Redbreast 12 yo Cask Strength

Lahve z Irska
Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Redbreast 12 yo Cask Strength

Příspěvek od xenopus » 23 čer 2018, 21:56

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017; batch nevím, neopsal jsem si procenta, takže - sorry - nebude ani obrázek
Aroma:Sladké, lihové, neprostupné. Docela navoněné, sladové, lehce nahořklého dřeva. Po čase kompotované hrušky a třešňová peckovitost. S vodou hodně zesládne, čímž se přiblíží 12 yo.
Chuť:Hladká, olejnatá, výrazná. Nejdřív hodně obilí, slámy, karamelu a přezrálých hrušek, ale pak se objeví v nosu avizovaný nahořklý sud, to je škoda. S vodou se chuť jen zjemní (máslo), kromě toho že zesládne (vanilka), ale zůstává stejně neharmonicky nahořklá.
Dozvuk:Hodně dřevitý, docela vysušující, relativně krátký. Hořkost pokračuje, zbytek mě už ani nezajímá.
Shrnutí:12 yo byla taková nevinná, ale vyloženě nic mi na ní nevadilo. Tento batch (kdybych tak věděl, který...) je už ale pro mě moc nahořklý.
Body:81
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Duthoron
Znalec
Znalec

Re: Redbreast 12 yo Cask Strength

Příspěvek od Duthoron » 10 črc 2018, 13:03

Jestli je to z WF2018, tak měla 57,7%, takže nejspíš tahle: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old

Duthoron
Znalec
Znalec

Re: Redbreast 12 yo Cask Strength

Příspěvek od Duthoron » 10 črc 2018, 13:09

Alkohol:57,7 %
Aroma:Ovoce, banány a v pozadí ananas, ořechy, těžká kyselost nakládaných okurek, ale taková svěží.
Chuť:Sladká, hutná až máslová, horká. Ozvou se horké a nahořklé pecky z meruňek.
Dozvuk:Sladkost, hořkost - pendrek v cukru, mák, ale spíš jako kůrka makové housky.
Shrnutí:Mě přišla zajímavá a celkem mi chutnala, známkoval bych ji za 2.

Odpovědět