Oliver's Exquisito 1995

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Oliver's Exquisito 1995

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1716- ... age-solera
Aroma:Vůně asi nepřekvapí nikoho, kdo zná dominikánské rumy z produkce Oliver and Oliver. Čokoláda, cedr, rozinky, sladká dřevitost. Vůně je jemně uhlazená a krémová, s mléčnou čokoládou, skořicí a čokoládovým müsli. (88 b)
Chuť:Sladší chuť, mléčně čokoládová, s rozinkami a cedrovým dřevem. K tomu se přidává jemná pikantní kořenitost, trochu větrovosti, v dochuti pak anýz. Cedru je dost, to se mi líbí. Sladší, ale ne přehnaně. (92 b)
Body:90
Shrnutí:Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Pro mě nejlepší ze sedmi zde ochutnaných rumů. Což je na nejlevnější a nejmladší rum z řady Oliver's Exquisito slibný výsledek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Oliver's Exquisito 1995

Příspěvek od Fileta »

Na základě Hunterova doporučení jsem v pondělí večer vyzkoušel, výborný rum.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Oliver's Exquisito 1995

Příspěvek od tornado »

Vzájemné porovnání verzí 1985, 1990 a 1995.

Oliver's Exquisito 1995

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://oliveryoliver.com/producto/exquisito-1995/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Celkem příjemná, dominuje sladká třtina, dále pak med, rumové pralinky, nepatrně čokoláda. Po odstání jemný náznak třešní.
Chuť:Sympaticky sladká. Med, třtinový cukr, v pozadí zelená třtina.
Dozvuk:Na chvilku zahřeje horní patro. Třtinový cukr, med, trochu nahořklé dřevitosti, nejde ale o nic nepříjemného. Po chvilce se přidá tmavá čokoláda.
Shrnutí:Lehčí, příjemný kousek. Oproti verzím 1990 a 1985 je daleko méně intenzivní. Na nenáročnější popíjení určitě neurazí.
MekGajvr
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2017, 11:05

Re: Oliver's Exquisito 1995

Příspěvek od MekGajvr »

Ty třešně tam rozhodně jsou... Takto bez možnosti přímého srovnání mi hodně připomíná Dos Maderas 5+5.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Oliver's Exquisito 1995

Příspěvek od josé »

Info:minimálně 12 let solera. nejmladší z trojice 1985, 1990 a 1995. údaje z etikety: lahev 1258 z 2000, datum 7/5/18
Web:http://www.oliveryoliver.com/
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek Rumfest 2019
Aroma:dominikánský styl, líznutý ovocem (pomeranče), karamelem a kůží. příjemné. čokoláda, lehce bylinkové. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3, dřevo, šťavnatá ovocnost, pomeranče, třešně, cukrová. lékořice, větrovost. (b.2+/4)
Dozvuk:od ovoce se překlopí ke sladkosti vanilky, AO, banánu, třešňovým peckám. překvapení. příjemný (b.2/2)
Shrnutí:sladší dominikánský rum s kořením a pomeranči. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět