GlenDronach 15 yo Revival

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Nethar »

Ochutnávky Bratrstva rašeliny proběhly naslepo v rámci experimentu popsaného zde: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=382
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:rumově sladké, pokud to není rum (och, trapas! ;) ) nebo whisky zrající po rumu, mohla by to být whisky dozrávané po nějakém silném sladkém portském nebo snad hodně hodně brutálním bourbonu. Intezivní, sladká, máslová
Chuť:ostřejší, ale vzhledem k tomu, že ještě přijatelně, tak dobrá, žádný velký mazlíček
Dozvuk:sladký, vanilkový, mírně dřevitý, dlouze dohořívající (nemyslím kouřem, nýbrž teplem a vůní)
Shrnutí:sladká, intenzivní, hustá, moc pěkná, když bych už měl něco vylepšit, zjemnil bych trochu ostře dřevitou chuť a dochuť
Króča

Re: Neznámý vzorek č. 6

Příspěvek od Króča »

Aroma:směs sušeného ovoce a oříšků, starobylý lakovaný nábytek, přezrálá červená jablka, nasládlá (punčový řez), likérové čokoládové bonbony
Chuť:mírně do sladka, potom dřevo bez hořkosti, velmi příjemná, koření ale ne příliš, taky malinko suchá
Dozvuk:opálený dub, pěkně zahřívá, vrací se směs sušeného ovoce
Shrnutí:ve vůni i v chuti je velmi pěkně provázaná - po celou dou se drží ve stejné koleji (+), ze všech šesti neznámých vzorků na mne působila největší hloubkou vůní i chutí.. měl jsem z ní navíc takový podzimní dojem (pozdní babí léto)
Voda:s vodou se stává na vůni krémovější, taky sladší v chuti a více se projevuje koření..tady bych ředil podle nálady
Body:86
TIP:mohla by to být nejstarší whisky z celé šestice
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Neznámý vzorek č. 6

Příspěvek od Hunter »

GlenDronachRevival.jpg
Barva:Zlatohnědá, až naoranžovělá barva.
Aroma:První přičichnutí....a rovnou tipuju sud po portském, mám otevřenou a rozpitou BenRiach 15y Solstice, a tohle je stejné, ale bez kouře a rašeliny. Má to grády, plné hořkého koření.
Chuť:Mohutná, dřevitá, zaštípe alkohol, skořice i hořkost, ve finishi opět kořenitý dozvuk.
Shrnutí:Ještě jsem porovnal se Solstice a ta tomu přidává další rozměr nakouřeností, tahle má jako plus nasládlost, která u Solstice chybí.
Slušné zimní pití.
Body:88
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Neznámý vzorek č. 6

Příspěvek od Petr »

GlenDronach 15 YO Revival, 46 %, zrála výhradně v sudech po Oloroso sherry. Mimochodem, u této do omrzení každému říkám, že je to jedna z nejlepších v poměru cena/"výkon". Aspoň pro ty, kteří mají "sherry zub".

Bratři, jste skvělí ! :violin: :clap: Moc pěkné čtení a studijní materiálek. Pro mne určitě a pro vás snad i dobrá a zábavná zkušenost. Jediná palírna, pár vzorků z produkce a, i když, téměř na 100 % (mimo Octarine) společný jmenovatel pro zrání = sherry, přesto značná rozmanitost v konečném výsledku. Tak to přesně je skotská single malt whisky. "Dobrá práce" ( v palírně i vaše)! :hand:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámý vzorek č. 6

Příspěvek od Nethar »

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Neznámý vzorek č. 6

Příspěvek od Hunter »

Petr píše:Pro mne určitě a pro vás snad i dobrá a zábavná zkušenost. Jediná palírna, pár vzorků z produkce a, i když, téměř na 100 % (mimo Octarine) společný jmenovatel pro zrání = sherry, přesto značná rozmanitost v konečném výsledku. Tak to přesně je skotská single malt whisky. "Dobrá práce" ( v palírně i vaše)! :hand:
Petře byl to od Tebe výborný nápad a určitě skvělá zkušenost pro nás. Takže spokojenost všeobecná. A jedna úvaha na okraj- když se podívám na hodnocení na WhiskyBase, tak třeba u té 21y Parliamant je to markantní, že tam asi hraje u každého roli podvědomí, vědomí jejího stáří a ceny, ale když piješ 21y whisky, a nevíš, jestli je to tříletá, nebo 12y, tak jí určitě nebudeš "nadržovat". Možná i to je důvod, proč u kluků tak propadla, ale zase je to objektivnější.Zajímalo by mě, kolik bodů by jí dali na WhiskyBase ostatní, co ji pili, kdyby ji měli také ve slepém testu a nevěděli, že pijí tak starou a drahou whisky.
Takže ještě jedou díky! :handgestures-thumbup:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Nethar »

