Poznávací výlety po skotských palírnách

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Marvin »

Moc hezká tour :clap: .
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Petr »

Dnes byl delší přesun z Elginu do Glenrothes (města) po různých silnicích, mimo jiné po "dual carriage", kde se může jet sedmdesátkou (v mílích). pro našince je to zážitek. Odbočování do vesnic nebo na pole - jen se na silnici vynechají středová svodidla, aby bylo kudy. Přechody pro chodce, bez zeber, jen s výstrahou/upozorněním. Že se po nich pohybují i traktory, to vím. Dneska k tomu přibyli cyklisté a upalující nakladač s "vidlema" pěkně vpředu nahoře. Dosud jsem nepotkal nikoho na koni, značky tuším ano. A všechno jde! :snooty:
Před Lindores Abbey jsem ještě zkusil Strathearn, ale marné bylo hledání a čas tlačil na pilu. Lindores je moc pěkně koncipováno a hezké místo, co stojí za návštěvu, to je (nejen palírna).
Zítra ráno pádíme na jih na trajekt do NL. Cestou snad trefím do The Borders, na niž jsem včera ve výčtu zapomněl. Podle tachometru mám do teď najeto 3549 km a ještě mně nějaké čekají, takže odhaduji, že nakonec natočím skoro 4800 km po souši. trajekty jsem nesčítal.
Co se plánování akce týká (trasa po pevné zemi i po vodě, místa návštěv, noclehy, atd.), když jsem měl všechno v kupě, tak mi dorazil mail na Distilled v Elginu a všechno bylo tím pádem jinak. První varianta byla, tak říkajíce, Skotsko proti směru hodinových ručiček, jak se kosí tráva. Kvůli Elginu jsem všechno překopal a místo dole na východě jsem jel od západu a v obráceném gardu. Perný týden sezení u počítače to byl, ale vyplatilo se!!
Určité nápady, jak naložit se zážitky, zkušenostmi a destiláty jsem měl už před cestou, jen potřebují trochu uzrát a dostat formu. I fotky sem hodím, ale to až budu doma a budu je moci projít na velkém monitoru.
:hand:
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Petr »

Chvilku už jsem doma, a vzpamatovávám se !!!! Vyložil a uklidil auto, roztřídil láhve, sklenky a "pin badge" pro sebe a pro kamarády. Ještě zbývají knihy, fotky a videa. :doh:
Tomu já říkám "fyzická adaptace", to je vcelku moucha, ale mentálně se dorovnat na české poměry, to je a bude nápor! :( Třeba jen proto, že jsem byl zasažen, během své bleskové návštěvy realitou jménem Brewdog !! :snooty:
DSC_0878.jpg
Na knížky jsem se už vrhnul, taky na web, pivka se chladí. Jaký je to fenomén, stačí nahlédnout na jejich web: https://www.brewdog.com/ a tam třeba na: https://www.brewdog.com/fanzine nebo si stáhnout tuhle drobnost: https://www.brewdog.com/lowdown/diydog. :o
Ten katalog má 351 stran většinou otevřeně informujících. To pak jednomu musí dojít, že ani whisky nutně nemusí být jenom o ppm, pár typů sudů a ceně !
:hand:
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Pet »

Brewdog je výbornej. Máš se na co těšit.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Obrázek
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od joy »

Pet píše:Brewdog je výbornej. Máš se na co těšit.Obrázek

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
S tim se plne ztotoznuji. Uzij si to, Petre.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Nethar »

Brewdog na hrad!
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Nethar »

Hlavně mu, Petře, nepropadni!
MVIMG_20180601_114144.jpeg
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od nidan »

ááá špajzáček :D :D
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Petr »

Letos jsem projel Skotskem ledaskde, od Vnějších Hebrid (Eriskay jsem nemohl vypustit a pak nahoru na Harris) přes Skye, Speyside až po severovýchodní část, kde ani mnozí Skotové nedávají Doric. Nedá se zapomenout, a při nejbližší příležitosti se tam vydám na delší dobu, právě BrewDog a taky Macallan 2.0., co jsem prosvištěl jenom přes vstup. Co se týče dojmů, pro mně jsou obojí jako zjevení z jiného světa. Nad tím mám Billyho Walkera, "verze.2016", kdy jsem se s ním setkal těsně po prodeji BenRiachu, GlenDronachu a Glangalassaugh a "verze.2018", když vlastní palírnu GlenAllachie. Přátelé, lepší příklad toho, že ani neskutečný balík peněz neudělá člověka šťastného, jsem nezažil! :snooty:
BrewDog Punk IPA mi jela, i neodolal jsem a načal jejich gin: https://www.ginfoundry.com/gin/lone-wolf/
Přihazuji pár fotek:
DSC_0491.jpg
DSC_0499.jpg
DSC_0489.jpg
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Petr »

Toto mělo být jedno z ikonických míst na Skye, vycházka na Neist Point s "vrcholovým" panákem:
DSC_9992.jpg
Lilo tam, byl neskutečný fičák, jedna z mnoha forem skotského deště - moknete ne shora, ale z boku. Na to je našinec, ale jak vidno i Japonec, povětšinou prachbídně připraven. Deštník by byl v cuku letu ta tam, ani pláštěnka nic neřeší, a kdo by se tahal s pořádným nepromokavým oblečením a obutím, že? :snooty:
DSC_9990.jpg
I na některé ovečky to bylo silné kafe, tak raději zalézaly do závětří.
DSC_0015.jpg
:hand:
Odpovědět