Label 5 Classic Black

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Label 5 Classic Black

Příspěvek od Hunter »

Label 5_zpszlfvbqdt.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70828
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Med, cukrová vata, ořechy, nasládlá citrusovost, trochu i zatuchlá dřevitost. (79 b)
Chuť:Chuť velmi jemná, nasládlá. Opět ty citrusy a ořechy. V dochuti jemná dřevitá hořkost, ale zároveň s nasládlostí, která tu hořkost zmírňuje. (79 b)
Body:79
Shrnutí:Srovnával jsme přímo s dvanáctiletou Ballantinkou, která je sice z jiné cenové kategorie, ale šlo o velmi vyrovnaný souboj. B12 vyhrává díky bohatší a zajímavější dochuti (věk udělal své), ale celkově byly rozdíly jemné. Na levný blend (v akci v Albertu byla sedmička se slevou 40% za 215,- korun) slušný výsledek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od Hunter »

Blend ochutnaný v rámci slepého testu od kamaráda. V řadě vzorků byly různé druhy alkoholu, mimo jiné kyperská brandy, dále místní obdoba grappy a pak i dva (jak se po odtajnění ukázalo) skotské blendy.

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70828
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Ořechy, karamel, těžší ovocnost. Podle vůně to vypadá na nějaký skotský blend. (77 b)
Chuť:Krémová, ořechy, dřevíčko a na závěr nasládlá dochuť. (78 b)
Body:78
Shrnutí:Že by Queen Margot 5 yo z Lidlu? Tak nakonec Label 5, který už jsem měl doma lahev.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od frydas »

kupodivu za 250kč docela dobré, možná později shrnu podrobněji, ale přiznám se bez kecání, že za ty drobný jednu v baru pro návštěvy mít můžu. Velmi nenáročná, není v ní co hledat, pije se vlastně fajn, jak píše kolega má blízko k ballantince, mně osobně tato chutná asi i více, z levných blendů mi tedy více chutnal nikka clear blend, ale ten stojí skoro 400..
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od nobynoblhoch »

Podprůměrný blend....hořký....a s podivným ocasem 55/100
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od frydas »

nechci se s tebou přít, o tom jestli je nebo není podprůměrný, za cenu 250kč mi přijde dobrý, ale rozhodně není hořký, právě naopak až nakonec v dochuti jakoby zemitě zhořkne, ale sladkost se nevytrácí :)
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od nobynoblhoch »

Přít se nebudu...lahev jsem dnes otevřel...proto hodnotim aktualne....šlo o dárek...osobně tyhle levne veci nekupuju,je to skoda penez...lepsi ozelet3x nakup tohoto a koupit poradne piti :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od Hunter »

Ono to vnímání hořkosti a sladkosti je stejně dost individuální, to by ani nemělo cenu se o tom přít. To vídám často při rumových ochutnávkách s josém. On řekne, že je nějaký rum docela sladký a mně přitom přijde dost suchý (ten rum, ne josé).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od salam15 »

Ano, o tom, jestli je José suchý, se rozhodně na fóru přít nebudeme :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Label 5 Classic Black

Příspěvek od salam15 »

Z toho by nám mohla zůstat jen taková ta hořká pachuť :-D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět