Kilchoman 4 yo 252/06

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Kilchoman 4 yo 252/06

Příspěvek od Nethar »

A recenze na další Kilchoman musí hned následovat - srovnával jsem mezi sebou Kilchoman 3y 100% Islay a tento 4y vzorek. Je lahvován při 60%, opět velmi světlá barva, pochází z jednoho sudu - bourbon hogshead 252/06, 261 lahví.
kilchoman2006.png
kilchoman2006.png (67.14 KiB) Zobrazeno 3953 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21454
Barva:
Alkohol:60 %
Aroma:sladká dezinfekce, oproti 3y více broskví a citronu, méně cukru, více kouře, seno, staré vlhké dřevo, zatuchlá půda. Překvapivě jsem s vodou nezaznamenal velký rozdíl, snad jen to bylo vše mírně utlumené
Chuť:více dezinfekce než 3y, více takové té zvláštní zatuchlosti (docela zajímavá)
Dozvuk:jódově zatuchlý dozvuk
Shrnutí:přestože má 60%, dá se vcelku pohodlně pít, neřekl bych, že to souvisí s věkem, je to spíše jejím charakterem, mohla by z toho být krásně hladivá whisky jako je třeba Laphroaig. Zatím nevím, co si mám myslet o té jakési zatuchlosti, taková vůně starých pokojů u babičky, zdá se mi dost zajímavá, ale bojím se, aby ji starší věk příliš neakcentoval, raději bych ji poslal trochu více do pozadí
Shargard

Re: Kilchoman 4 yo 252/06

Příspěvek od Shargard »

Dneska jsem začal přechutnávat Kilchoman summer release 2010 a musím říct, že naděje vkládané do téhle palírny nejsou vůbec zbytečné. Pěkné recenze
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Kilchoman 4 yo 252/06

Příspěvek od Jerry1 »

V říjnu 2010 jsem v rámci brněnských degustací ochutnal Kilchoman summer release 2010 a celkem mě hodně zaujal.
Odpovědět