Löwen Honig Enzian

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Löwen Honig Enzian

Příspěvek od josé »

během čekání na otevření prvního brněnského whiskyfestivalu a opruzování v jelínkovic podnikovce přišla řeč i na opačné konce žebříčků, aneb co kdo nejhoršího ochutnal. po doporučení této lahůdky nešlo nepřechutnat vzoreček.
lowen.jpg
lowen.jpg (12.37 KiB) Zobrazeno 3125 x
Info:likér s medem a hořcem z rakouské palírny Bergbrennerei Löwen, batch L2024202
Web:http://bergbrennerei-loewen.at/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:brutální zemitost, hlína, křen.
Chuť:zprvu hodně sladké a pak nastoupí hlína a lehká nahořklost. křen, nakládaný zázvor a už jen sladkost medu.
Dozvuk:sladký, hořec jen zlehka, už bez hlíny.
Shrnutí:to ten hořcový kořen nakládají i s hlínou? kdysi jsem nakládal sušený dovezený ze Slovenska a žádnou zemitost jsem nezaznamenal, pouze čistou hořcovou hořkost. nutno uznat, že kombinace hlína a medová sladkost je netradiční a nechutná. ani s přesvědčením, že to je určitě zdravé, bych si flašku na pití nekoupil. nebo se to má užívat jen zevně?
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Löwen Honig Enzian

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:40 %
Podrobnosti:vzorek v Jelínkovic podnikovce před WF Brno 2018
Aroma:Křen, zemitost až minerálnost (štěrk), asociuje mi zelenou barvu wasabi. Mýdlo.
Chuť:Na jednu stranu hodně sladké, na druhou stranu štiplavé. Hodně zajímavá kombinace. Žeru totálně staré ztrouchnivělé dřevo zalité sirupem z cukrové řepy.
Dozvuk:Sládnoucí. Mrkev obalená hlínou.
Shrnutí:Hodně netradiční pití, to se musí nechat. Něco tak rozporuplného a protichůdného jsem snad dosud nepil. No, paní Metelková, děkuji. :? :)
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět