Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Příspěvek od Nethar »

Jsem ušetřen rozhodování, jestli je to blended malt nebo single malt, patří to do Francie :-D
Tohle je NAS, 12 yo verzi už tu recenzoval Radek: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 078#p11078
michel.png
michel.png (57.45 KiB) Zobrazeno 6083 x
A máme tu další z oblíbených (teda já to mám rád :-)) slepých dvoutestů. Do něho vstupuje jako favorit Michel Couvreur Overaged Malt Whisky (dle většiny zdrojů blended malt, dle zbytku single malt), se kterým jsem se myslím poprve setkal (i když šlo jenom o oční kontakt) v Marpeku, a proti němu je postavený "obyčejný" blendík Whyte and Mackay 13 yo, který si střihnul sherry finish, a který každý Patersonův, či spíš Smithův, Goodness Nose čtenář musí okusit, jinak nebude klidně spát ;-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55315
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ze dvou
Aroma:Výrazné, bohaté, se stopami taliskerovité kouřovitosti. Zaštipující ovocnost, čokoláda, hodně kožená dřevitost, proto v prvním dojmu až ta kouřovitost. Hraje toho tam opravdu hodně, chvilku sladké, chvilku krásně šťavnaté, povedené.
Chuť:Trochu sladkosti, pak olejovitost, pak negativní umělohmotnost, pak zase kouřovitost, pak už moc peprná a polykám. První vzorek (Whyte&Mackay 13) mi v ústech chutnal víc.
Dozvuk:Sladkokořenitý. Hned po polknutí mírně nakouřený, pak to zmizí a přetrvává dlouhý čokosherry finiš. A to parádní.
Shrnutí:Co říct? Nebýt trochu té nahořklé umělohmotnosti v chuti, tak je to bomba. Naštěstí v dozvuku už to necítím, tam zase válí stejně jako ve vůni. Skvěle vyvážená whisky, trošku snad od každé z hlavních chutí, které ve whisky známe. Doporučuju ochutnat, pokud budete mít příležitost. Zase se ukazuje, co už jsem pákrát psal či říkal - blended malt je mistrovská kategorie whisek, která když už se do ní někdo pouští, většinou dopadá skvěle a troufám si ji řadit výše než single malt (zdravím Big Peat).
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Příspěvek od lalos »

Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Info:Železo je potřeba kout, dokud je žhavé, takže tady je první moje první recenze z letošního WLP. Toto byl první panák, který jsme si dali s josém a xenopusem na zahájení festivalu. Tady jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, bylo to čiré natěšení to nějak zahájit. Na úvod musím říct, že jsme vybrali správně. Jedná se o NAS blended malt whisky stáří cca 15 let přivezenou za Skotska do Francie a stařené v sudech po sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55315
Alkohol:43 %
Barva:Auburn – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek na WLP2017
Aroma:Krásně voňavé sherry, ledové víno, rozinky. Mírný kouř a lehce alkohol. Připomíná mi sladší Highland Park.
Chuť:Příjemně sladká s náznakem rašeliny. Sladké dřevo, dezertní červené víno, tmavá čokoláda mon chéri.
Dozvuk:Dlouhý, spíše sušší, ale není hořký. Mírně kyselkavý. Černé višně.
Shrnutí:Na úvod výborný vzorek. Na to, že jsem nevěděl do čeho jdu to byl perfektní sherry začátek s jemným nakouřením. Celkově moc příjemné pití, které bych ještě někdy určitě rád ochutnal.
Naposledy upravil(a) lalos dne 15 lis 2021, 08:44, celkem upraveno 1 x.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55315
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek WLP2017
Aroma:nasládlé sherry, mírně gumové, dřevo, marmeláda, oříšky, zemitost. zozjíždí se. (b.2/3)
Chuť:hezky pikantní. hodně sherry, celkem sladká, jablečná. bonpari lesní směs. dřevěná, koření - hodně skořice, trocha vanilky, slad. (b.3/4)
Dozvuk:hladký. sládne. sherry ovocnost, černé třešně. pečené lískáče. přetrvává pikantnost. (b.1/2)
Shrnutí:zanechala velmi dobrý dojem. na zahájení šťastná volba. navzorkujeme ostatní v nabídce na doma a šup k dalšímu stánku. (b.0+/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55315
Alkohol:43 %
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP 2017
Aroma:Sladké, kulaté, příjemné, jen lehce štiplavě alkoholické. Rozinky, černý rybíz, med, troška sladkého koření i trocha pálivosti.
Chuť:Plná, chutná, ale pak se rozvine dřevo a jde to špatným směrem. Zpočátku sladká, ale pak nahořklá, nedobrá. Dřevo, uhlí.
Dozvuk:Hořký, starší sudy, nic moc. Nakyslost, trochu moč (Jura?).
Shrnutí:Prý obsahuje whisky 12–28 let, v průměru tak 16–18 let. Ve výrazu vlastně hrozně jednoduchá – sherry. Asi by mi i chutnala, ale ta hořkost to fakt zabila. Nemám odvahu se jí dál zabývat. Overaged, no jo vlastně, že si to člověk nepřeložil hned...
Body:77
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55315
Alkohol:43 %
Velikost:Slepý vzorek z WLP17
Aroma:Silně ovocná, marmeláda, víno, sladkost, aromatičnost, sladká míza, medové dřevo, trošku zatuchlost, slad v hořké čokoládě, ke konci ovoce vyvane pryč.
Chuť:Ostrá, sladká a vysušující, intenzivní, víno a rozinky.
Dozvuk:Přezrálé víno, hřejivý, nasládlé medové dřevo, troška dřevité hořkosti, hořká čokoláda a sladké koření.
Shrnutí:Trošku ostřejší sheřená whisky, příjemná a dost dobrá, užívám si jí. Šel bych do ní klidně znova.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět