První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od xenopus »

Ke klasickým vláknům Co právě pijete... a Poslední panák aneb Co právě dopíjíte... si dovoluji doplnit vlákno, které vlastně časově oběma předchází.
Otevření nové lahve je vždycky výjimečný a pro mě osobně i tak nějak slavnostní okamžik. U některých lahví člověk ví (např. ze vzorku, na jehož základě si pak koupil celou lahev), jak na tom obsah bude. U některých lahví to člověk tuší (např. jiné plnění jemu už známé palírny). Jsou ale i lahve, u nichž člověk jen odhaduje, jaký bude obsah (např. doposud neochutnaná palírna). V každém případě ale sundávání hliníkové kapsle, první vytáhnutí zátky doprovázené oním charakteristickým zvukem, nalití prvního panáku, první přivonění, první doušek... Možná se dostavuje příjemné překvapení, snad splněná přání, možná ale přichází zklamání nebo dokonce rozhořčení...
Co jste právě načali? Jak dlouho už jste tu lahev měli doma? Těšili jste se na otevření? Jaký je první dojem? Jaké jsou vyhlídky lahve - vydrží dlouho otevřená, než z ní odlijete posledního panáka?
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od xenopus »

Laphroaig An Cuan Mòr. Koupil jsem ji letos v březnu, moc se mi tedy ve skříni neohřála. Jednoznačně intenzivnější než desítka (48 % je znát), což se mi líbí, ale že by byla dvakrát tak dobrá, když už je dvakrát tak drahá... Bude to příjemné pití na dlouhé letní večery, už se těším. K doutníku by byla excelentní.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Kobalt »

Sama od sebe mi otevřela flaška... Rozpadl se špunt a i přetrhl kolek. Tak tedy dnes první Gold Cock 2008 Single Grain
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od lochness »

Octomore 7.2
Asi najzaujímavejší Octomore
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od joy »

Diky Petrovi D. nacinam Laphroaig Four Oak.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od zyki »

A pokud láhev otevřu a ten den ji i dopiju, mám to psát do "prvního" nebo "posledního panáka"?
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Petr »

Jasně, že tam i tam, aby byl patrný účinek! :)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Nethar »

zyki píše:A pokud láhev otevřu a ten den ji i dopiju, mám to psát do "prvního" nebo "posledního panáka"?
Radši do prvního, protože na posledního už bys nemusel mít sílu :-) Nicméně správně bys to ještě v půlce měl dát do "co právě pijete"
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

Další (už třetí...nebo čtvrtá??) Bowmore 10 yo Dark & Intense. Nějak jsme se skamarádili, jedna z nejlepších Bowmore, kterou jsem měl v čenichu. Sedí mi...i když pár % navíc by jí určitě prospělo.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od evening »

Armagnac Tariquet XO Chance. Nespomínam si, že by som niekedy ochutnal armagnac, dnes som otvoril fľašu, ktorú som svojho času prihodil k nákupu whisky.
A je to skvelý nápoj.... hneď na prvý šup.
[barva][/barva]
Odpovědět