Caol Ila 12 yo Unpeated

Odpovědět
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Petr »

O palírně Cao Ila už byla na fóru řeč, sám jsem i něco přidával k původu jejího názvu. Teď však mám něco jiného. Konečně jsem se dočkal - sehnal jsem verzi 12-letou, ale unpeated, abych si mohl vyzkoušet "Ralfyho experiment". :pray: Viz:
http://www.youtube.com/watch?v=yfCLjkuy ... r_embedded
Tato i osmiletá, tedy nenakouřené, tzv. Highland style je destilována v palírně jednou do roka a je velmi ceněná blendery. Některé palírny, naopak, jednou do roka destilují svoje nakouřené verze. Tato dvanáctiletá zrála v sudech prvního plnění po bourbonu a stočena je neředěná vodou (natural strenght) v úctyhodné síle 64 % :o
Více k tomu nemám, zatím, co řici, poněvadž si musím(e) počkat, až se nás k této láhvi a její sestřičce (ale nakouřené) sejde více. Ralfy to ostatně takto doporučuje a já mu za tento nápad velmi děkuji. A věřím, že i ostaní budou. Zatím jenom fotka a cena - 60 €. :snooty:
Přílohy
Caol Ila 12.jpg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 12 Y Unpeated

Příspěvek od Nethar »

Tak to jsem zvědav, jak bude chutnat, určitě se pak pochlub s výsledkem. Díky za představení!
Jen jedna věc v příspěvku mě velmi velmi ranila... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Hunter »

Myslím, že vím jaká, ta samá, co mě nejvíc zaujala :D Je ještě o půl procenta silnější, než má oblíbená Dalmorka od Chieftains!
A jestli jsem to dobře pochopil, tak by jsme ji mohli společně ochutnat v Jeseníkách.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Petr »

Jo, jo, tak nějak si to plánuji a představuji ... když to ovšem vydržím ! Jen si to přečtěte:
Nose- mild and sweet, then oaty, with the merest tang of the sea in an ocean of creamy toffee. Rich, oily and sweetly warming to taste, it has balancing saltiness and fresh acidity and a creamy, clean finish :x :snooty:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Nethar »

Hunter píše:Myslím, že vím jaká, ta samá, co mě nejvíc zaujala :D
Přesně ta :lol: Ale neranila mě kvůli procentuálnímu obsahu, jestli to bude dobré, tak co by ne, ranila mě kvůli... Petře, musím toho využít, rozhodl jsem se, že budu zlý administrátor a kdy jindy já mám šanci tě pokárat? Zavádím diskuzně fórový teror :twisted: :lol:
http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=387
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Petr »

Sypu si popel do svých řídkých vlasů a příště už budu hodný. :cry:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od Nethar »

Desetkrát přeříkat Whisky naše, jež jsi v sudech, jakož i v lahvích a glencairnech, a zapít nějakou cask strength, to by mělo stačit. Jdu číhat na další bezbrannou oběť :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Caol Ila 12 yo Unpeated

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/58216
Alkohol:60.39 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:hladká i přes svých 60%. slaďoučká, hrušky, skořice. slabě lakované dřevo. slad
s pár kapkami vody lepší. víc vanilky (b.2/3)
Chuť:dřevitá, svíravá. sladkokyselá. navíc jako sudovka agresivní a pichlavá. to se moc nedá
po naředění lepší. americký dub, sladká, pikantní, kořenitá (b.2/4)
Dozvuk:sladký, sladový, hřejivý (b.1/2)
Shrnutí:vůně je super. v plné síle těžko pitelné. po naředění je lepší, nicméně silný vliv dřeva nezmizí (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět