Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od Nethar »

concertmaster.jpg
concertmaster.jpg (23.73 KiB) Zobrazeno 10273 x
Tak se mrkneme do Taiwanu (nebo na Taiwan?), co vy na to?
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16810
Web:http://www.kavalanwhisky.com/en/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Výborná a výrazná sladká vanilková vůně. Ještě jednou přidávám vanilku a ať to obzvláštním, tak skořice. Pořádně nadopovaná sladkostí. Trochu hlouběji se ukrývají rozinky.
Chuť:Dřevitě štípající, není hořká, ale je taková ostřejší (v rámci dobrého vychování, nemyslím alkoholem). Nemůžu si na nic stěžovat, to je asi dobře, že? :-)
Dozvuk:A zase ta sladkost, vanilka, až možná čokoláda, ale bez kávové hořkosti. Můžu snad říct až takový smetanově nasládlý při polknutí na druhou stranu na konci dozvuku je znát i dřevo. Výrazný a dlouhý.
Shrnutí:Výborná věc. Zrovna dneska jsme tu řešili doporučení dobré sladké whisky, tahle to splňuje. Hodnocení na WB není žádný zázrak a co si tak vybavuju, tak jsem nějakou přehnanou chválu na tuhle whisky nikdy neslyšel. Ale přesto mi zachutnala. Možná je ten problém v přemrštěné ceně (cca 60 liber), za tu bych ji pravda nechtěl.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od sandrider »

Vypadá to na zajímavou whisky. U nás se dá sehnat levněji než v UK http://www.eshop.maneo.cz/kavalan-conce ... 18_let=ano.
Mnohem lepší hodnocení mívá Solist, tam je ovšem cena dvojnásobná :(
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od Nethar »

Zajímavá je, ale stejně je to drahý, odmítám se stále s takovýmahle cenama smířit :-D
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od sandrider »

Na to, že má jen 40 % to opravdu drahé je. Na druhou stranu si člověk kupuje co mu chutná (když to není jen podle doporučení tedy vlastně naslepo což občas udělám :) ) a není (alespoň pro mě) nejdůležitější jak stará whisky je. Na Taiwanu, v Indii a kdo ví kde ještě se údajně ročně odpaří cca. 10 % obsahu sudu z čehož logicky vyplývá, že se po několika letech prostě stočit musí. Tohle vysvětlení jsem akceptoval a nedávno si chtěl koupit jednu mladou, ale vynikající whisky z Indie za pro mě dost vysokou cenu. A ejhle, byla vyprodaná :roll:
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od lochness »

Velikost:asi 2 roky otvorená flaška
Aroma:Výrazne atypická, borovicová živica, klokanky (tie zelené mentolové), bourbon, koláče .
Chuť:Mäta, medovka, perník
Dozvuk:Príjemný, mentolový.
Shrnutí:Niečo zaujímavé a netypické. Celkový dojem by som prirovnal k Crown Royal Northern Harvest Rye. Skrátka niečo , na čo nie som u bežnej scotch zvyknutý. Zdá sa mi, že po 2 rokoch po otvorení už čosi stratila na aróme. Pri rovnakej cene ako Kavalan Single malt rozhodne o 2 triedy lepšia / zaujímavejšia whisky. Dopijem, ale ďalšiu flašku už asi kupovať nebudem.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od joy »

Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16810
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladké, rozinky, banány, vanilka, tropické ovoce, sladká skořice
Chuť:sladká, sušší, rozinky, sušené ovoce, trochu laku, pepř
Dozvuk:sladký, až koňakový, rozinky, banány, lehce dřevitý a citrusy
Shrnutí:byl jsem příjemně překvapený. Myslím, že může směle konkurovat některým skotským. A i ta cena vlastně už není úplně přemrštěná, když se podívám, co za NAS Skoti poslední dobou vynášejí na světlo a hlavně za kolik
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od tornado »

Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Zpočátku lehčí ovocně nasládlé tóny červeného vína. Dále ostružiny, trochu rybízu a višní. Podkresleno tmavou čokoládou. Líbí se mi. Po odstání višně v čokoládě, stopa vanilky, po chvilce se objeví a světlé dřevo a nepatrně nakyslý tón bourbonu.
Chuť:Lehčí. Trochu dřevitosti a kapka olejnatosti. Nepatrně nahořklé, ale nepůsobí nepříjemně, náznak vanilky.
Dozvuk:Decentně zahřeje ústa, ke konci višně v čokoládě.
Shrnutí:Lehčí, příjemný kousek, škoda že není víc výrazná. Za vyzkoušení stojí, na nákupu lahve to zatím nevidím.
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od StudioFranc »

Velikost:vzorek (degustováno doma) | WLP 2017
Barva:
Aroma:Sladké tóny vanilky, rozinek, ostružin a někde v pozadí vykukuje kousek kokosu. V závěsu nastupují višně v čokoládě, právě vytažené z dřevěné krabice.
Chuť:Sladká, ale méně než slibuje aroma. Lehce ostřejší, ale nijak nepříjemně. Dřevitost, rozinky vymáchané v portském, vanilka. To vše se mi přehoupne do sušší a krapet nahořklé ostružiny s čokoládou, vanilka přetrvává.
Dozvuk:Hřejivý, sladký, dřevitý.
Shrnutí:Celkem milé překvapení, ze začátku nijak nenadchla, po chvíli zachutnala. Není to pecka kterou bych si přidal na nákupní seznam lahví, ale rozhodně zajímavá je a stojí za vyzkoušení.
AV WB:58,73 €

P.S.: Právě jsem naznal že je čas, moje historicky první recenze tady na fóru. :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od Nethar »

Už bylo na čase ;-) Dobře ty!
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Příspěvek od StudioFranc »

Slíbil jsem si ,že začnu psát recenze, než bude další WF a to se konečně blíží. :-D. Díky. :-)
Odpovědět