Classic of Islay 2018 Cask Strength JW

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Classic of Islay 2018 Cask Strength JW

Příspěvek od xenopus »

Classic_of_Islay_CS_2018_8106.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/120833
Alkohol:57,4 %
Barva:
Podrobnosti:0,04l vzorek na W&GM Dresden 2018; sud č. 8106
Aroma:Silné, poněkud zasmrádlé a zemité. Hořící louka, nakyslost jablek (nahnilých - časem zmizí). Troška hořké čokolády, ovocné sherry tóny. Přesto docela jednoduché.
Chuť:Silná, mohutná, hladivá, ale nakonec spalující svou % silou. Časem sládne, to je pěkné. Rozinky, připálený karamel, lehce tříslovatosti dřeva, sušší kouř.
Dozvuk:Poměrně krátký, lehce nakouřený, sládnoucí. Čokoláda (studentská pečeť), marcipán, to vše překryto lehkou dávkou (sirného) kouře.
Shrnutí:Vůně ne úplně dobrá, ale v chuti rozvine svůj potenciál naplno. Sladká kouřovka (spíš sladší než kouřovka). Dobré. 42 € za lahev? Jo, tak to fakt jde.
Body:90
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Classic of Islay 2018 Cask Strength JW

Příspěvek od josé »

Info:lahvováno 2018, německý bottler Jack Wiebers Whisky World, sud č.8106
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/120833
Web:http://www.jwww.de
Alkohol:57.4 %
Velikost:vzorek W&GM Dresden 2018
Aroma:zasmrádlé nahnilé ovoce. čokoláda, skořice a kouřovost, hlinitost. po odvětrání lepší. (b.1+/3)
Chuť:diametrálně jiná. suchý kouř, hořící jehličí, čokoláda. ostřejší, ale ne úplně plytká. hořká čokoláda, až kávová. sušené ovoce. (b.3/4)
Dozvuk:hutný kouř a čokoláda. sušené borůvky, připálené hrozinky. (b.2/2)
Shrnutí:ve vůni maličko odrazovala, chuť a dozvuk cajk. slušná porce kouře. že by to bylo líznuté sherry? jakási sladší ovocnost v tom je. na lahvi to není sice jednoznačně napsáno, ale šeptanda praví, že by se snad mělo jednat o Lagavulin. 42€ za lahev? kupuju si jednu na doma. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Classic of Islay 2018 Cask Strength JW

Příspěvek od xenopus »

Koukám, že jsme se tady docela přesně shodli, což se nestává tak často. A to to byl můj poslední (celkem devátý) panák na akci, než jsme vyrazili na tramvaj (na ja, doppelt...). Jen pro doplnění bohužel taky šeptanda praví, že kvalita jednotlivých batchů poměrně kolísá. V Radebeulu v březnu 2018 už sudovku neměli a ředěná mi nepřišla tak dobrá, abych ji koupil, v Drážďanech se sudovkou naprostá spokojenost. Bude to chtít ochutnat sudovku hned zkraje (dokud není vyprodaná) a bude-li vynikající, koupit dvě až tři flašky na doma (abych aspoň trochu kompenzoval to, že už si toho ten den na místě moc nedám... :)).
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět