Ararat Otborny 7 yo

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Ararat Otborny 7 yo

Příspěvek od Hunter »

Než vám představím samotné plnění, pár slov úvodem o výrobci této lahůdky. Je jím Yerevan Brandy Company, který se produkcí brandy zabývá již od roku 1887.Po rozpadu SSSR a následné privatizaci již firma patří pod francouzský Pernod Ricard, patří tedy pod stejná křídla jako naše Becherovka.Pro zajímavost do stéjné rodiny patří například i značky Chivas Regal, The Glenlivet, Jameson Irish Whiskey, Absolut, Martell, Jacob's Creek, nebo Havana Club.
Veškerá produkce Araratu je pouze z hroznů arménských bílých vín.Samotné jméno ARARAT je názvem nejvyšší hory Turecka, vysoké 5137 m, je nejvyšším vrcholem Arménské vysočiny. Je též národním symbolem Arménie, kde je známa i pod jménem Masis. Je to místo, kde Noemova archa přistála po biblické potopě světa. Ararat je také oblastí s nejstaršími vinicemi na světě.
logo.jpg
logo.jpg (5.47 KiB) Zobrazeno 10959 x
Shodou šťastných náhod jsem nedávno dostal jako dárek půllitrovou lahvinku sedmileté arménské brandy Otborny (výběrový).
Po dávných zkušenostech s nápoji typu "Napoleon za stopade" jsem si myslel, že koňaky a obdobné nápoje nejsou nic pro mě, že mi to nic neříká.
Ararat 7y Otborny mě velmi rychle vyvedl z omylu a otevřel mi krom whisky a karibských rumů nové obzory.
Samotné velmi pěkné balení a design láhve s nádechem exotiky slibovalo něco víc, než jsem doposud poznal. [url]
Barva:
Aroma:První přivonění k degustační sklence a byl jsem lapen - nádherné svěží aroma plné vyzrálého ovoce,v buketu také tóny pomeranče, nezapře ani dubové sudy, v kterých brandy zrálo.Barva tmavě jantarová.
Chuť:Nádherná plná chuť ovoce, karamelu a sušených fíků. V závěru je patrná jemná hořkost mandlí.
Shrnutí:Nedivím se, že tento nápoj ohromil v roce 1945 na konferenci v Jaltě Winstona Churchilla natolik, že mu pak Stalin musel posílat 400 lahví arménské brandy ročně...
V Německu se půllitrové balení dá sehnat asi za 22€, u nás vyjde 0,7 litru na 700-900,- Kč.
Web:http://www.ybc.am/
Body:90
Ararat 7y otborny.jpg
Ararat 7y otborny.jpg (27.38 KiB) Zobrazeno 10959 x
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Króča »

Skvělá a vyčerpávající recenze! Po přečtení hodnocení se mi sbíhají sliny..takové pitíčko můžu taky..
Shargard

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Shargard »

Kvalitní brandy nebo cognac taky určitě není od věci a nabídne nevšední zážitek. Mimochodem taky bych si dal - pěkná recenze.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Hunter »

Díky chlapi, těší mě, že se recenze líbila a že jsem mohl trochu zpopularizovat národní poklad Arménie.Ještě jsem opomněl hodnocení- poctivých 90/100.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Hunter »

Něco fotek a povídání o Araratu se dnes objevilo v cestování na i-dnes.
http://cestovani.idnes.cz/jak-jsem-se-u ... igsvet_tom
Jinak jsem rozhodil sítě, a když vše klapne, tak by mi měl časem dorazit desetiletý Ararat přímo z jeho domoviny, snad to vyjde...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Ike Blaster

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Ike Blaster »

Nevíte někdo o nějaké schůdné možnosti jak do vánoc sehnat toto brandy (5y, 7y nebo 10y)?

Díky :)
Naposledy upravil(a) Ike Blaster dne 27 lis 2011, 12:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Hunter »

Větší výběr mají pak i tady, sedmiletý 0,5 l za 618,-Kč,ale pozor, doručují jen v Praze, takže spíš je to tip na nákup v jejich kamenných obchodech (2 v Praze a jeden v Benátkách nad Jizerou).
http://1ruskespeciality.cz/?konak,10,1
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od Hunter »

Desetiletý jsem zatím stále nesehnal, ale v dohledné době se můžete těšit na mladšího bratříčka, Ararat 5y. Už se těším na důkladné testování...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
šimák

Re: Ararat Otborny 7 yo - Arménská brandy

Příspěvek od šimák »

Tahle brandy z jerevanské palírny je opravdu skvost, při nákupu ale doporučuju dávat dobrý pozor, jestli opravdu kupujeme originál. Bohužel existuje spousta napodobenin, které mají velmi podobnou lahev, ale obsah se nedá srovnat s originálem. Rozhodně bych si netroufal to objednávat přes internet. Třeba ty lahve tady v těch ruských specialitách (http://1ruskespeciality.cz/?konak,10) mi připadají jiné, než jaké mám doma koupené přímo v palírně. Ty obrázky mají sice strašlivé rozlišení, ale tvar zátky, profil láhve, etikety... jsou prostě jiné...
Odpovědět