, komplexní a příjemná, letmý dotek sherry, v pozadí taková ta sklepní ovocná zatuchlost (v pozitivním smyslu) a po přidání pár kapek vody a když se nechá nápoj chvíli dýchat ve skleničce, narazíme i na trochu toho kouře...

Chuť: jemná, nasládlá, lehce ovocně nakyslá, slad, smetanová karamela, překvapivě méně výrazná

Dokončení: příjemně hřejivé ale krátké s nádechem sherry a čokolády

Hodnocení: vzhledem k vysokým očekáváním, která jsem pro toto plnění bůhvíproč měl, pro mě Balvenie ve výsledku představuje spíš určité zklamání. Určitě se nedá říct, že by se jednalo o špatnou whisky, to v žádném případě tvrdit nemůžu, pro svoji na single malt poněkud nevýraznou chuť se ale budu muset nakonec přiklonit k spíše průměrnému hodnocení. Nikde jsem taky nenarazil na onen slibovaný med, ani v nose, ani na jazyku. Filtrování za studena a umělé dobarvení taky zrovna na výsledném dojmu nepřidá. Nicméně, stále se jedná se o komplexní a příjemné pití které je navíc prezentováno v takové vkusné podobě a poctivé formě - prostě se mi líbí kartonový obal a lahev :-) . Tak abych to shrnul: za vyzkoušení toto plnění určitě stálo, ale že bych se někdy v budoucnu k Balvenie 12 yo Doublewood měl potřebu vrátit zakoupením další lahve, se mi v tuto chvíli jeví vysoce nepravděpodobné. 75 bodů.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od inerc »

Barva:
Aroma:Vela vanilky, sladke citrusy, v pozadi drevitost, pikantnost pomarancovej kory
Chuť:Vela dreva, horkost grepu, neskor medovo zosladne, pomerne vyrazna
Dozvuk:korenisty, na kratku chvilu pikantny aby bol nasledne prijemne hladivy, stale citit drevo ktore sa meni na kakao, nastastie bez vyraznej horkosti
Shrnutí:Aroma velmi slusna, na chuti mi chyba k tej drevitosti trochu dymu, takto ta chut trochu zaostava za aromou. Kto ma rad drevitejsie plnenia najde sa v nej.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:lúčny med, maslové sušienky, zrelé hrušky
Chuť:nasladlá, maslová, perníkové korenie (hrebíček, škorica a trocha zázvoru) a nakoniec dubové drevo
Dozvuk:stredne dlhý, najprv korenene ostrý a drevitý, po chvíli ale tieto tóny odoznejú a vystupuje príjemná nasladlá maslová chuť
Shrnutí:kvalitná Speyside, nenáročné pohodové pitie, ale nič z čoho by som sa išiel zblázniť. A možno je to tým že mi všetky zatiaľ ochutnané Speysidy pripadajú dosť uniformné (kto nepochopil - toto je volanie o pomoc- tip na niečo výnomičné z tejto oblasti?)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Nethar »

Výjimečný je třeba Mortlach, ale to už zase není typické Speyside. A typické není výjimečné :-)
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od buddha.ps »

Marxistická dialektika žije, sláva! A díky za tip
Odpovědět