Diplomático Reserva 8 yo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Diplomatico reserva 8y.jpg
Diplomatico reserva 8y.jpg (15.54 KiB) Zobrazeno 7857 x
Dnes si představíme chybějící článek v portfoliu venezuelských rumů Diplomático. Sedmiletý Diplomático Añejo i dvanáctiletý Diplomático Reserva Exclusiva už jsme vám se sandriderem naservírovali, dnes tedy 8y Reserva.
Při testování jsem využil možnosti přímého srovnání s 7y Añejo.


Aroma:V barvě je o rok starší 8y mnohem tmavší, a už barva vypadá slibně, po pravdě jsem nečekal takový rozdíl u rumu strašího jen o jeden rok...
Hutná, vyzrálá, mocná, plná čokolády, melasy, ale i kůže. Oproti mladšímu bráškovi jiná liga, žádný rušivý alkohol, paráda!
Chuť:Velmi jemný, delikátní, vyzrálost z něj jen čiší,kořeněná čokoláda, sušené fíky a datle.
Shrnutí:Oproti sedmiletému sourozenci velký skok směrem ke kvalitě.
7y získal ode mě 78bodů, tady je to rovných 85/100.
Při dalším nákupu nebudu váhat a určitě se vyplatí připlatit si něco málo za vyšší level.
Cena v našich oblíbených obchodech: Excalibur za klubových 530,-, Topalkohol 582,- a pozor, Petr Křenek ho má za pouhých 490,-Kč.
Myslím, že v rámci rumů je tohle hodně dobře investovaná pětistovka...
Tak na zdraví.
Body:85
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Króča »

Pěkná recenze a opravdu nečekaný skok směrem kupředu.. jen nevím co ta barva :think: to by mohl být taky karamel.. každopádně super ikonky ;) skvělý nápad :clap:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Přiznám se že nápad s ikonkama jsem "obšlehl", byl jsem včera trénovat smysly na turné Král vín ČR 2011, taková fajnová degustace 1x za rok s Branko Černým, a v degustačním průvodci byly podoné ikonky, navíc ještě sýr a jídlo, tak jsem se nechal inspirovat, jen taková kravinka...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Shargard »

kravinka, ale moc pěkná. Jinak do tohohle rumu bych se určitě dvakrát přemlouvat nenechal :P
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od sandrider »

Až dopiju 12 bude 8 jedním z kandidátů na koupi, vypadá velmi zajímavě. Dík za tip :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Bral jsem ho 2 týdny zpátky pro kolegu z práce, no a včera jsem dostal od něj vzorek, takže celou lahev momentálně nemám, ale až si budu kupovat, jdu do něj a ještě ho pořádně přechutnám!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Hunter »

to sandrider
Možná by bylo ještě lepší, než až když 12y dojde, koupit 8y dřív, abys je stihl mezi sebou porovnat ;)
K ochutnávce 12y bych se měl v listopadu dostat, jsem na něj natěšený, jestli to bude skok v kvalitě jako mezi 7 a 8y, tak to by byla paráda.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od sandrider »

Nevím, určitě to stojí za zvážení, ale v mém seznamu je momentálně nejvýš Malteco. Alespoň bude srovnání od tebe (btw. můžu nabídnout vzorek 12 yo).
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Díky, ale jak píšu o řádek výš, dostanu se k ochutnávce v listopadu ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Marek

Re: Diplomático Reserva 8 yo

Příspěvek od Marek »

Diplomático Reserva Exclusiva 12 Aňos rozhodne doporucuji.
Odpovědět