Volba whisky roku - diskuze

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Marvin »

Sepsáno, odesláno.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Tento víkend poslední možnost zúčastnit se letošní whisky roku a zapsat se tak do análů ;-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

budu slusnej :D
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od josé »

data odeslána. až při řazení jsem si všimnul, že nemáme zvláštní kategorii Evropa, takže všechny ty chutné Třebíče, Gold Cocky, Penderyny a německé whisky (ty hlavně, protože jsem jich měl docela dost i ve vysoké kvalitě) jsou ve stejné kategorii za špičkovými Kavalany. proto dávám do pléna návrh na vydělení kategorie Evropa ze Zbytku světa od příštího ročníku.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od joy »

Tak taky odesláno.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

josé píše: 18 lis 2018, 19:20 data odeslána. až při řazení jsem si všimnul, že nemáme zvláštní kategorii Evropa, takže všechny ty chutné Třebíče, Gold Cocky, Penderyny a německé whisky (ty hlavně, protože jsem jich měl docela dost i ve vysoké kvalitě) jsou ve stejné kategorii za špičkovými Kavalany. proto dávám do pléna návrh na vydělení kategorie Evropa ze Zbytku světa od příštího ročníku.
souhlas, + rozdělit kategorie 10-16, 16-25 a 25+ nebo nejak podobne:)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

všechny ty chutné Třebíče, Gold Cocky, Penderyny a německé whisky
Je to jistě zajímavý námět, záleží jak to kdo vidí, diskuze je otevřená. Ale obecně vzato se obávám, že je to zbytečné, nač si dělat kategorii nejlepších z nejhorších :twisted: Když neoslní v rámci zbytku světa... Kavalany Solisty si příští rok nedáš, tak tam budeš mít místo a německý whisky se odváží pít stejně jenom tak tři lidi na fóru ;-) Samozřejmě přeháním, ale prostě víte, jak to myslím, nechci to zbytečně štěpit na spoustu kategorií, které se pak těžko budou plnit a většina lidí jich nevyužije. Třeba ty německé whisky mě netrápí, tak se mi to kritizuje lehce, ale nidanův návrh, to by se mi taky líbilo, rozdělit tu nejstarší kategorii ještě na dvě. Ale zase musím na to koukat taky objektivně, že to je podobný jako s německýma, kolik lidí tady do sebe leje whisky nad 25 let, to jsou spíš takové výjimky. Ale jak říkám, diskuze otevřena.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od joy »

Tak vidim to podobne jak Nethar. Nerikam, ze treba nekterou kategorii letos nebylo problem naplnit, ci spise clovek musel spekulovat, co vynechat, zase ale na druhou stranu nektere kategorie vubec nemam ci horko tezko jsem do nich neco nahazel.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od xenopus »

Já taky neměl do některých kategorií co naházet. Třeba rum, knihy, piva, japonky a tak. Propadák třeba pro mě byla Caol Ila 25 yo. Je to milá whisky, všechno. Ale jako vážně ji tu mám pranýřovat (znovu)?
V nidanových intervalech (pominu-li, že má chybně stanovené meze, takže kategorie nejsou disjunktní, na což jsem fakt alergickej) bych měl v každém víc kousků než v kategorii irských whiskey nebo single grainů. Takže za mě: ano, stálo by za to to kategorizovat podrobněji. A rozdělit Evropu a zbytek (především Asie) v kategorii Zbytek světa? Jsem taky pro. Kavalan jsem letos nerecenzoval žádný, no a jinak? Rozelieures, Slyrs nebo Glen Els... WTF? Co to komu říká? A přitom u mě nemají horší body než Kavalany. Jen mají často odlišné spektrum chutí, což mě osobně zaujme víc, než (pod)průměrná z nejlepších :twisted:.
Na závěr argument pro vyšší počet podrobnějších kategorií: přece nikde není napsáno, že se musí obsadit všechny příčky na „stupních vítězů“ – viz vyhlášení.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Já tě chápu, argumenty jsou smysluplné. Však ty jsi ten druhý ze třech ;-) Jde mi o to, že Whisky roku na mě občas působí trochu jako touha sdělit světu co nejvíc whisek z téhle kategorie a z támhleté a... Než tam ale vypsat odevšad první tři (a třeba ani ne, protože jsem v té kategorii pil letos jen dvě), přijde mi zajímavější si opravdu dát tu smutnou práci a pořádně to proškrtat. Jinak tady lidi zveřejní desítky whisek a ztratí to trochu na přehlednosti, když má každý to svoje vyhlášení. Já třeba pokud vzorek není skutečná pecka, tak ho tam radši ani nedávám a vyhlašuju hlavně celé láhve, u kterých jsem si jistý, pak je pár kategorií, které vyhlašovat nebudu, případně ne všechna místa, ačkoliv jsem tam whisek pil dost a nebyly špatné, ale prostě bych to tam dával jenom aby tam něco bylo a nemyslím si, že si zaslouží tam stát vedle těch whisek v ostatních kategoriích, které byly pro mně mnohem zásadnější, apod. A taky trochu neprotestuju proti rozdělení Zbytku světa a nejstarších whisek (to druhé by se mi docela i letos hodilo), ale spíš z principu, že když už jsme rozdělili toto, mělo by se správně rozdělit i tamto, atd. Nicméně já o tom nerozhoduju, uděláme jak myslíte, můžu být přehlasován, jen jsem se ještě nerozhodnul, za kolik hlasů je jeden můj :-P :-D

Odpovědět