Gosling's Gold Bermuda Rum

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Nethar »

http://www.goslingsrum.com/

Gosling's Gold je rum z Bermudských ostrovů, jedná se o směs většinou pětiletých rumů, destilovaných kotlíkově i kontinuálně. Je docela levný a i podle výrobce samotného vhodný na míchané nápoje. Tomu věřím, ale v zájmu vědy jsem ho testoval samozřejmě čistý ;-)
godlingsGoldBermudaRum.jpg
godlingsGoldBermudaRum.jpg (7.63 KiB) Zobrazeno 5029 x
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:vůně mi říká: jsem mírně sladký rum nakysle dřevitého charakteru, kterého se napiješ a nebudeš mít velkou radost, protože jsem jenom průměrný a nejspíš budu hořký. Radši mě nepij.
Chuť:chuť mi říká: neuvěřil jsi, jsi pravý hrdina, napil ses! Zde je tvoje odměna - jsem na chuti nádherně smetanově hebký, sladký a sirupovitý, chceš mě dlouze žmoulat na jazyku a nechceš mě snad radši ani polknout.
Dozvuk:dozvuk říká: nevydržel jsi to? Nakonec jsi polknul? Dobrá, odměním tě sladkým dozvukem, silně medovým, středně dlouhým, středně nápaditým. Napij se znovu!
Shrnutí:levný rum, moc jsem nečekal, vůně to potvrdila, ale jakmile jsem se napil, byl jsem moc moc potěšen
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Hunter »

To zní dobře, a dá se sehnat u nás v ČR, a to i 2 vyšší provedení:
http://www.zbozi.cz/?q=gosling+rum
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Nethar »

Něco je i na topalkoholu. Ten hladivý pocit v puste je fakt příjemný, ale dozvuk je v hezkém průměru a vůně žádný velký zázrak, takže na klasické pití bych si ho já osobně nekupoval, leda na lepší míchané nápoje, tam se může naopak moc hezky vyjímat.
Shargard

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Shargard »

Už dřív jsem narazil na Gosling's Black Seal 151 Proof - 75,5%. To by mohl být celkem nářez.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Hunter »

Tak ho má v ceníku i Petr, za 400,- Black Seal 40% za 475,-.
To Shargard-Aby to nebylo už moc silné na pití, zkoušel jsem onehdy Stroh 80, a to už se nedalo, ochutnat to šlo, ale že bych to popíjel, to už by byl opravdu hardcore.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Nethar »

To je možné, budeme muset vyzkoušet :-)
Tenhle Gold Rum ale silný vůbec není, je to jemné, sladké, smetanové, takže i pokud by u Black Seal hodně přitvrdili, stále mají velký prostor :lol:
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gosling's Gold Bermuda Rum

Příspěvek od Marvin »

Gold jsem neměl, ale Gosling's Black Seal se asi bude od popisovaného docela lišit - kdysi jsem ho koupil v Brně v Typosu a byl tmavý a dost do hořka (trochu jako Captain Morgan Black).
Odpovědět