Mortlach 14 yo 1993 MM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Mortlach 14 yo 1993 MM

Příspěvek od Jerry1 »

Mortlach 1.jpg
Mortlach 1.jpg (38.57 KiB) Zobrazeno 8109 x
Mortlach 2.jpg
Mortlach 2.jpg (48.45 KiB) Zobrazeno 8109 x
Máme tu whisky ze samého srdce Speyside, z Dufftownu, a sice Mortlach z roku 1993 ve staří čtrnácti let a síle 46 % alc. Společností Murray McDavid bylo stočeno 3.750 lahví. Zrání probíhalo v sudech po bourbonu, finish pak v sudech po potrském.
Aroma:sladkost vánočního cukroví společně s jemnou kořenitostí
Barva:sud po portském přispěl k dosažení tmavě zlaté barvy, lehce opalizující
Chuť:plná, medově sladká, na konci lehoulinká hořčinka
Dozvuk:střední až delší, sladce nahořklý (pro Nethara - řekl bych, že ne nepříjemně)
Naposledy upravil(a) Jerry1 dne 05 říj 2011, 12:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Hunter »

Vypadá dobře, dá se u nás někde sehnat?
Na WhiskyBase 90,5 /100
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... skyid=4322
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Jerry1 »

Já jsem ji sice koupil v ČR před dvěma roky, na http://www.e-whisky.cz, ale tam ji už nemají. Asi bude toto stáčení vyprodané. Aspoň Vám mohu nabídnou "exkluzivní" vzorek.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Hunter »

To beru ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od zombice »

Mortlach a to konkretne plneni 16y v serii Flora a Fauna je momentalne nejvyssi polozka v mem wishliste, ale nehodlam za nej davat vic nez je adekvatnich cca 40-45 liber. Ochutnal jsem ho v ramci prohlidky Glenkinchie, ale bohuzel uz nemeli na prodej celou lahev :( Dokonce jsem kvuli nemu pul dne behal po Edinburghu a po odbehnutem pulmaratonu jeste brouzdal pul dne ulicemi Glasgow abych ho sehnal, ale bohuzel nic, resp. 68 liber co chteli ve whisky shopu v Buchanan galleries bych za nej nedal :naughty: Takze cekam, az se treba prichomitnu k nekomu k nejake vetsi objednavce z whisky-exchange, nebo si holt pockam az pojedu do Skotska nekdy znovu a sezenu ho v nejake schovane destilerce typu Royal Lochnagar :)
Shargard

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Shargard »

Plnění od Murray McDavida mi hodně chutnají tohle by asi nebyla vyjímka. :clap:. Jeden Mortlach jsem už tady recenzoval. Byl od Signatory a velmi zaujal.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od zombice »

Jj, o tom od Signatory vim a kdybych nebyl jouda a vedel o tomhle foru driv, tak jsem ho v lete v Edradouru za ty penize koupil, jenze to bylo na zacatku dovci a ke konci uz bylo zase do Pitlochry moc daleko :doh:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Aroma:Ve vůni ozvuky sudu po bourbonu, slad, vystupuje alkohol a sladké koření. Nevím, jestli jsem nepodlehl sugesci, ale závan bujonu.
Chuť:Hmm, velmi bohatá chuť, plná, hořko-sladká, silně kořenitá s nekonečně dlouhou dochutí sladkého koření.
Shrnutí:První setkání s Mortlachem (díky za vzorek Jerry!) a tahle palírna na mě udělala moc dobrý dojem.
Body:86
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Nethar »

Také děkuji Jerrymu za vzorek, konečně jsem se dostal k jeho "zpracování" ;)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/4322
Web:http://www.murray-mcdavid.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=mortlach
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:čokoláda, borůvky, rumové pralinky, jakási zvláštní kořenitost mířící ke slanosti
Chuť:ne tak sladké jako na nos, spíše ostřejší, jaksi příjemně hutná, nahořklá
Dozvuk:pro mě výrazně slaný (bohužel až příliš), sladkou vůní dlouze doznívající
Shrnutí:zase jedno ze zajímavých setkání, opět whisky stylem trochu jiná. Slaný dozvuk, který byl možná způsoben momentálním stavem mých chuťových buněk, mi vůbec nesedl, ale zbytek byl velmi slibný a Mortlach si proto v budoucnu jistě rád znovuprověřím
Króča

Re: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid

Příspěvek od Króča »

velikost:vzorek
naslepo:NE
Aroma:lakované dřevo, mrkev, mírně ovocný podkres, lehce alkoholová.. S VODOU vystupuje slad
Chuť:dřevěná, mírně štiplavá a jakoby připálená.. S VODOU mizí připálenost
Dozvuk:jde do hořka a lakovaného dřeva.. S VODOU už jen hořký
Shrnutí:tenhle vzorek mne vůbec nezaujal a přišel mi až moc obyčejný.. možná to bylo mým aktuálním rozpoložením, těžko říct :think: lepší rozhodně bez vody.. za vzorek rovněž díky Jerrymu.. ochutnáno v červnu 2012
Odpovědět