Auchentoshan 12 yo

Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od Radek »

Auchentoshan 12y.jpg
Auchentoshan 12y.jpg (11.76 KiB) Zobrazeno 10370 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17008
Web:http://www.auchentoshan.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=auchentoshan
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Cítím whisky... hebká vůně, lehce zapařenej sud a uplně vzadu lesní jahody (zbývá už jen sedmá pečeť a Ingmar Bergman). Vůně je příjemná i když nepříliš výrazná.
Chuť:Oproti vůni trochu ostřejší, sladká a hřeje. Nicméně sama o sobě není kdovíjak bohatá.
Dozvuk:Docela dlouhý.
Shrnutí:Ačkoli to není žádná bomba, tak jsem se s ní dokázal velmi dobře shodnout... vlastně mi chutná.
Body:82
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od jumbo »

Velikost:více vzorků
Aroma:úžasná, sladká, karamel
Chuť:zpočátku nic, později nasládlá a nahořklá, všechno hodně mírné, jakoby ani neměla tolik alkoholu,
Dozvuk:moc dobrý, středně dlouhý, jemně do karamelového hořka, dřevo
Shrnutí:úžasná vůně, ta mě fakt ohromila, super dozvuk, chuť průměrná, celkově ale dost pitelná
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1885
Web:http://www.auchentoshan.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=auchentoshan
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nakyslá kokosová dřevitost, les, seno a citrón. Když se po čase rozdýchá, tak začíná vanilkovou sladkostí a vůbec už si ten více nasládlý charakter udržuje, citrony jdou spíš do pomerančů.
Chuť:Taková docela příjemná vodička. Jednoduchá, nic zvláštního se neděje, příjemná, ale...
Dozvuk:...po polknutí zahořkne, to nemusím. A takový nahořklý toffifee dozvuk setrvává dlouho.
Shrnutí:Tenhle styl vůně já nevyhledávám, ale obecně se to dá. V chuti jemná, takže snadno pitelná whisky. V dozvuku nahořklá. Děkuji salamovi za vzorek, sehnal ve výprodeji v Makru asi za 500, takže za ty prachy paráda. Vysoký nadstandard pro návštěvy, nebo nenáročný podstandard pro vlastní osvěžení ;-)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Ovocné, svěží s tóny vanilky
Chuť:Medová, sladká (vanilka?) ale s jemným náznakem kyselosti, jemná, hladce klouže po jazyku, ke konci nastupuje dřevitost
Dozvuk:Kratší, banální (dřevitost prostě dozní, jako když utne)
Shrnutí:Příjemně pitelná whisky, která mne svým dřevitým koncem celkem baví, i když dozvuk je slabý. 12leté plnění mi chutná mnohem víc než na WF ochutnaný Three wood. No a když to mají ve výprodeji v Makru za 500, tak se nedá odolat :-D.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Lisker

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od Lisker »

Auchentoshan 12y

Barva: nepřirozeně sytá jantarová, tohle někdo přehnal s karamelem

Vůně: málo výrazná, sladká, připomíná bourbon, navíc tam jsou rozinky, sušené švestky, kokos, citrusy, třešňové dřevo, náznak sladu a karamelu, trochu káva a čokoláda na vaření

Chuť: nikterak bohatá, nasládlá, nahořkle dřevitá, karamel, griotka

Dokončení: slabý a krátký karamelově dřevitý hořkosladký dozvuk

Hodnocení: Opravdu jsem se snažil z tohohle plnění dostat co nejvíc, dát mu šanci, vždyť je všeobecně docela vysoko hodnocené-měl jsem k dispozici k testování (popíjení a očichávání) celou lahev, spoustu času a možnost srovnání s jinými lahvemi (ostatně jako vždy, když hodnotím nějakou whisky), abych byl co nejvíc objektivní.Nicméně po týdnu pocumlávání musím chtě nechtě prohlásit, že toto plnění pro mě představuje jednoznačně zklamání. Po všech stránkách. Tady se celkem jasně potvrzuje teorie o negativním dopadu trojí destilace (na irský zpusob) na výsledný produkt, kterým je sice jemná a lehce pitelná whisky, bohužel ale na úkor výrazu charakteru, respektive intenzity smyslového požitku, o který mi jde u single malt především. Výsledný dojem nijak nezlepšuje ani fakt, že to, co tato whisky postrádá na chuti a vůni, se výrobce jakoby snaží vynahradit co nejvýraznější barvou, a to se mu vskutku daří, protože láhev Auchentoshanu vesele září karamelem až oči krvácí. Naštěstí se drtivá většina skotských palíren drží klasicky dvojité destilace, která se jasně osvědčila. Auchentoshan jde sice svou cestou, která ale alespoň v případě tohohle plnění nikam nevede.Víc jak 70 bodů si nezaslouží, jelikož i láhev obyčejné Grantsky za 250 Kč toho nabízí víc.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1885
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Pomeranče, mandarinky, slad, nasládlé koření. (84 b)
Chuť:Docela dobře sladěná chuť s vůní. Slad, ovoce, pomeranče, náznak bourbonu, pikantní dřevo a sušší, ne moc výrazný dozvuk. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Tatík má lahev, takže jsem měl možnost už několikrát přechutnat. Není to sice žádná světoborná edice, ale nemám s ní problém, dobrá, solidní whisky, líbí se mi na ní ty pomeranče.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od joy »

Auchentoshan 12 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1885
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:slad, lehká nakyslost, citrón, karamelky
Chuť:sladká, lehce kořeněná, nakyslá a ke konci dřevitost
Dozvuk:krátký, dřevitě nahořklý
Shrnutí:Jsem docela rád, že nemám láhev. Pro mě jednoznačné zklamání. Ne že by to bylo špatná whisky, ale od single maltky očekávám trošku více
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od inerc »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:prijemna aj ked nevyrazna, vela medu, citrusy, zakvitnuta luka a sladke drievko
Chuť:na zaciatku prazdna, sladkost si zachovava, neskor ostrejsia, citrusova nakyslost, drevitost. Marne hladam niektore plnsie tony z vone
Dozvuk:rozporuplny, prijemne hrejivy a pomerne dlhy ale v zapeti nahorkly
Shrnutí:Vonia pekne aj ked menej vyrazne, chut velmi jemna a este menej vyrazna. Taka jednoducha prijemna medova whisky ktora nicim neoslni. Na lahke popijanie posluzi, na hlbsie hladanie niecoho viac sa treba pozriet inam.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od lochness »

kopa karamelu
Barva:
Aroma:bourbon, klasickí podozriví vanilka & kokos, nič zaujímavé
Chuť:bourbon, na 40 voltov celkom štípe, tu mám pocit že fakt niečo pijem
Dozvuk:trpko štipľavý, kokosový, prekvapivo celkom dlhý
Shrnutí:aj za akciových 27eur celkom prúser, dopijem a už rozhodne nekúpim
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Auchentoshan 12 yo

Příspěvek od tornado »

Auchentoshan 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2019
Aroma:Slad, bourbon, Bon Pari, zlehka nakyslá travnatost a těsto. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Výraznější. Slad, těsto, kapka medu, stopa dřeva a náznak sladkých citrusů (citron, grep, pomeranč).
Dozvuk:Chuť trochu zesládne a pozvolna odeznívá. Ke konci se objeví náznak papírového kartonu.
Shrnutí:Na nenáročné popíjení může být fajn.
Odpovědět