Big Peat Christmas Edition 2015

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od zyki »

bpxm15.jpg
bpxm15.jpg (36.09 KiB) Zobrazeno 6707 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/71661
Alkohol:53,8 %
Velikost:láhev
Aroma:kouř, červené ovoce bez cukru, stopa neurčité zatuchlosti
Chuť:uhelný kouř, výraznější než v aroma, doplněno ovocnými tóny, ve kterých se objevuje trochu cukru, časem nějaké koření, přináší mírnou ostrost
Dozvuk:dlouhý, převažuje kouř, z koření přetrvává stopa anýzu
Shrnutí:vánoční Big Peat tradičně potěšil, po porovnání se vzorkem 2014 nejsem schopen říct, který byl lepší, drobné rozdíly jsem našel:
Re: Co právě pijete ...
Příspěvekod zyki » 01 led 2016, 22:06
Porovnal jsem vánoční Big Peat 2014 a 2015. Loňský se mi zdál o něco sladší (náznak moučkového cukru) a kouřovější (možná mourovější), letošní o něco ovocnější (ovoce bez cukru).
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od tornado »

Na Topalkohol.cz mají Big Peat Christmas Edition 2015 0,7l za 1200Kč což nezní špatně. Trochu mě při pohledu na zakoupenou láhev překvapilo, že nikde není uveden rok. Špatně se dívám, nebo to tam skutečně nikde není? Je nějaká šance s odstupem času identifikovat jednotlivé ročníky Christmas Edition?
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od Hunter »

Jednotlivé ročníky identifikuješ velmi snadno, pokaždé mají jinou etiketu, respektive obrázek na etiketě a mění se i síla alkoholu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od Nethar »

Big_Peat_Christmas_Editions.jpg
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/71661
Alkohol:53.8 %
Velikost:vzorek
Aroma:nasládlá suchost dřeva, zelené ořechy, rybízí koláč s drobenkou. těžší kouř, mořské řasy, mango. (b.2/3)
Chuť:nasládlá, výrazně ořechově dřevitá. nahořklá, bobkový list. drhne. pikantní, hřejivá. citrony, kůra, šťavnatá, zázvor. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, kouřový, dřevo, toffo, pikantní čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí:i ve své síle pitelná, hladká. při porovnání s ročníkem 2016 se mi u 2015 líbí o fous víc vůně, kdežto v chuti je to obráceně. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Peat Christmas Edition 2015

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Při prvním přičichnutí mě napadlo: "CELP". Ale nakonec se začal rozkrývat a krom těžkého uzeného kouře, a mořských chaluh a řas jsou zde tóny citrusů hlavně mandarinek, slabé tóny vanilky, travnatá svěžest a sladkost. Rajčatový džus a soda.
Chuť:Opět velmi silně kouřová, sladká ovocná. Cereální s anýzem a fenyklem. Meruňky, slad a med.
Dozvuk:Dozvuk je medově kouřový,nebo spíš kouřově medový? Prostě kouř je silnější. Tóny moře, výrazná délka a meruňový kompot.
Shrnutí:Tahle láhev mě docela bavila na dně zbývá necelá deci. Ale po další se ohlížet nebudu, snad jiný ročník. Třeba 2016 nebo 2017.
Odpovědět