The Glenlivet 21 yo Archive

Odpovědět
Marconi
New-make
New-make
Příspěvky: 85
Registrován: 12 zář 2011, 21:41
Bydliště: Sedlice

The Glenlivet 21 yo Archive

Příspěvek od Marconi »

Konečně jsem se dostal k dlouho očekávané ochutnávce. Původně jsem si chtěl zpestřit Vánoce, ale raději jsem začal o pár dní dříve, ještě než si zkazím žaludek vánočním přejídáním ;) .
Obrázek
Glenlivet Archive 21 (batch 0111G) je vybrána ze vzácných a výjimečných sudů v archivu palírny. Obsah alkoholu je 43%. Je dodávána v elegantním dřevěném (spíš polodřevěném :) ) boxu, láhev má elegantní tvar, lehce odlišný od mladších plnění.
Barva je nádherná, tmavá, měděný odstín.
Aroma:U Glenlivetu nepřekvapí krásná vůně, je znát vliv sherry. Výrazně ovocná, broskve, vanilka, marcipán. Tady Glenlivet jednoznačně boduje.
Chuť:Chuť je plná, sladká, olejovitá, ořechy, čokoláda, med, vše vyvážené, trochu ostřejší. Tady Glenlivet rozhodně neztrácí.
Dozvuk:Dozvuk je velmi příjemný, dlouhý, sladký, hřejivý, ořechový, na pozadí dub, ale žádná hořkost. Ani tady žádné zklamání.
Shrnutí:Na tuhle whisky jsem se těšil a rozhodně nezklamala. Vše je vyvážené, je to takový (dle Nethara) dortíčkový kousek, ale všechny chutě a vůně jsou plné, žádný odvárek. Kdo má rád Speyside, bude nadšen, ale určitě zachutná i vyznavačům Islay. Někde jsem četl, že ji má v oblibě Sean Connery. To by byl důkaz jeho výborného vkusu, ale zároveň toho, že to není takový drsňák, jako ve filmu, jinak by šel do Ardbegu :lol: .
Shargard

Re: Glenlivet Archive 21 yo

Příspěvek od Shargard »

Čte se to opravdu nádherně a podle popisu by mi fakt chutnala. Pěkná práce.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet Archive 21 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Body: 86
GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/t ... o-a-21-yo/
Aroma:Sherry je cítit na 20 cm od skleničky, oranžové peckové ovoce se projeví až po přiblížení nosánku váženého uživatele. Rozjasňuje se i sladkost pocházející jakoby z banánů a hrušek.
Chuť:Kumquaty, skořice, muškátový oříšek, jemný med, borová voda. Je možná až moc dřevitá.
Dozvuk:Dozvuk je opět lehký, trochu delší a plnější než u 18 Yo. Ale stále to není ono.
Shrnutí:Výborná whisky, v jejím nákupu mi však krom ceny brání i slabý dozvuk.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 21 yo Archive

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63945
Web:https://www.theglenlivet.com
Barva:
Alkohol:43 %
Akce:Whisky Show London 2018
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nasládlá, kořenitá vanilka, sherry nijak zvlášť nechytám, sušší dřevitá ovocnost.
Chuť:Vanilkový a jemný.
Dozvuk:Středně dlouhý, jede v tom hladivém buchtičkovo-kořenitém stylu ovoněném nějakými kytičkami.
Shrnutí:Ne úplná bomba, ale překvapila. Těžko oslnit ke konci soboty v Londýně po mnoha výrazných whiskách, jak jsem si poznamenal, ale Glenlivet 21 v té řadě nezaniknul, což jsem očekával, takže velká pochvala.
Odpovědět