Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Whisky z našich luhů a hájů
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od josé »

GC2008BS.jpg
GC2008BS.jpg (10.97 KiB) Zobrazeno 8260 x
Info:4.2008-11.2017-5.2018, sud č. 240, 265 lahví, private single cask pro olomoucký Black Stuff
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/113412
Alkohol:59.5 %
Velikost:vzorek
Aroma:ano to je Gold Cock. najdeme tu takové ty klasické švestky a pecky. navíc k tomu dost další ovocnosti. sladkost právě švestek a lehce nakyslá vínovost. suchost dřeva.
s vodou sladší, stále hodně ovovcné. více dřeva. mírný závan stáje, slámy. (b.2/3)
Chuť:v plné síle ostřejší, drhne dřevem, ale je pitelná. se slinami sládne, sušené švestky, trochu do kouřova, připálená povidla. nějaká nakyslost, která asi bude tím vínem.
s vodou šťavnatá, ovocná, hřejivá. více medu. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, ovocný. odeznívá chuť. dík % větrový, vysychá. arašídy, suché kakao. (b.1/2)
Shrnutí:dobrý Gold Cock. i v sudovce pitelný. oproti minulým ovocnodestilátovým finishům bych řekl, že tady je více zachován původní charakter a je vínem jen lehce a nepřehlušujícně líznutý. rozhodně pobavil a potěšil. (b.0/1)
Body:6
další info v článku zde.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od Kobalt »

Láhev asi nesehnatelná, což?
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od Nethar »

Zdeny říkal ve vybraných barech v ČR osobní odběr :-) Takže šup šup do Black Stuffu.
Poznámky jsem si nepsal, ale moc mi chutnala, povedla se. Je tam znát Gold Cock styl a je takovej šťavnatej tím vínem.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od Pet »

Aroma:koření, červené víno, čokoláda, meruňky.
Chuť:karamelky, meruňková marmeláda,červené víno. Hodně ovocná.
Je to fakt hodně voňavé, vliv vína je dost znát. A v chuti dost ovocná a sladká.
Obrázek
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od nidan »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/113412
Alkohol:59.5 %
Velikost:vzorek WF2018
Aroma:sladké, ovocné, červené blumy a maliny, nakyslé, trochu sušší víno, opálené dřevo a lehká zatuchlost, pěkná vůne, s vodou je více ovocná a svěží
Chuť:sladká, ale rychle to otočí do sucha, vínová, červené ovoce, koření, mandle a připečený perník
Dozvuk:střední, vínový, sušší, kořeněný, lehce dřevitý, v dokončení hrají prim vínové třísloviny
Shrnutí:vyvážená whisky, ta modrá rulanda se tam krásně táhne jak červená niť celým popíjením, ze všech GC finišů tento nejvíce zachovává profil palírny, moc dobrá záležitost, s vodu se dá lehce pohrát
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od lalos »

Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Info:Na tuto novinku jsem se moc těšil a vlastně se ještě těším. Ochutnal jsem v rámci mini předpremiéry na WF2018 od Zdenyho ještě nenalahvovanou stočenou jen tak v budíku. Teď se jen těším, až mi doma přistane lahvinka 😊
Jinak se tedy jedná o destilát vypálený již ve Vizovicích v roce 2008, který zrál 9,5 roku v repasovaném sudu ze zimního dubu a posledních 6 měsíců dozrával v sudu z francouzského letního dubu po víně Pinot Noir.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/113412
Web:https://www.rjelinek.cz
Alkohol:59,5 %
Barva:Burnished – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek na WF2018
Aroma:Klasický Gold Cock se tady nezapře. Švesky, slad, žádný kouř. Je jemnější než všechny předchozí finiše. Slámové víno, med, rozinky vařené v alkoholu
Chuť:Jemná, sladká, hodně ovocná a krásně pitelná i při 59% bez ředění, tipoval bych tak 50. Nevysušuje, neškrábe. Je tam hodně medu, jablek, rozinek.
Dozvuk:Středně dlouhý, sladký štrůdl. Za závěr se ozve ta síla, která zahřeje a trošku vysuší krk.
Shrnutí:Já to píšu skoro u každého nového vydání, ale tohle je asi jeden z nejlepších Gold Cocků a jednoznačně nejlepší finišovaný Gold Cock. Je spíš jemnější, krásně pitelný. Finiš v něm nedominuje a nepřebíjí původní spirit, spíše ty sladové a švestkové tóny doplňuje o červené ovoce. Chutná mi moc, lahev je zamluvena.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od zombice »

Neberte to moc vážně, ale narazil jsem na tohle, a nedalo mi to :-D

Alert, alert, a Pinot Noir finish! The equivalent to a diesel Aston-Martin! ... Pinot Noir, mind you, the thing that will kill just any whisky! [Serge] :lol:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od nidan »

taky sem to četl u Serge a celkem sem se pobavil :)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od joy »

Gold Cock 10 yo Pinot Noir Finish

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/113412
Alkohol:59,5 %
Velikost:vzorek
Aroma:dřevitost, švestková povidla, meruňková marmeláda, vanilka a pod tím vším sladkost červeného vína
Chuť:hutná, ovocná, červené víno, dřevitost, koření, nakyslost
Dozvuk:suchý, kořeněný, dřevitý, ovoce, sladkost, meruňky, nakyslost
Shrnutí:Huf, jsem překvapený. Fakt dost dobrý. Vždy si říkám, že Jelínek už nemá co ukázat a pokaždý mě překvapí, že má. U tohodle bych se přimlouval, aby vyšlo i plnění od Jelínka, ne jen série pro Black Stuff, protože tohle by se dobře prodávalo a asi bych si to kupoval jako položku, která nesmí chybět v baru
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Příspěvek od J.K.Ch »

No pozvolna upíjím ... znám spoustu láhví za stejnou cenu, které jsou lepší. Ale není jich moc, které by byly zajímavější. Tohle pití je skutečná zábava v láhvi.
Odpovědět