Dailuaine 17 yo 1997 CM

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Dailuaine 17 yo 1997 CM

Příspěvek od xenopus »

dailuaine-17-year-old-1997-strictly-limited-carn-mor-whisky.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/59929
Alkohol:46 %
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP 2017; D. 1997, B. 2014, 1 lahev z 558, dva hogshead sudy
Aroma:Lehké, svěží, netradiční, kořenité, lehounce lihové. Květinky, vřes, limetová kůra, parfém.
Chuť:Hladká, pak se projeví pikantnost. Slad, cukr, akátový med.
Dozvuk:Nasládlý (i fakt bílý cukr). Opět sladovost a květinky.
Shrnutí:Super whisky, sice taková méně komplikovaná, ale akorát kulatá, akorát vyvážená sladovost s další složkou (zde květinky a med). Co si pamatuju, tak Zomba si ji taky pochvaloval.
Body:88,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr

Příspěvek od zombice »

xenopus píše: 01 pro 2017, 10:45 ...
Super whisky, sice taková méně komplikovaná, ale akorát kulatá, akorát vyvážená sladovost s další složkou (zde květinky a med). Co si pamatuju, tak Zomba si ji taky pochvaloval.
JJ, pamatuješ si to dobře ;-) Zaujala mě hodně. Byla to palírna co mi chyběla a tohle bylo příjemný překvapení. Recenzi časem dodám :roll:
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr

Příspěvek od josé »

Info:1997-2014, 2x hogshead, 558 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/59929
Web:http://www.mandmwhisky.co.uk/carn-mor-strictly-limited-scotch-whisky/
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:intenzívní suché dřevo A.O. a s tím spojená špetka vanilky a koření. suché jehličí, seno, karamel. lihovější. do vkusu se mi moc netrefila. mokrý papír a po hodně dlouhé době vůně podobná tomu, když se sváří obloukem. budu přísný. (b.1+/3)
Chuť:dřevitě pikantní, poměrně sladká, lak, med, karamel, lískáče. objevuje se citrusová šťavnatost, tráva, burizony. plná, mírně olejnatá. (b.2+/4)
Dozvuk:výrazně čokoládový, hřejivé chilli, nasládlý. opečený toast s trochou citronové marmelády. vysychá do opáleného dřeva. zaujal. (b.1+/2)
Shrnutí:robustní, sušší a kořenitá whisky. není to úplně můj oblíbený styl. co se cení, že po těch letech dřevitost nejde do hořka. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr

Příspěvek od tornado »

Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr

Alkohol:46 %
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Zdálky není moc výrazné, lehké a příjemné. Nádech tvarůžkového sherry, slad. Zblízka se přidá trochu medu a olejnatosti. Dále nepatrně třešně a vanilkové tóny bourbonu. Po odstání získá na trochu větší intenzitě.
Chuť:Lehce medově nasládlá. Ze začátku příjemná zázvorová pálivost. Působí hutně s kapkou olejnatosti. Špetka dřevité kořenitosti.
Dozvuk:Pozvolna doznívá chuť. V úplné konci náznak těsta.
Shrnutí:Jednodušší, ale velmi příjemný kousek.
Odpovědět