Česká whisky s.r.o.

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Radek »

Kdepak, to první je hrozný, to druhý mi přijde normální.... holt i čeština se vyvíjí :violin:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Nethar »

A podle těchto pravidel levopisu, nemá místo 30ti být spíš 30i? :-)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Mirek »

I vy puntičkáři :) ...češtin byt můj kobyla :mrgreen: .
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Hunter »

Na jednu stranu asi puntičkářství, na stranu druhou snaha o pozvednutí úrovně našeho písemného projevu, ostatně je to pak vizitka celé naší komunity zde na fóru. Takže díky za ty gramatické nácky. Ordnung muss sein. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Radek »

Nethar píše: 15 úno 2017, 16:55 A podle těchto pravidel levopisu, nemá místo 30ti být spíš 30i? :-)
Jo toho jsem si všim.... ale asi tady došlo k nějakému posunu (de facto zdvojení t). To se občas stává. Například kroužek nad u se vyvinul z uo. :think:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Hunter »

Opět jsem narazil na Třebíč a opět z toho nemám vůbec dobrý pocit. Nemůžu si pomoci, musím se z toho zase vypsat a podělit se s vámi o tyto informace.
Posuďte sami následující článek.
http://trebicsky.denik.cz/podnikani/prv ... 70410.html

V článku se krom tradičních nepřesností a nesmyslů holedbají tím, že jejich whisky "zabodovala na zahraniční soutěži, když získala ocenění v anglickém Birminghamu."
Na jejich facebooku ale zjistíte, že se nejednalo o zahraniční soutěž, ale o degustaci whisky v jedné restauraci, kde jejich whisky "byla hodnocena velmi kladně." Což není úplně to samé, jako získat ocenění, to je zase klamání zákazníků.
Projel jsem znovu jejich web a zaujalo mě, že stále nabízejí CZECH SINGLE MALT WHISKY starou 0 let. Takže se nepoučili.
No a korunu všemu nasadil jejich facebookový příspěvek, kde prezentují své vlastní Porto a Sherry. (hand made by Trebitsch Old Town Distillery).
Obojí jsou jasně definované ochranné známky, takže je to stejně nesmyslné, jako by začali dělat své koňaky nebo šampaňské.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od joy »

Tak i já jsem se dostal k přechutnání vzorků a měl jsem to stejné jako zedral:

Vzorek 1: Czech single malt nenakuřovaný slad, síla 58-59%
Vzorek 2: Czech single malt whisky, nakuřovaný slad, síla cca 58-59%
Vzorek 3: Czech single malt whisky Bourbon Cask Finish, nakuřovaný slad, síla cca 58-59%


Vzorek 1:
ve vůni nasládlá, peckovice, slivovice, lehce vanilka, v chuti nahořkle nasládlá, peckovice, koření, závěr je nahořklý, kořeněný

Vzorek 2:
ve vůni nakouřený slad, ale tak nějak jinak než bývá ve whisky, skoro jako nakuřovaný pivní slad, peckovice, slivovice, v chuti zase ten nakouřený slad jako u nakouřeného piva, peckovice, ostrost, koření, v závěru ostrost, nahořklost, koření

Vzorek 3:
vůně je nasládlá, vanilka a med s trochou kouře (zase ta pivní nakouřenost), chuť je sladká, kořeněná, vanilka a ždibec neidentifikovatelného ovoce, závěr je kořeněný, nasládlý, ke konci nahořklý

Kdybych měl hodnotit, tak nejlepší vzorek byl finish v sudu po bourbonu a nejhorší ten první vzorek - nenakuřovaný slad. Jinak jsem musel ředit vodou a přesto byly vzorky dále docela ostré. 3 vzorek postrádal tu slivovicovitost těch ostatních vzorků, ale stále byl takový plochý, s malou škálou vůní i chutí, každopádně pitelný. Avšak všechny byly takové nekompaktní, ale co čekat od new makeu.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Nethar »

Ochutnal jsem při své návštěvě v brněnském Whisky shopu Trebitsch Porto Cask Finish a bylo to hodně sladké, takové v chuti až dost navoněné, ale celkově žádná hrůza, jak jsem byl varován, ok byla. Čekal jsem hodně málo, a tak jsem byl mile překvapen.
PaMi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 31
Registrován: 13 zář 2015, 17:21
Bydliště: Praha západ

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od PaMi »

Hospodářské noviny: Česká whisky hledá investory, nabízí jim vložit peníze do 225litrového sudu, v němž bude alkohol několik let zrát:
https://byznys.ihned.cz/c1-66107470-ces ... -investory
yddraggsill

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od yddraggsill »

Fandím jim.
Ale já, až budu mít půl mega, co budu chtít investovat do sudu s whisky, koupím si za stejnou cenu cca 6000 litrů na Whisky Invest Direct. Sice s negarantovaným, ale velmi pravděpodobným růstem mezi 10 a 15 % ročně.
Odpovědět