Stoprocentně mají informace o tom, co pijeme, aspoň částečně vliv na hodnocení, ať chceme nebo ne. Však jsem si na to už párkrát stěžoval u různých předražených vzácných lahví z neexistujících nebo jakých palíren, nevěřím, že všechny jsou tak skvělé, pár bodíčků navíc jim prostě pomůže, i když by to mělo být spíše naopak. Stejně tak si na dvou na třech místech přečtěte o whisce, že je z ní výrazně cítit banán nebo já nevím co a pak se snažte si nenakecat při ochutnávce, že tam fakt je. Před ochutnávkami různých vzorků, kterých v posledních době dělám velké množství, se pravda většinou kouknu třeba na body na WB, ale už se zásadně nedívám na konkrétní tasting notes se slovním popisem do Bible nebo někam, to až když si sepíšu své postřehy nebo třeba před druhou přechutnávkou. Od teďka hodlám ještě zkoušet to naslepo úplně, že si jenom asi roztřídím vzorky na nějaké hlavní skupiny, ale pak už budu tahat naslepo. Vědomi či možná podvědomí má svůj vliv a to spíše negativní, takže se ho z toho pokusím mírně vyšachovat, to je asi to nejdůležitější, co si z tohoto zábavného experimentu odnáším - nenechat si nějaký charakter vsugerovat a naopak bez žádných informací hledat maximum sám za sebe, tak to má být.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20940
Web:http://glendronachdistillery.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Procházka pocukrovaným lesem, pak zatuchlým sklepem, po zemi rozlité sherry, silné, sladké, voňavé... a hele - sůl. A med.
Chuť:Dost hodně slaná, postupně přidává na kořenitých obrátkách. Vzadu obraz dolaďuje dřevíčko.
Dozvuk:Tady jsem byl zvědav, jak vcelku povedený start dokončí - no, nekazí ho, ale ani nepovyšuje. Dokončení středně dlouhé, drobně nahořklé, zůstává sucho, proto láká k dalšímu loku.
Shrnutí:Tuto whisky jsem již hodnotil při slepých ochutnávkách v listopadu. Shodou okolností se ke mně dostal další vzorek, který jsem si tedy nevědomky znovu naslepo přechutnal. Když už jsem to psal, tak vkládám, nebudu upravovat původní poznámky, když to bylo v rámci oné "hromadné" akce, ať je to netknuté. Přišlá mi stejně hezky voňavá a sladká, tentokrát jsem správně tipnul sherry, oproti minule přidávám i sůl. V chuti stejné, dozvuk trochu kratší než jsem psal tenkrát, je vidět, že vzorky mohou trochu zmást, záleží na okolnostech, atd.
Michal

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Michal »

Glendronach 15yo Revival

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20940
Web:http://glendronachdistillery.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:vzorka
Naslepo:nie
Aroma:Sladká vôňa ovocia, vanilka, korenie, rum a víno (to bude asi to sherry).
Chuť:Opäť to víno (sherry :)), jemná ovocná sladkosť, horká čokoláda, škorica, korenie, jemná slanosť.
Dozvuk:Dlhší, korenistý.
Shrnutí:Veľmi pekná a komplexná whisky, jednoducho nádhera. Osobne mi veľmi chutila a ide na môj nákupný zoznam :D.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od zombice »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20940
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:Trochu smetanové kořeněné sherry, tóny čokolády, dřevo, hodně zralé nakyslé ovoce.
Chuť:Sherry, koření, pak čokoláda a dřevo.
Dozvuk:Dřevo, které sládne zase až do čokolády, sherry. Střední až dlouhý.
Shrnutí:Výborná, podle mě trochu lepší v chuti a dozvuku než je vůně. V souhrnu je to ale za ty peníze naprosto skvělá whisky.
Odpovědět