Atlantico Gran Reserva

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od Kobalt »

Atlantico-Gran-Reserva.png
Řada rumů Atlantico prošlo změnou, v současné době jsou v nabídce Platino, Reserva a Gran Reserva. Na Rumfestu podáváno v rámci párování rumu a čokolády společně s kakaovým bobem v čokoládě.
Poznámka:Rumfest 2017, vzorek č.4
Původ:Dominikánská Republika
Čistý:Kakaový, čokoládový, jemný.
Párování:Intenzivní čokoládo-kakaovo-karamelový, jemný a sladký. Takhle kombinace funguje.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od tornado »

Atlantico Gran Reserva 25 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://www.atlanticorum.com/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Nepatrně štiplavé. Třtinový cukr, skořice, stopa svěžího mentolu, káva. Po odstání se znatelně nezmění.
Chuť:Lehce sladká. Vanilka, trochu kyselejší tóny třtiny, vanilkový puding.
Dozvuk:Zesílí chuť vanilky, jinak zůstává beze změny.
Shrnutí:Jednodušší, docela příjemný rum. Kandidát na nákup lahve to zatím není.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od Kobalt »

Původ:Dominikánská republika
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 02/2018
Velikost:vzorek 4/5
Aroma:Silná a měkká, citrusy, sladké koření, jemné ovoce.
Chuť:Ostřejší, pikantní, hořká čokoláda.
Dozvuk:Hořký karamel, sladké koření, ovocnost, kandované citrusy, kakao a lehce káva.
Shrnutí:Nijak extra neohromil.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od josé »

Info:srovnanání Reserva, Gran Reserva a Cognac Cask
Web:http://www.atlanticorum.com/
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, 3x Atlantico
Aroma:z trojice to těžší. exotické dřevo, karamel, čokoláda, vanilka. mírně mátové, cukrová nasládlost. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. výrazná vanilka, med. jemná hladivá. dřevo, perníkové koření, kapka citronu. (b.2+/4)
Dozvuk:odeznívá vanilková sladkost, mléčná čokoláda, špetka koření. (b.1/2)
Shrnutí:sladší a uhlazený. z testované trojice nejpříjemnější, líbivý. za vzorek děkuji Hunterovi. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od Nethar »

Díky Hunterovi za vzorek. To se moc často nestává, ale musím říct, že tenhle rum mi fakt zachutnal. Už je to skoro jako spiced rum, jestli tedy přímo není, voní to velmi dobře - skořice a mandle, bohaté, sedl mi chuťově, nebo spíš vůňově.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5862- ... an-reserva
Aroma:Jemnější, lehčí styl vůně. Květinové tóny, pečené hrušky, smažený banán, med. K tomu cítím i něco syntetického, banánový šampón. V přímém srovnání s Atlanticem Private Cask se obzvlášť zvýrazní sprostá lihovost Gran Reservy. (82 b)
Chuť:Chuť je celkem obyčejná, skoro až nudná. Pečený banán, vanilka. Postupně vysychá. Ve srovnání s Private caskem velmi výrazný kvalitativní sešup dolů. (80 b)
Body:81
Shrnutí:Atlantico Private Cask mi hodně chutná, a tak jsem bez vyzkoušení zakoupil lahev Gran Reservy, přišlo mi, že asi udělali jen nějaké kosmetické změny designu, ale sázel jsem na to, že kvalita bude jistě obdobná. A to jsem neměl dělat. Atlantico se vydalo cestou maximalizace zisku na úkor kvality, což mi přijde jako hodně krátkozraká politika. Přímý srovnávací test těchto dvou lahví potvrdil mé podezření, že tady je něco špatně. Dobrou zprávou je, že Private Cask se dá stále sehnat, a někde dokonce ještě levněji, než nový, méně kvalitní rum. Tak moc neváhejte a raději nakupte ještě ze starých zásob. Stejný dojem měl i kamarád, který také porovnával obě verze. Rozdíl je opravdu markantní.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Atlantico Gran Reserva

Příspěvek od tornado »

Atlantico Gran Reserva

Alkohol:40 %
Barva:
Web:https://www.atlanticorum.com/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2018
Aroma:Málo výrazné, jemné. Vanilka, nasládlá třtina. Chvilka odstání mu pomůže, objeví se čokoláda, špetka skořice a nepatrný dotek travnatosti.
Chuť:Nasládlá. Třešně, zelená třtina a vanilka.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť a vanilka se zdůrazňuje. Po pár doušcích hezky zahřeje ústa.
Shrnutí:Na RumFestu jsem si ho navzorkoval ještě jednou spolu s dalšími třemi kousky od Atlantica. Všechny jsou vesměs příjemné a dobře pitelné. Bohužel jim chybí něco, co by mě přesvědčilo k tomu, abych si domu zakoupil lahev.
Odpovědět