Liho Blanice Konzumní líh speciál 80 %

Další destiláty a příbuzné pití, co nemá vlastní podkategorii, vkládejte přímo sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 883
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Liho Blanice Konzumní líh speciál 80 %

Příspěvek od xenopus »

zizka.jpg
Alkohol:80 %
Barva:čirá
Podrobnosti:zatím vzorky z 1l lahve
Aroma:Lihové. Překvapivě bohaté a kulaté na ten věk. Obilí (evidentně nenakuřované), organická rozpouštědla, červená jablka, květinky - dvě posledně jmenované složky ale poměrně rychle vyprchávají. S vodou se celkově zjemní a ovocnost se vrátí.
Chuť:Sametově hladká, viskózní. Pak zdrsní. Mohutná, ale v jednotlivých chutích úsporná a nečitelná. S vodou se zakulatí do obilna a přibyde zvláštní parfém.
Dozvuk:Začíná nevinně a až po několika vteřinách se vrátí silná lihovost. Jo, to je zajímavé. Třešňová dužina a meruňkový kompot. Při postupném ředění získává zvláštní železité tóny.
Shrnutí:Neortodoxní pití z dnes již zaniklé palírny v Blanici na Mladovožičku. Kromě konzumního lihu míchali z trestí různé svoje likéry, včetně tuzemáku, zelené nebo čerta, a kromě toho se zabývali i výrobou lihu technického. Šíří sortimentu se palírna jiným, dosud fungujícím, palírnám se zavedenými značkami v portfoliu (namátkou třeba Stará myslivecká) prostě neměla šanci vyrovnat a vloni na jaře byla poslána do konkurzu. A je to škoda, svět konzumního lihu je o to chudší. Věřím nicméně, že přijde jednou doba, kdy se produkty Liho Blanice budou prodávat na aukcích za desetinásobky původní ceny, podobně jako je tomu u některých zkrachovalých palíren skotské whisky typu Rosebank nebo Port Ellen.
Ve vzájemném porovnání s Herba Alko a Starorežným si blanický Žižka vysloužil můj největší obdiv za konzistentnost v akceptovatelnosti chutí bez vody i s vodou a umístil se tak na 1. místě.
Body:66,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1874
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Liho Blanice Konzumní líh speciál 80 %

Příspěvek od tornado »

Testovat 80% konzumní líh, to je výzva hodná pravého muže. Oceňuji tvou odvahu :character-jason:
Odpovědět