British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od Hunter »

Obrázek

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Britské Panenské ostrovy
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/667-p ... vy-15-year
Aroma:Hodně výrazná, sladce kořenitá, až opulentní vůně, připomíná mi perník. Koření, čokoláda, marmeláda. Hřejivý dojem. Včelí plástve, kůže, v druhé vlně pak i něco těžších květinových vůní. (91 b)
Chuť:Sladkost jen mírná (asi tak 1/3), stylově mi trochu připomíná sudy po sherry, ale dle informací výrobce víme jen tolik, že si poležel 15 let v opálených sudech. Suchá těžká kořenitost, závan pendreku, v dochuti pak karamel a připálené rozinky z vánočky. Přes to vše mi přijde zároveň jemný. (87 b)
Body:89
Shrnutí:Poprvé jsem ochutnal na červnové akci s josém v Hořicích, od té doby jsem přechutnával ještě několikrát. Je to pohodový relaxační rum, vůně je výrazná, chuť poměrně bohatá, ale zároveň si udržuje překvapivou jemnost. S nákupem jsem spokojen.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: British Navy Pusser's 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladké, těžké. cukrové, připálený cukr, sirob. v tom je i dřevo, zatuchlé sudy. dále ovocně nakyslé tóny flambovaných pomerančů. kůže, velká porce koření, špetka zelených bylinek, máta - jakási "medicínskost". rozhodně originální, ale úplně mi nesedí. po odvětrání je sušší. na plný počet to není (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. poměrně suchý. opálené dřevo. zvláštní ovocně nakyslá jako po sherry. sládne až po chvíli v puse. kořenitě pikantní. spálené rozinky, tvrdý perník na strouhání. kořenitá. pampeliškový sirup. opět netradiční, mimo mé zkušenosti (b.3/4)
Dozvuk:dlouhý, už sladký, povidlový. zase ty připálené pomeranče a nahořklost jejich kůry, hrozinky. (b.1/2)
Shrnutí:rozhodně zajímavý, ale ne úplně dle mého gusta. ochutnejte sami a dejte vědět, jak sedí vám. Hunterovi dík za zajímavou lahev (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
mahdi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 03 úno 2017, 20:47

Re: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od mahdi »

Cekal jsem od Navy rumu prece jen jiny grady, pro me spada do kategorie sladsich, byt ne lepivych ... jak pise jose o povidlovym dozvuku, tak u me je to i v chuti, mozna az prehnane (rozumej 2 panaky a k.o.). Je to ferova lahev, ale nema moc sanci na znovudoplneni do baru.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od Nethar »

Web:http://pussersrum.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Rum. Ve vůni působí sladce. Vánoční koření. Moc víc individuálního u rumů napsat nezvládám. Sušené slupky od pomeranče, prostě Vánoce.
Chuť:Jemný, olejovitý, sladký, neštiplavý.
Dozvuk:Středně dlouhý, tak akorát sladký, jemný.
Shrnutí:Hladivý, příjemně nasládlý, pohodový rum pro celou rodinu :-) U Pusser's rumů jsem zvyklý na jiné grády, tohle je jemný slaďoušek, ale musím říct, že mi to vyhovuje víc. Nadstandard. Za vzorek díky nejspíš Hunterovi :-)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Podnik:Pivotečka Plzeň
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká, silná, nezvyklá, lehká slanost, nesladký karamel, rozinky, ovoce, rybník, pořád rozinky.
Chuť:Středně sladká, lehce ostrá, zelenina, rozinky, slané kakao.
Dozvuk:Sladkoslanost, kakao, zelenina, sladké gumové bonbony.
Shrnutí:Takový sladký rumový Mortlach? Živější, více vegetační a gumovější (ale ne agricole) než 40% blue label. Výborný rum, takový bych si pořídil rád.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
AK86CZE
New-make
New-make
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2015, 14:53

Re: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od AK86CZE »

Pusser's 15 yo má nový design (novou láhev) https://www.alkohol.cz/produkty/pusser- ... -gb-12489/
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood

Příspěvek od Hunter »

Zdá se, že novou má nejen láhev. Ona i cena se vesele navýšila, já tu moji kupoval v únoru 2016 za 1 195. Nyní 1829.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět