Mackmyra Blomstertid

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od Hunter »

Mackmyra Blomstertid_zpso3evf4qk.jpg


Název whisky by měl být něco jako čas, kdy vše kvete, odkazuje na švédskou píseň, jakousi hymnu léta, která se zpívá na konci školního roku před prázdninami. Zajímavostí je i vliv sudů po třešňovém vínu.

Sudy: Ex-bourbon casks saturated w. cherry wine
American oak casks (New and 1st fill)
Oloroso wine casks
Pedro Ximenez casks
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/80428
Barva:
Alkohol:46,1 %
Aroma:Vůně je nevšední, určitě oživená tím třešňovým vlivem a není to vůbec špatné. Třešňovice, žužu, skořice, k tomu ostrost zázvoru přelitého medem, k tomu nějaké bylinky, květiny. Dá se v ní hodně hledat a objevovat, pěkné. (87 b)
Chuť:Hmmm, chuť dobře pasuje k vůni, jen je taková těžší. Chutná jako hodně sladké sherry, ale je tu navíc cítit nějaký třešňový likér. Pak se ozve skořice, dřevo a čokoláda, pikantní a nasládlé koření. Má v dochuti až takový jemný kouřový nebo uzený šmrnc, jen opravdu lehce. (89 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Velmi mile mě překvapila a tady bych se lahvi určitě nebránil, pro ty, co hledají nové, neotřelé vůně a chutě je to určitě zajímavá volba. Myslím, že i pro ty, co mají rádi sladší sherry whisky, nebo vliv sudů po červených vínech. Prostě třeba pro někoho jako jsem já. :D Píšu si ji do notýsku jako adepta na nákup lahve.
mackmyra-blomstertid_zpsfd1gak14.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od Nethar »

Píšu si ji do notýsku jako adepta na nákup lahve.
Na některé lahve si Hunter vede jak vidno složku! A všimli jste si, jak po lidech na festivalu pokukoval od stolu a stále si taky něco do toho notýsku psal?! ;-)
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od lochness »

Hunter píše: 19 kvě 2017, 19:12 i pro ty, co mají rádi sladší sherry whisky, nebo vliv sudů po červených vínech.
Kandidát na nákup, idem poslať rodine do švédska objednávku
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od sandrider »

A nebo využít Maneo - za 1395.-
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od Nethar »

Anebo poslat rodinu do Švédska a využít Maneo.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od xenopus »

„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od lalos »

Mackmyra Blomstertid

Info:Našel jsem ještě pár zapadlých poznámek z letošního whiskyfestivalu. Moje první zkušenost s touto švédskou značkou a hned poměrně zajímavá NASka zrající ve směsi sudů po bourbonu, Oloroso a PX sherry. Cca třetina sudů byla před plněním saturována třešňovým vínem (tady máme to slavné cherry a whisky).
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/80428
Web:http://mackmyra.com/
Alkohol:46,1 %
Barva:Russetmuscat – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek na WF2017
Aroma:Moc příjemná vůně. Obilně sladová a pak už jen hromada letního šťavnatého kyselkavého ovoce. Angrešt, rybíz, a ty třešně tam jsou taky.
Chuť:Krásně sladká, zase rybíz. Ovoce rozmačkané se smetanou. Griotka, skořice, vanilka.
Dozvuk:Sladká, hřejivá. Doznívající vanilka a ovocná kyselkavost. Marmeláda, roztopená zmrzlina.
Shrnutí:Výborná a osvěžující letní whisky. Až překvapivě ovocná, dezertní. Nic moc jsem od ní nečekal a vylouplo se z ní jedno z pro mě největších překvapení festivalu. Tohle mi fakt hodně chutná, doporučuju všem.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mackmyra Blomstertid

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/80428
Web:http://mackmyra.com/
Barva:
Alkohol:46,1 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nasládlo-šťavnatě ovocná - jablka, hrušky, pomeranče. Skořice a další koření v pozadí, to je moc pěkné. Možná až příliš drsná na nos, ale je to taková oříškovo-alkoholová drnost, ok.
Chuť:Oříškové sherry, trochu větrové.
Dozvuk:Kakaovo čokoládově rumové, trochu dřevité.
Shrnutí:Dobrá whisky, čokoládově navoněná, od Mackmyry zdařilý počin.
Odpovědět