vzorkování na festivalech

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od matus.krizan »

Blizi sa whisky fest v BA a chcel by som byt lepsie pripraveny ako na Prazsky, tak sa spytam:
- ake pouzivate uzavery na flasky? Vidim "alcork" a klasicky plechovy, len neviem nikde najst aky je medzi nimi rozdiel
- ake velke flasky pouzivate? Zo skusenosti viem, ze 2cl na dostatocne ochutnanie nestacia, minimum je 3cl a idealne 2x 3cl :) Bohuzial 6cl flasky neviem najst.
- v com to pocas festivalu nosite? Netusim, aby moju chodzu sprevadzal zvuk cinkania flias :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Nethar »

Třeba tornado přistaví zvenku vždycky náklaďák a po festivalu jezdí s dvoukolákem :-)
Uzávěr doporučuju klasický plechový na vícero použití. Třeba tento: http://eshop.bricol.cz/uzaver-pp-18x12- ... e-zavitem/
Flašky používej tak velké, jak velké chceš vzorky :-) Koupit se dá téměř cokoliv, já mám vyzkoušený třeba tenhle shop, pokud chceš větší množství: http://eshop.bricol.cz/kategorie/sklo-l ... -do-50-ml/
Já mám ideální vzorek 3 cl, většinou na akcích se nalévají 2 cl, s čímž taky dokážu žít. Na trochu lepší poznání jsou ale ty 2x 3 cl určitě lepší. Na 6 cl hledej třeba na heurece "lékovka 60 ml" a něco ti to určitě najde (https://www.profitpraha.cz/lekovka-60ml ... r24ks.html)
Edit: Došlo mi teď až Slovensko, ale tak tam taky máte nějakou heureku a eshopy snad :-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od nidan »

ten bricol má flaštičky od 0,02 l - 4,5 l :-)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od lalos »

Mě se celkem osvědčily ty 60ml lékovky. Mají široké hrdlo, takže není potřeba žádný trychtýřek. Vliv plastového uzávěru na chuť/vůni jsem nezaznamenal, v některých lékárnách jsou k dostání i jako sterilizované.
Jen ta cena je někde nad 20Kč/ks.
Naposledy upravil(a) lalos dne 18 led 2018, 11:59, celkem upraveno 1 x.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od matus.krizan »

Nethar píše: 18 led 2018, 10:18 Třeba tornado přistaví zvenku vždycky náklaďák a po festivalu jezdí s dvoukolákem :-)
Uzávěr doporučuju klasický plechový na vícero použití. Třeba tento: http://eshop.bricol.cz/uzaver-pp-18x12- ... e-zavitem/
Flašky používej tak velké, jak velké chceš vzorky :-) Koupit se dá téměř cokoliv, já mám vyzkoušený třeba tenhle shop, pokud chceš větší množství: http://eshop.bricol.cz/kategorie/sklo-l ... -do-50-ml/
Já mám ideální vzorek 3 cl, většinou na akcích se nalévají 2 cl, s čímž taky dokážu žít. Na trochu lepší poznání jsou ale ty 2x 3 cl určitě lepší. Na 6 cl hledej třeba na heurece "lékovka 60 ml" a něco ti to určitě najde (https://www.profitpraha.cz/lekovka-60ml ... r24ks.html)
Edit: Došlo mi teď až Slovensko, ale tak tam taky máte nějakou heureku a eshopy snad :-)
Dik za rady :) Kupovat budem v CR, zakladnu mam v Prahe. Asi sa budem musiet uskromnit a kupit 50ml.
Ohladom prenosu vzoriek... asi bude najjednoduchsie zaplatit 20€ vstupne aj pre priatelku, ktora whisky nepije, a vyuzit jej kabelku :D
lalos píše: 18 led 2018, 11:05 Mě se celkem osvědčili ty 60ml lékovky. Mají široké hrdlo, takže není potřeba žádný trychtýřek. Vliv plastového uzávěru na chuť/vůni jsem nezaznamenal, v některých lékárnách jsou k dostání i jako sterilizované.
Jen ta cena je někde nad 20Kč/ks.
Tie 60ml liekovky vyzeraju dobre. Ten uzaver je cisto plastovy alebo ma nejaku papierovu vlozku, ktoru treba vyrvat?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od nidan »

lekovky s plastem neber...tam je fakt pachut, jeste jako jednorazovka na chvilkove skladovani mozna ale pak rozhodne uzaver vyhodit...

jinak byt tebou tak ty 60 si vem jen pokud je opravdu 60 budes plnit...podak do ni das 20 ml tak se ti obsah muze celkem rychle zmenit...

navic bricol je mnohem levnejsi nez 20 kc/flasticku
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 18 led 2018, 10:18 Třeba tornado přistaví zvenku vždycky náklaďák a po festivalu jezdí s dvoukolákem :-)
Přesně :lol:
Záleží, kolik toho chceš ochutnat. Mě pro velmi hrubou představu stačí i 20 ml, ale už to někdo psal někde jinde, ideální vzorek je celá lahev. Já to beru tak, že když mě to nezaujme na první pokus, tak se tím víc nezabývám. Výběr je natolik široký, že stejně nestačím ochutnat všechno.
Počítej s tím, že i 20 lahviček se za celý den docela pronese, za mě tedy kufřík na kolečkách. Na lahvičky asi po 20 kusech jsem si upravil papírové krabičky, takže se v tom dá udržet docela přehled. Dobrý je sebou mít samolepky a vše rovnou důkladně popisovat, případně si udělat i foto lahve. A další strategická věc je nějaký trychtýř na nalévání.
Uživatelský avatar
Severan
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 49
Registrován: 18 bře 2018, 19:52

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Severan »

Ako je to s bez závitovými fľaštičkami a používaním korkov? Je to reálne, alebo mám rovno na niečo podobné zabudnúť ?
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od lalos »

lalos píše: 18 led 2018, 11:05 Mě se celkem osvědčily ty 60ml lékovky.
Odvolávám, co jsem řekl. Na krátkodobé skladování jsou možná ok, po 3-4 měsících se ale z lahvičky line fakt plastový smrad. V glencairnu se vydýchá a obsah je OK, ale čichat k té lékovce s velkým vrškem je fakt fuj.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Duthoron »

"... Čichat k lékovce s velkým vrškem je fakt fuj"... Jjj, zvláště, když v ní před tím byl Bkomplex nebo nějaké antibiotikum :lol: :lol: :lol:
Odpovědět