Kilbride Dam Wk

Lahve ze Skotska
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2467
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Kilbride Dam Wk

Příspěvek od josé »

KilbrideDam.jpg
KilbrideDam.jpg (8.79 KiB) Zobrazeno 3872 x
Info:privátní plnění berlínských Whiskykanzler, Uncollectable Collection. sud Quarter Cask a 7 měsíců Port finish. prý by se mělo jednat Laphroaig.
Web:http://www.world-wide-whisky.de/kanzler.html
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/88323
Alkohol:48 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladké měkké ovoce - broskve. čisté A.O. dřevo, ořechy, trocha vanilky. hned po odklopení víčka super výrazné, po odvětrání je to slabší (b.2/3)
Chuť:výrazné dřevo, A.O., ovoce (špendlíky, švestky), pikantně kořenité, trochu nahořklé, muskatnuss. vysouší. šťavnaté. příjemné. (b.2+/4)
Dozvuk:odeznívání ovoce, čokoláda. opálené dřevo, mohl by to být i kouř. sladký. (b.1/2)
Shrnutí:Laphroaig teda nevím. žádnou výraznou kouřovost nebo medicínu jsem neobjevil. že by ze vzorku vyprchala? dlouho otevřená lahev? myšlenka této série je prostá. nevytvářet žádné limitky do sbírky, ale dobrou whisky na pití. to se, myslím, povedlo. příjemná whisky ať už je odkudkoliv. dokázal bych si představit lahvinku. raritní vzorek z WF Radebeul 2017 ze stánku Whiskykanzler. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1020
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Kilbride Dam Wk

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/88323
Alkohol:<48 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF Radebeul 2017
Aroma:Zpočátku dost intenzivní, pak se vůně vyvětrají a zbyde víc lihovosti. Štiplavá chemická nahořklost doplněná ovocnou sladkostí - asi jako jádra meruňkových pecek a meruňková marmeláda dohromady, hnědnoucí slupky vlašských ořechů, vanilkový lusk, lehce nakouřeného sladu.
Chuť:Spíš olejnatější, poměrně intenzivní. Sladová, sladší, postrádá vrstevnatost. Sladce ovocný, trocha kůže, tmavá čokoláda.
Dozvuk:Příjemný, sládnoucí, sušší. Není vůbec hořký. Žvýkačka prozrazuje americké sudy. Sladká ovocnost mizí, zůstává decentní suchý kouř - tady vidím s Laphroaigem podobnost. Ovoce (švestková povidla), ořechy, kouř, popel, špetka minerálnosti (a la ACM).
Shrnutí:Účel bottlera splněn - na pití velmi dobré.
Body:86
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět